Advert
Dikkat! Bonzai çıkabilir…

Dikkat! Bonzai çıkabilir…

Altmış yaşına kadar Japonların büyük emeklerle ürettiği minyatür ve canlı ağaçlar olarak bildiğim Bonzai’nin Türkiye’nin ve Bursa’nın gündemine ölüm saçan bir madde olarak geleceğini tahmin edemezdim.

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün bu konuda titiz çalışmalarını takip ediyoruz. Ancak nerede hata yapılıyorsa bitirici sonuç alınmadığı gerçeğini görüyoruz.

Halk arasında bu işi yapan baronlar ismen bilinmesine rağmen,

 

mücadelenin kullananlar üzerinden yapılmasının yanlış

olduğunu düşünüyorum. Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına büyük zararları dokunan Bonzai tamamen sentetik maddelerden ve bazı bitkilerin yapraklarına karıştırılarak elde edilmektedir.

Bonzai, zararları ve etkileri kalıcı hasarlar bırakmakla beraber, kullanan kişiyi büyük ölçüde uyuşturucuya bağımlı hale getirerek gelecekte narkotik kullanan ve arayan insan haline getirmektedir.

Diğer uyuşturucu maddelerine göre daha ucuz olduğu için özellikle varoşlarda tercih edilen Bonzai, Sentetik Cannabinoid ismi altındaki birçok maddeden oluşmaktadır. Tamamen kimyasal olan bu korkunç uyuşturucu, gençlerin yanında el kadar ilköğretim seviyesinde çocukları da ağına düşürmektedir.

Eğitimde cennet müjdecisi vaazların yanında bu korkunç gerçeğin vurgulanmasını ve belanın Allah vergisi olmadığını öğretmezsek, cehennemi bu dünyada yaşamaya ulusça hazır olalım.

AB’ye İngiliz ayarı ve demokrasi

İngiltere halkı Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın öngörüsünün aksine İngiltere’yi AB den çıkarmak adına oy kullandı ve İngiltere AB nikâhı bitti. Bu kararı halkın hükümete güvenoyu vermemesi olarak algılayan Başbakan David Cameron, Kraliçeye istifasını sundu.

Bu sürecin sonuçlarına ülkemiz açısından bakarsak, Cumhurbaşkanımızın her öngörüsünün doğru olmadığı ve muhalefetin 12-0 yenilgi yaşamasına rağmen liderlerinin istifayı akıllarına getiremeyecek kadar anti demokratik insanlar olduğunu görürüz.

  AB açısından bakarsak, AB & İngiltere evliliğinde başından beri kese ayrı, mekân ayrı bir durum vardı. İngiltere soğuk durduğu bu nikâhta parasal olarak Euro bölgesine girmemiş ve Kraliçe fotoğraflı Sterlin Pound ile devam ederken, evini de Shengen Zone’ e kapatarak bir sistemde  vaginusmus’lu partner kimliğini sürdürmüştü.

İngiltere üzerinde güneş batmayan bir imparatorluk olarak kibrini devam ettirirken, krizlerin beklediği dünyada yaşanan bu ayrılıktan mutlu olmak için, insanda beyin beslenmesi sorunu olması gerekir.

  Ben sizi sevmiyorum..!

Toplumun sesi olan STK’larda, emeğin sesi olan sendikalarda,

mavi yakalıların temsilcisi olan örgütlerde, beyaz yakalıların oluşturduğu odalarda, esnafın sesi olan derneklerde görev alıp da…

İktidarlara yalakalık yapanlar...

Görev yerlerinde kendilerine siyasi zemin hazırlayanlar...

Fırsatını bulunca siyasete zıplayanlar...

Var olma sebeplerini unutanlar...

Dava arkadaşlarını satanlar...

Üç beş kuruşa satılanlar...

Üyelerinin adına oy taahhüdünde bulunanlar...

Ben yoksam her şey eksik diyenler…

Biat edip kula secde edenler...

Sırf muhalefet olsun diye muhalefet yapanlar..

Ben sizi sevmiyorum!

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500