Advert
Lösev’li Çocuklar Maske Attı
Sevinç Çelebi

Lösev’li Çocuklar Maske Attı

LÖSANTE Çocuk&Yetişkin Hastanesi’nde lösemi ve kanser tedavisini tamamlamış 43 çocuğun kansere karşı kazandığı zafer anlamlı bir etkinlik ile kutlandı. Çocukların tedavi süresince taktığı maskeleri çıkarıp atarak, tamamen iyileşmelerinin anısına düzenlenen etkinlikte tedavisi biten çocukların yanı sıra yeni tanı almış çocuklar da katıldı. İkinci bir hayata “Merhaba” diyen çocuklar yeni tanı almış ailelere umut ışığı oldu.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Partide minicik bedenleriyle zorlu bir mücadele veren LÖSEV’in kahramanları, hazırladıkları vals gösterisiyle büyüklerinin hayranlıklarını kazanırken tedavisini tamamlayan kız çocukları da babalarıyla sahne alarak minik bir gösteri sundu. İzleyenlerin büyük keyif aldığı gösteride çocukların tedavi sürecindeki hikâyelerinin anlatıldığı fotoğraf sergisi ailelere duygu dolu anlar yaşattı. Yine bu hastalıkla mücadelelerini tamamlayıp, sağlıklı bireyler olarak hayatlarına devam eden LÖSEV’in iyileşen gençleri, abileri ve ablaları maske atan ve yeni tanı alan minik kardeşlerini yalnız bırakmadı.

YENİ HAYATA MERHABA

Partiye katılan ve arkadaşları gibi maskesini fırlatarak yeni bir hayata başlayan 8 yaşındaki Mert, “Burada sağlıklı bir çocuk olarak bulunmaktan çok mutluyum. Şu an hasta olan tüm arkadaşlarımın da bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını istiyorum” dedi.

Gazeteci olmak suç mu?

  • Yıldırım Belediyesi’nin Bursa Geri Dönüşümcüler Derneği’ne Pazar günleri için izin verdiği Pazar açma yeri, 15 Nisan 2018 tarihinde kapatıldı.

Derneğin 1 yıllık sözleşmesi olmasına rağmen Yıldırım Belediyesi Zabıta ekipleri ve Çevik Kuvvet, Pazar esnafına tezgah açtırmadı. Gazeteci olarak olay yerine gittim ve olup biteni yerinde görmek, anlamak, doğal olarak fotoğraf çekmek istedim. Bunu yapmadan önce de Zabıta’ya kendimi tanıttım. Ancak Zabıta ekibinden bir görevli bana kimliğimi sordu ve ben de içtenlikle, basın kartı müracaatı yaptığımı ve sadece elime ulaşmasını beklediğimi söyledim. 

‘SEN GAZETECİ DEĞİLSİN’

Şayet gazeteci kimliğimden yine de şüphe duyuluyorsa, çalıştığım gazetenin künyesine bakmalarını veya kurumumu arayıp hakkımda bilgi edinmelerini önerdim. Buna rağmen Zabıta görevlisi ‘belli ki büründüğü iyi niyetsizlik ve de önyargı’ ile bana “Sen o zaman gazeteci değilsin” dedi.

ÜSTÜME YÜRÜDÜLER

Hakaret olarak aldığım bu cümleye aldırış etmemeye karar verip işimi yapmaya odaklandım ancak bu kez de Zabıta ile Çevik Kuvvet hep beraber üstüme yürüyüp ona da engel oldu. Baktım ki olmayacak Çevik Kuvvet’in bir üst rütbelisine kimliğim konusunda açıklama yapmaya çalıştım. Lakin bu kez de elimi dahi kıpırdatmadığım halde bana ‘elini kolunu indir’ denildi!..

KİMSEYE SAYGIDA KUSUR ETMEDİM

Halbuki ne el kol hareketi yaptım ne de kimseye saygıda kusur ettim, ancak saygısızlığa uğrayan da, suçlanan da yine ben oldum. Netice itibariyle işimi, önüme konulan engellerden dolayı yapamayan da bendim. Olayların büyümesine de vatandaşlar engel oldu.

ENGELLENDİM

Sonuç itibariyle; engellendiğim halde, yine de işini yapamamış olmaktan üzgün olduğu kadar da suçlu bir gazeteci psikolojisine sahiptim ve de olay yerinden ayrılmadan çalıştığım agazete yöneticilerine bir tek olup bitenleri aktarabildim… Ve elimde olmayan sebeplerden dolayı yaşadığım tüm tatsız olaylardan geriye, kafamda sadece yetkililere sormak istediğim çok önemli birkaç soru kaldı…

Sayın yetkililer;

Ben gazeteci olarak dahi işimi yapamadıysam, yapamıyorsam, yapamayacaksam…

O zaman vatandaş ne yapsın!?

Ve çok önemli iki soru daha…

  • Üniformanın hangi alanda olursa olsun, bize, vatandaşa, kısacası herkese güven vermesi gerekmiyor mu?
  • Vatandaş zabıtaya, polise derdini anlatamayacak mı? (Çünkü ben anlatamadım.)

 Abdullah ASLANTÜRK

(agazete muhabiri)

6 aydır bekliyoruz

Doğanevler’i Yıldızevler’e bağlayan üstgeçidin 200 metre gerisinde yapılması planlanan Doğanevler U dönüşü kavşağımız, anlam veremediğimiz bir şekilde 6 aydır Yol İşleri Müdürlüğü’nde takılıp kaldı. Mahalleli olarak aylardır Yol İşleri Müdürü’nün bir türlü yapılamayan kavşağımıza kontrol için ve yola çakılan kazıkların yerlerine bakmaya gelmesini bekliyoruz.

Hal böyle olunca merak etmemek elde değil;

Yaklaşık 3 aydır koltuğundan kalkıp da bir türlü bölgeye gelemeyen Müdür Bey’in acaba ‘kalktığı anda koltuğu kaybetme korkusu’ mu var ki bir türlü gelemiyorlar?..

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş, “Verilen tüm dilekçeler için bile, muhtarlara gidin ve yerinde inceleyip öyle cevap verin” dese de, Yol İşleri Müdürlüğü ‘her şeyi bitmiş bir iş’ için bile bir türlü zahmet edip mahallemize gelemedi.

Sayın Başkanımıza duyurulur ve gerekenin yapılması arz olunur.

Saygılarımla

Doğanevler Mahalle Muhtarı

Seyhan MESUT

***

TÜRK TELEKOM’A DUYURULUR

Sayın Sevinç Çelebi Hanım;

Fotoğraftaki telefon kulübesi, Nilüfer Kara Fatma Parkı’nda bulunuyor. Ancak kirden tozdan ancak seçilebiliyor…

Türk Telekom ilgililerine duyurulur.

Temizlik konusunda sorunlu değildirler umarım.

Selamlar

Erol SÖNMEZ

MHP Bursa İl Başkan Vekil

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500