Advert
Ha çöktü ha çökecek!...
Sevinç Çelebi

Ha çöktü ha çökecek!...

Atatürk Bulvarı’nın devamı ve şehrin en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi’nin asfaltı ‘ha çöktü ha çökecek’ durumunda. Bu caddenin yoğun araç trafiğini ve insan sirkülasyonunu da göz önünde bulundurursak durum daha da vahimleşiyor.

Otobüsü, aracı, kamyoneti, yetmedi tramvayı bile bu caddeden geçiyor!.. Yıllardır yenilenmeyen cadde asfaltı da artık can çekişiyor. Çektiğim fotoğraflarda da görüldüğü gibi tramvay rayları bile ‘etten sıyrılmış kemik’ misali ortada. İnsan bu görüntüler karşısında sadece üzülmüyor, soruyor da ayrıca: "Kenarları oyuk, kırık dökük raylar ne kadar sağlam ve Allah korusun bir gün tramvayın raydan çıkmasına sebep olabilir mi" diye?...

NE GÜZEL NE GÜVENLİ

Özetle; Bu yol böyle olmamalı. Ne görüntüsü görüntü, ne de güvenli… Tekrarlıyoruz. Ha çöktü ha çökecek durumunda. Bu yüzden acilen asfalt ve cadde yenilenmeli. Yenileme sadece binaların dış cephesiyle kalmamalı. Bizler öyle an geliyor ki dükkanlarımıza girmeye korkuyoruz. O zaman alıcıya ne demeli… Gereken müdahalenin bir an önce yapılması ricamızdır.

Saygılarımızla

Cumhuriyet Caddesi Esnafı

 Edebali’ye Cebel nezaketi

 Göçtürk Federasyonu’na bağlı Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Gürçay Cem, Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları Başkanı Zülfiye Seferoğlu, Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bedri Cebelli, Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevinç Çelebi, Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Koordinatörü Metin Biberci, Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği Saymanı Sabri İmamoğlu, Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulı Üyeleri Hikmet Güneş, Alper Bayramoğlu ve Zafer Seferoğlu katıldılar.

Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Gürçay Cem, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye Cebel Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TARİHİ DOKU KORUNACAK

Nezaket ziyaretinde Yıldırım’da yapılan belediye yatırımları ve özellikle kentsel dönüşümle ilgili konular ve sorunlar konuşuldu. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım’ın önemli bir tarih merkezi olduğunu belirterek, bir yandan kentsel dönüşüm, diğer yandan da bu tarihi dokuyu ön plana çıkarma konusunda azami çaba sarf ettiklerini söyledi.

CEM: GURURLA İZLİYORUZ

Cebel Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Gürçay Cem de, kendisinin olduğun gibi, yönetimde bulunan hemen hemen herkesin önce Yıldırım’da  ikamet ettiğini belirterek, belediyenin yaptığı başarılı çalışmaları sevinçle ve gururlanarak izlediklerini söyledi. Cem, “Yıldırım’da güzel şeyler oluyor. Bundan dolayı biz büyük memnuniyet duyuyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

DOSTLUK VE KARDEŞLİK SÜRMELİ

Başkan Cem kamu yararına olan işlerde olduğu gibi iki ülke arasındaki dostluğun sürmesi konusunda müşterek çalışmaların önemine değinerek, Yıldırım Belediyesi’nin Cebel Belediyesi’yle kardeş Belediye olmalarından ayrıca mutlu olduklarını ve bu kardeşliğin ömür boyu sürmesini istediklerini ifade etti.

BULGARİSTAN KONSOLOSLUĞU’NUN DİKKATİNE

Unutmayın! Saygı saygıyı doğurur

Hürriyet Mahallesi’nde bulunan (BG) Bulgaristan Konsolosluğuna yolu düşen varsa önce mutlaka çok iyi giyinmeli, sonra da mutlaka tuvalet ihtiyacını peşinen gidermeli. Çünkü bazen saatlerce beklendiği halde, ne oturmaya bir bank ne de yağmur veya soğuk havalarda veya aşırı sıcaklarda sığınabileceğiniz bir bekleme yeri yok. Hele tuvalet hiç yok.

DEFALARCA DUYURDUK

Dolayısıyla yaşlısı, genci, çoluğu çocuğu sabahın erken saatlerinde kapının önüne dikilip, saatlerce her türlü hava koşullarında beklemek zorunda. Halbuki defalarca kez tuvalet ihtiyacını duyurduk. Ve birkaç gün önce de bir teyzenin ameliyatlı olduğu halde kapıda, ayakta beklemesiyle ve içeriye alınmamasıyla vicdanen kavrulduk…

BELKİ BİR DUYANIMIZ OLUR DİYE…

Bu sebeple de tekrar, bir kez daha yetkililere, her kim ilgileniyorsa seslenmek istedik. Sayın Belediye ve ilgili yetkililer. Lütfen parka bir tuvalet yapın. Böylece hem belediye kazansın hem de insanlar mağdur olmasın.

KİMSE MAĞDUR OLMASIN

Sayın Bulgaristan Konsolosluğu yetkilileri. Lütfen kendi vatandaşlarınızı olduğu gibi ülkenizi ziyaret etmek isteyen ve vize için gelenleri mağdur etmeyin. Onlara bir bekleme yeri yapın. Güzel imkanlar sunun. Saygı saygıyı doğurur unutmayın.

Tefik MESTAN

Burası neresi!?

Birkaç gün önce Kent Meydanı’ndan geçiyordum ki bir an ‘Burası neresi. Bursa mı, yoksa Suriye veya Hindistan mı!?’ diye kendi kendime sorduğumu fark ettim. Ne zaman ve ne oldu bizim güzel şehrimize ki artık merkezde bulunan AVM’lerin önleri bile bit pazarına döndü!

DURUM MALUM

Çektiğim fotoğraflarda da görüldüğü gibi, eski santral garajda, bugünkü Kent Meydanı’nda durum malum…  Manzara içler acısı. Belli ki bit pazarı, şehrin ortasına, Kent Meydanı’na, hatta Halk Bankası’nın önüne kadar gelmiş. Peki merak ediyorum:  Bu görüntüleri biz vatandaşların dışında kimse görmüyor mu? Kimse bu durumdan rahatsız olmuyor mu? Ve görüyorsa neden müdahale edilmiyor? Ve de 2018 yılında, metropol ve Avrupa Şehri dediğimiz Bursa’ya bu görüntüler yakışıyor mu? Sorular, sorular…

BİRİ DUR DESİN

Bu böyle olmaz. Bursa’mızın merkezi resmen kan ağlıyor. Dilenciler caddelerde cirit atıyor. Kendi şehrimizde ve mahallelerimizde yabancı konumuna düştük. Lütfen artık. Biri bu duruma bir dur desin. Yetkililer gerekli müdahaleyi yapsın.

Saygılarımla

Bilge ARI

Anlayamadım

Yaklaşık 15 gün öncesinden, 9,90 TL’den (promosyon) Eminönü-Bursa güzergahı için bilet aldım. Ancak sefer günü sefer saatinden 1 saat önce, hava muhalefeti dolayısıyla seferin iptal edildiğine dair tarafıma bilgi mesajı geldi. Akabinde müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmede biletimi başka sefere aktarmak istediğimi belirttim,  fakat temsilci promosyon bileti olduğundan değişiklik yapılamadığını başka sefere bilet almak için tekrardan 29 TL ücret ödemem gerektiği bilgisini verdi. Şimdi bu hava muhalefeti kişilerin suçu mu, neden yardımcı olunmuyor yolculara? O zaman kış aylarında günler öncesinden satış yapmayın. Diğer şirketlerle çekişirken yaptığınız bir uygulamanın riskini de almanız gerekir. Şimdi ben BUDO'dan vaz mı geçmeliyim...

Y.K

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500