Advert
Cumhur ittifakı hayırlı olsun!

Cumhur ittifakı hayırlı olsun!

Geçtiğimiz hafta MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, yaptığı basın toplantısında bu kurultayın diğerlerinden çok farklı olacağının ipuçlarını vermişti. Topçu, Bahçeli’nin konuşmasının bir manifesto niteliği taşıyacağını dile getirmişti. Manifesto kısmını Ülkücülerin, partililerin görüşüne bırakalım ama bir gerçek var ki MHP kurultayını isteseniz böyle bir tarihe denk getiremezsiniz…

Bir yanda Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı, bir tarafta kahraman Mehmetçiğimizin Zeytin Dalı Harekatı’nın 58. gününde Afrin burçlarından pkk ve ypg paçavralarını indirip ay yıldızlı şanlı bayrağımızı dikmesi kongrenin havasını coşkuya dönüştürdü…

Kongreye gelince;

kasım ve haziran seçimleri sonrası

adeta parçalanmak bölünmek istenen  

MHP’nin Recep Tayyip Erdoğan ile yürüttüğü Yenikapı ruhu nedeniyle başta CHP olmak üzere iç muhalefet tarafından linç politikası uygulanan Devlet Bahçeli, 1176 delegenin tamamının imzasıyla genel başkanlığa tek aday olarak gösterildi.

"Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları içerisinde bozkurt selamıyla salona giren Bahçeli, konuşmasında MHP’yi yok etmek isteyenlere karşı dava arkadaşlarıyla birlikte verdiği mücadeleyi anlattı. 

“Duruşumuz Türkiye'dir, duruşumuz Türklüktür, Türk milletinin ta kendisidir” derken, Başbuğ Türkeş’ten gelen geleneğe sahip çıktığını ortaya koyuyor, bu davaya vefası olmayanları da kaypaklık, kaçaklık, korkaklıkla suçluyordu. Hele CHP için ise “Anamuhalefet anavatana ihanet içerisindedir” diyerek, Kılıçdaroğlu politikalarına öfkesini ortaya koyuyordu.

MHP’nin 1 Kasım 2015’ten sonra ele geçirilmek istendiğini ifade eden Bahçeli, “Eğer milletin son kalesi teslim olsaydı, milli direnç düşecek, 15 Temmuz hain FETÖ darbesi Allah muhafaza belki de gerçekleşmiş olacaktı” derken, kendisine ve dava arkadaşlarına “Barajda kalacağı için AK Parti’nin gölgesine girdi” eleştirisinde bulunanlara da şöyle yanıt verdi:

"Baraj altında kalacakmışız, bu nedenle kurtarılmışız. Tabanımız kaymış, bu sebeple can simidi uzatılmış. MHP dağılmış, ciddi sorunlarımız varmış. Harici destekle toparlanmamız için çaba sarf ediliyormuş. Hep aynı masal, hep aynı hava hep aynı ezber. Kim bu müfteriler? CHP, İP, HDP ve Perinçekgiller familyası. Bir lafa bakın laf mı diye bir de söyleyene bakın adam mı diye?"

Ve anlamayanlara cumhur ittifakını anlayacağı dilden anlattı Bahçeli: "Cumhurbaşkanı seçiminde adayımız aksi ve arızi gelişme olmadıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Cumhur ittifakı Türkiye Cumhuriyeti'ni kuruluş felsefesine müzahir biçimde geleceğe taşıyacaktır. Hiçbir odak, hiçbir mahfil, hiçbir güruh, hiçbir siyasi düşük, cumhur ittifakını çatlatamayacaktır."

AK Parti, cumhur ittifakı ve bu kurultaya verdiği önemi Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop gibi ağır isimleri göndererek gösterirken CHP, HDP ve İyi Parti ise bu kurultaya davet edilmedi. Şu bir gerçek ki devletin bekası denildiğinde Devlet Bey, tıpkı Başbuğ Türkeş gibi safını belli etmiştir…

Bu kurultayın özeti budur.

İyi Parti’ye geçerek iyi bir şey yaptıklarını sananlar bence yanılmıştır. Ankara’daki salonda benim soluduğum hava bunu göstermiştir…

2019 Kasım seçimlerinde cumhur ittifakı yüzde 55-60 arası oyla şimdiden hayırlı olsun…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500