Advert
Hareketin değil, hakaretin Lideri döktürdü!

Hareketin değil, hakaretin Lideri döktürdü!

Devlet Bahçeli, Putin'e mektup yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan övgüyle söz ederken, geçtiğimiz Salı günkü grup toplantısında;  parti içi muhalefet için ağır sözler söyledi.  
 

“Madrabazlar”, “Zavallılar”, “Müptezeller”, “Paralelin kuluçkaları”, “Densizler”, “Şuursuz çirkefler”, “Oynaklar”, “Kepazeler”, “Turist Ömer gibi gezenler”...

 

“Kendileri çalıp kendileri oynadı”
 

Bahçeli, “MHP’nin malum yöneticileri "Malum isimler, geçtiğimiz Pazar günü, 70 yıllık çok partili siyaset hayatımızda bir ilki gerçekleştirdiler ve kendileri çalıp kendileri oynadılar” diyor.

 

Doğru söylüyor, ben de “agazetesi”ni temsilen kendileri çalıp kendileri oynayanların arasındaydım. Sayın Genel Başkanım onlar “gel sen çal, biz oynayalım” dediler ama sen çalmadın. Onlar da mecburiyetten kendileri çalıp kendileri oynadılar.

 

Onlar, kurultay salonuna Ulu Önderimiz Atatürk’ün yanına, size saygılarının bir ifadesi olarak, posterinizi asmışlardı. Siz gelip tek oyun havası” çalsaydınız Onlar, onu oynayacaklardı. Ama siz gelmeyince Onlar, bir değil 13 oyun havası çalıp oynadılar.

 

Bizim bir ata sözümüz var. ”Çağrılmayan yere giden süpürülmemiş yerde oturur” diye. Onlar sizi başköşeye oturtmak için davet etmişlerdi. Sizler davete icabet etmediniz.

 

“Şuursuz” olarak suçladığın o kadar insanın, Büyük Ankara Termal Otel’de ne işi olabilir ki? Türkiye’nin dört bir yanından onları zorla mı getirdiler?

 

“Yargı kararına göre tek maddelik tüzük değişikliği gündemiyle toplanması gereken bir kurultayda, 13 maddeyi hangi ara değiştirdiniz? Merkez Yönetim Kurulu ile Genel Başkan yetkilerini nasıl tırpanladınız?” diyorsunuz.

Mahkeme, MHP 6.Olağanüstü kurultayının toplanmasına karar verdi.  MHP’nin Genel Başkanı ve yöneticileri olarak, yargının aldığı karara saygınız var idi ise, neden kurultayda var olan yerinizi almadınız?

Rahmetli Kemal Sunal gibi soralım:

“Söyle Hekim Bey suç kimde?”

 

Yeni kurulan bir parti, 6 ay sonra iktidar oluyor da,47 yıllık bir geçmişe sahip olan bir parti, neden iktidar olamıyor. Sizler hiç oturup “biz neden iktidar olamıyoruz?” sorusunu kendinize sordunuz mu?

Parti içi muhalefeti, “ MHP'ye oyun kuranların işbirlikçisi, içimize sızmış Truva atı gibi hain, 47 yılımızı inkâr eden birkaç densiz” diye suçlayıp günah keçisi arıyorsunuz. O günah keçisi de hazır, Pennsylvania’da.

 

12 Eylül’ü haber alan rahmetli gazeteci büyüklerimizden Cengiz Ekinci, bir arkadaşına telefon ederek; “Kalk kalk! Helal olsun Türk ordusuna yine kendi milletini esir aldı” diyerek ihtilali haber vermişti.

Ben de “Helal olsun bu Pennsylvania’ya, Türkiye Cumhuriyeti Devletini tüm kurum ve kuruluşlarıyla teslim almış!“ desem bir sakıncası olmaz sanırım.

 

“Bizim ne meselemiz varsa, neyi istiyorsanız ve ümit ediyorsanız, bunların hepsini kendi aile içimizde çözeriz” diyor Sayın Bahçeli.

Peki, şimdiye kadar aklınız neredeydi? Niye çözmediniz? Niçin Ülkücü Hareketi buna mecbur ettiniz?

 

Bunları yazdığım için beni suçlamayın. Vallahi billahi Ben “ Ne istedinizse vermedik mi” demedim.

 

Sayın Bahçeli, "19 Haziran, oyunu tam olarak deşifre etmiştir. Bize de düşen hem oyunu bozmak, hem de oyuncuları rezil rüsva etmektir” diyor konuşmasında.

19 Haziran başkalarının oyunu değil. Bizzat oyunu da yazan, sahneye de koyan da Milliyetçi, ülkücü şuur hareketinin ta kendisidir. Milliyetçi hareketin, Ülkücü duruşun titreyip kendine dönmesidir.  İktidara yürüyüşün en önemli adımıdır.

Pennsylvania’nın olsun, başkalarının olsun, oynanan oyunlar oyunları inanmayan imansızlar içindir. Oyunlar, Milliyetçi, Ülkücü Hareket mensuplarına sökmez. Sayın Genel Başkanım.

“Davanın namusu kendi namusum biliyor, bu kutlu hareketi asla mütecaviz ellere, müptezel emellere bırakmayacağımı, asla teslim etmeyeceğinizi” ilan ediyorsunuz.

O kutlu davanın namusunun bekçisi yalnız siz ve çevrendekiler değildir.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500