Advert
Şehrimize yakışmıyor!

Şehrimize yakışmıyor!

Şehrin özellikle de bir zamanlar en önemli ve nezih semtlerinden olan Çekirge, son yıllarda hasta görüntüsü vermekte. Bu da Bursa'mızın bu na-mütenai bölgesine hiç yakışmıyor.

Bursa'nın en güzide semtlerinden Çekirge'de gözümüze takılan ciddi eksikleri sizlerin aracılığınızla de belediye yetkililerine duyurmaya çalışmaktayız. Demem o ki; Çekirge Caddesi üzerinde bulunan ve Atatürk Stadyumu Meydanı’na, Muradiye Semtinden inilen merdivenlerin durumu her geçen gün biraz daha anormal bir manzara haline dönüştüğü aşikar.

MERDİVENLER ES GEÇİLMİŞ

Öyle ki söz konusu merdivenler BTSO Hizmet Binası’nın hemen yanında bulunuyor ve herkes tarafından biliniyor ki bu bölge düzenlenmişti! Ancak belli ki merdivenlere dokunulmamış ve aynı haliyle bırakılmış.

GÖRÜNTÜ TERS VE ÜZÜCÜ

Dolayısıyla düzenlemeyle ortaya çıkan güzellik ve merdivenlerin görüntüsü tamamen ters ve üzücü. Şayet fotoğrafta da görüldüğü gibi gidip bu merdivenlere alıcı gözüyle bakılır ve dikkatle incelenirse, basamakların kasvetli bir görüntüden ibaret olduğu görülecektir. Merdiven basamaklarının dipleri, çeşitli atıklarla ve çöplerle dolu olması da işin diğer boyutu. Özetle; ben bu görüntüden rahatsız oldum. Tarihi ve turistik şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirler bu manzarayı görünce acaba ne düşünüyorlar merak ediyorum.  

GEREKEN İYİLEŞTİRME YAPILSIN

Sayın ilgililerin dikkatine sunuyorum ve gerekli iyileştirmenin Bursa’mıza ve bölgemize yakışır şekilde yapılmasını önemle rica ediyorum.

Saygılarımla  

Bilge ARI

 ***

 Çıkmaz sokak çıksın artık

Günümüzde şaka gibi ancak hala çıkmaz sokak kavramları var! Ve bizde bu çıkmaz sokakların artık çıkmasını istiyoruz. Bu yüzden Osmangazi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Dündar’dan bir ricamız var.
Gülbahçe ve Yeşil Yayla Mahallelerinde bulunan Çıkmaz Sokakları, artık ‘çıkar’ sokak haline getirilmesini mahalle sakinleri olarak çok rica ediyoruz.
Yapılacak olan teknik bir inceleme sonucunda çıkmaz sokakların, çıkar sokak haline getirilmesinin çok kolaylıkla yapılabileceği inancı ve düşüncesindeyiz.
İsteğimizin dikkate alınıp gerçekleşmesini rica ediyoruz.

Saygılarımızla

Mahalle Sakinleri

 Köyümüze tarım suyu istiyoruz

Doğma büyüme Melik Köylüyüm. 59 yaşında emekli öğretmenim. Amatörce tarım yapıyorum. Köy halkı burada geçimini, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştirerek, tahıla bağlı tarım, amatörce meyvecilik ve atadan-dededen kalma meyvecilikle sağlıyor. Melik Köy’de artık gençler durmuyor. Bu yüzden köyümüz genelde emeklilerden oluşuyor. Yüzdeye vuracak olursak bu yüzde 60’ları bulabiliyor ve her gün daha da artıyor. Bu da bor madeninin verdiği bir nimet. Gençlerimizin bir çoğu işsizlik sebebiyetiyle köyü terk etmek zorunda kalıyor. Daha önce her şeyimizi kendimiz hallediyorduk. Ancak seçimlerden sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne geçtik. Fakat henüz bir hizmet alamadık. Yine de kötü düşünmemeye gayret ediyoruz ve “Her şeye zaman ihtiyacı vardır, bu yüzden de neyin ne ve nasıl olacağını zaman gösterir” dedik.

DUYURMAYA DENEDİK

Bu sıkıntımızı daha önce de köşenizde paylaşarak duyurmaya çalıştık, ancak bir netice alamadık. Mutlaka ki belediyelerimiz de çok yoğun ve onları anlamaya çalışıyoruz ancak bizleri de artık bu çileden kurtarsınlar istiyoruz. Bizim tek isteğimiz beldelerde tarımın daha verimli olması adına acilen tarım suyu alabilmemiz ve Belediyeden bunu çok çok rica ediyoruz. Zaman denilen en kıymetli hazineyi boşuna akıtmasın diyoruz. Çünkü her geçen dakika zamandan ve ömürden gidiyor.

DERE BOYU TEMİZLENSİN

Ayrıca; Piknik alanı olarak çok müsait olduğu halde dere boyu hiçbir şekilde değerlendirilmiyor. Bu yüzden bize göre dere boylarının çevre düzenlemesi olması gerekiyor. Bu isteğimizle ilgili de Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçelerimizi ilettik ve bu konuyla ilgili sonuç bekliyoruz. Bizler acil olarak pislik içinde olan dere boylarımızın temizlenmesini, güzel bir şekilde düzenlenmesini, çimlerin ekilmesini istiyoruz. Çünkü kendimize ait kepçemiz yok, dozerimiz yok.

KENDİMİZ HALLEDEMİYORUZ

Dolayısıyla bu veya buna benzer sorunlarımız çok istesek de kendimiz halledemiyoruz. Muhtarların da tüzel kişiliği kalktığı için en ufak bir gelirimiz yok. Oysa daha önce kendi yağımızda kendimiz kavruluyorduk ve gücümüz yettiğinde sıkıntılarımızı giderebiliyorduk. Ancak Büyükşehir Belediyesine geçince elimiz kolumuz bağlı kaldık. Yolların yapılmasını ve su sorunlarımızın çözülmesini istiyoruz. Söz konusu sıkıntılarımızı Büyükşehir Belediyesi’nden gidermesini çok rica ediyoruz. Saygılarımla

Adını vermek istemeyen bir okur

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN CEVAP VAR

Sayın Sevinç Çelebi

26.02.2018 tarihli agazete’nin Sevinç Çelebi ile “Vatandaş Hattı” köşesinde yayınlanan “Başaran’a ilgi lütfen” isimli haber, kurumumuz ilgili birimi tarafından incelenmiştir.

İlgi yazıda “...Başaran Mahallemizin Emek, Havlucu, Hedef, Güzel, Gonca Sokaklarında yağmursuyu ızgaraları olmadığından, her yağmurda ciddi sıkıntılar yaşanıyor...” denilmektedir.

İlgi yazıda bahsedilen adreslere yağmursuyu hattı ve yağmursuyu ızgarası yapımı 2018 yılı programına alınmış olup; program dahilinde değerlendirilecektir. Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

 Bursa Büyükşehir Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı

OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NDEN CEVAP VAR

 Sayın Sevinç Çelebi;

agazete’deki “Vatandaş Hattı” adlı köşenizde 26 Şubat 2018 tarihinde ‘Derdimizi Başkanlara iletin lütfen, yaya yolları engelleniyor’ başlıklı habere yer verilmiştir.

Yazıda bahsi geçen Çiftehavuzlar Mahalle Çelebi Mehmet Bulvarı ile Özcan Cadde kesişiminde bulunan iş yerinin ön kısmında bulunan umuma ait yaya yolu üzerindeki malzemeler kaldırılmıştır. Ayrıca şikâyete konu olan Çelebi Mehmet Bulvarı üzerindeki diğer iş yerlerine de yaya yolunu işgal etmemeleri hususunda ekiplerimizce, gerekli uyarılar yapılmıştır.

Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve konuya bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dileriz.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500