Advert
Ödediğimiz bedelden hiç ders almıyoruz!
Sevinç Çelebi

Ödediğimiz bedelden hiç ders almıyoruz!

Onlarca yıllar geçse de, nice yüzyıllar tarihe gömülseler de, hücrelerimize kadar işlemiş yakını olan kişileri kayırma illetinden bir türlü kurtulamıyoruz. Tarih boyu sırf bu yüzden ödediğimiz bedellerden hiç ders almıyoruz.

Devlet hastanelerine yolunuz düştüyse, orada çalışan bir yakınınız varsa ne ala! Eğer yoksa yandığınızın resmidir. Telefon ile randevu alıp da hastaneye gittiyseniz bile boşuna bekliyorsunuz. Gözünüzün önünde hastane çalışanlarından herhangi birinin koluna girmiş biri, sıra beklemeden, randevu almadan, doktora ricacı olunarak içeri girer ve siz de sessizce randevu saatinizin elinizden alınışını izlersiniz.

ÖZEL HASTANEYE YÖNLENDİRİLİR…

İsterseniz bir itiraz edin. Size davranıştan ilgiye kadar, her şey aleyhinizde gelişir. Bundan daha da vahim olaylar olmuyor değil. Şöyle ki;

Bursa’da bir devlet hastanesinde doğum yapmış bir yakınımın bebeği, “Hastanede küvöz olmadığından” özel bir hastaneye yönlendirilir. Burada bir hafta küvözde kalan bebeğin bir cihaza bağlanarak ölçüm yapılması gerekir. Bunun için de Esentepe’de özel bir hastanede bir doktor ismi verilerek oraya yönlendirilir. Oysa bu ölçümü Dörtçelik Çocuk Hastanesi de yapabilmektedir.

ARTIK BEBEĞİN BAKIMI ÜCRETE TABİDİR

Yakınımın yönlendirildiği özel hastane doktoru “Dörtçelik Çocuk Hastanesi de bu işi yapabilir. İsterseniz oraya da gidebilirsiniz” demez. Dolayısıyla buradan bir gelir kapısı açılır. Çünkü akabinde doktorca periyodik aralıklarla bebeğin muayeneye getirilmesi telkin olunur. Ne var ki bebeğin muayenesi artık ücrete tabidir.

YETKİLİLERİN BİLE BELKİ

BU DURUMDAN HABERİ YOKTUR

Bir devlet hastanesinin sevkiyle iş bitti sananlar yanılmasın o yüzden. Belki bu yaşananlardan sevki yapan devlet hastanelerinin bile haberi yoktur. Bu sebeple yetkililer ve vatandaşlarımız bu durumları bilsin istedim.

Saygılarımla

F.A.

 Her şey vatan için

Geçtiğimiz hafta Dernek Başkanımız Serdar Taş ve Muhtarımız Faik Ulum ile birlikte, ortak bir karar alarak 17 Şubat (Cumartesi) yatsı namazı öncesi Büyükorhan Yenice Mahallesi’nde Afrin harekatındaki şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okuttuk.

KATILIM TAMDI

Kadın, erkek, tüm köylülerimiz duyarlı davrandı ve istisnasız katılım sağladı. Namaz sonrası Dernek Başkanımız Taş ve Muhtarımız Ulum ile erkeklerin namaz kıldığı yerde, yönetimden kadın arkadaşımız da kadınlar tarafında Afrin’e göndermek için para topladık.

“KÜPELERİMİ VERECEĞİM”

Ancak öyle bir olaya şahit oldum ki, tıpkı benim gibi gören ve duyan herkes aynı şekilde etkilendi ve bu durum duygulanmasına sebep oldu. Yaşlı bir kadın gelip kulağıma “oğlum benim param yok, ama küpelerimi vereceğim” derken diğer yandan bir ablamız da parmağındaki alyansını çıkarıp verdi…

5 BİN 800 TL TOPLANDI

Şu an Yenice Köyü olarak toplam 5 bin 800 TL toplamış bulunuyoruz. Cuma günü hepsini Mehmetçik hesabına yatıracağım. Duyarlı olan tüm vatandaşlara, özellikle de Yenice Köyü Halkına en içten teşekkürü borç biliyorum.

Yenice Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı

İsmail YILDIRIM

 

Potalara müdahale edilmedi!

Esentepe Mahallesi, Gaye Sokak’ta bulunan çocuk parkı ve basketbol sahası geçen yıl yenilendi. Basket sahasının yer zemini değişti ama ne yazık ki potalara müdahale edilmedi. Basket potasının biri kırık halde olduğundan her basket atıldığında müthiş ses çıkıyor. Bu da etrafa rahatsızlık veriyor. Bu durum katiyen yeni yapılan sahaya yakışmıyor, kaldı ki pota fileleri de yok! Gerekli düzenlemenin yapılması ricamızla.

Saygılarımla

Rüya AKSAKAL

 ***

 

BURULAŞ'ın namaz toleransı!

21 Şubat 06:45’te Bursa-Sabiha Gökçen için Burulaş sitesinde, Bursa BŞB Otobüs bileti aldım. Sabah evden çıktığımda henüz namazın vakti girmemişti. Terminale vardığımızda küçük bebeğimiz olduğu için sırayla namaz kılmak durumunda kaldık. Ben otobüse varıp çantaları yerleştirdim ve içeri geçtim.

3 DAKİKA İÇİN YENİ BİLET ALDIK

Şoför girip yolcuları kontrol ederken, “eşim namaz kılıyor, birazdan gelir” dedim. Şoför de “Namazı bekleyemem, geciktim” dedi. Mecburen hızlıca aşağı indim ve terminal binasına doğru gidip eşime bakarken, meğer şoför çantalarımızı indirip hareket etmiş… Eşim geldiğinde otobüs daha peronun sonundaydı, yani 2-3 dakika için bizi bırakıp gitti.

SABAH NAMAZININ SEFERİ OLMAZ

Bilet ofisinde ki arkadaşa durumu söylediğimizde “seferisiniz namazı birleştirebilirdiniz" dedi. “Bari sonraki otobüse aktarın bizi” dedik yapmadı ve tekrar bilet almak zorunda kaldık. Bazı firmaları namaz molası vermedikleri için tercih edilmezken, Bursa BŞB'de aynı muameleyi gördük maalesef.

Cevher Bey

 

TEŞEKKÜR PANOSU

 Emniyet Müdürümüz Saygı değer büyüğüm Sayın Osman Ak’a minnetle...

 Koskoca Emniyet Müdürü olmak, kocaman bir yüreğe sahip olmak demekmiş meğer!...

11 Şubat 2018, sabah saat 05:30’da ve 18 Şubat'ta  yaşadığım iki aynı olay sonucu 3 saat evde mahsur kalmış ve sesimi kimseye duyuramamıştım. agazete’deki köşeniz aracılığı ile (yer verdiğiniz için teşekkür ederim) yaşadığımı yetkililere anlatmıştım.

ÇOK DUYGULANDIM

Haber çıktıktan sonra yaşananlardan haberdar olan Sayın Emniyet Müdürümüz Osman Ak, bizzat beni telefonla aramıştır. Kendisinin de bir engelli dostu olduğunu anlatıp beni ve benim gibi engellileri çok iyi anladığını söyledi. Bu durum beni çok fazla duygulandırdı.

NİCE BAŞARILA

Bu durumda olaya anında müdahale ederek gereken yapılmıştır. Biz engellilere yakınlığı ve duyarlılığı için Sayın Emniyet Müdürümüz Osman Ak ve ekibine çok teşekkür eder, hayatı boyunca her alanda daha nice başarılara imza atmasını dilerim.

Saygı ve hürmetle

Erdem Ateş

Pınarbaşı Mahallesi

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500