Advert
 Bursa, yeşil alanına sahip çık!
Sevinç Çelebi

Bursa, yeşil alanına sahip çık!

Yaklaşık 20 gün önce İnkaya Mahallesi’nde bulunan İz Sokak ve İdeal Sokak'ın kesiştiği noktada, taşeron firma tarafından internet için kazı yapılmıştır. Kazıya bir kamyon, bir kepçe ve içinde 3 kişi bulunan bir araç eşlik etmiştir.

USTACA SAKLANSA DA…

Önemle belirtmek isteriz ki, kazıdan çıkan toprak ve asfalt parçaları kepçe tarafından kamyona atılmamış etraftaki yeşil alanlara ustaca saklanılmıştır. Hatta şu an gözükmektedir.

DURUM DÜZELTİLSİN

Bu durumun düzeltilmesini, cürufların alınıp atılmasını ve bu işi yapan ekibin cezalandırılmasını talep ederim. Eğer düzenleme yapılmaz ise BİMER ve ilgili kuruluşlara belediye ile ilgili şikayetlerimizi yazacağız.

Mehmet BERAT İPEK

İnkaya Mahallesi

 ***

 Boş arazi çöplük olarak kullanılmış!

Osmangazi İlçesine bağlı Alemdar Mahallemizin Açma Sokağı’ndaki boş arazi, bazı kendini bilmezler tarafından çöplük olarak kullanılmış. Böylece bu durum etrafa sadece çirkin görüntü oluşturmakla kalmıyor, ayrıca pis bir koku da yayıyor. Yetkililerin bir an önce Bursa’mıza yakışmayan bu rezaleti gidermesini ve bir an önce gereğinin yapılmasını arz ederiz.

HERKESİN ŞİKAYETİNE RAĞMEN…

Ayrıca aklımız almıyor. Alemdar Mahallemizin Açma Sokağı’nda, mahallemizin tam ortasında, evlerin arasındaki boş arazi çöplük olarak kullanılıyor ve herkesin bu durumdan şikayetçi olmasına ve defalarca belediyeye şikayet edilmesine rağmen hâlâ ortada bir şey yok! Kimse ilgilenmiyor…  

BU NASIL BİR İŞ!?

Arazide bulunan pislikleri, poşetleri, çöpleri vs. elimiznden geldiğince temizledik ve çöpleri çöp kutusunun yanına bıraktık. Ancak bu kez de baktık ki çöpçüler çöpleri almadan gidiyor! Bu nasıl bir iş? Anlayamadık. Gereğinin bir an önce yapılmasını önemle arz ederiz.

Alemdar Mahalle Sakinleri

Bundan sonra belediyenin  önüne park edeceğim!

Nilüfer Belediyesi Vergi Dairesi’nin altında bulunan otopark, engelli aracı olmasına ve 15 dakikalık iş için gitmeme rağmen 7 TL otopark ücreti aldı. ‘Biz belediyeye bağlı değiliz, özel şirketiz’ dediler ve ücreti istediler. Peki hizmeti pek anlamış değilim.

Girişte ‘özel otopark’ diye de yazmıyor.  İçeri girdikten sonra anlıyorsunuz vaziyeti! Gözlerimle fiyatları görünce hemen geri manevra yapan bir çok araç gördüm. Durum böyle olunca millet yol ortasına araç park ediyor! Önceden kızıyordum ama şimdi sonuna kadar onlara hak veriyorum. Otoparklar bomboş, dışarısı araç kaynıyor. Kaynar tabi. Bende bundan sonra direk belediyenin önüne park edeceğim. Vergimizi yatırmaya gidiyoruz çünkü. Ama dürüst vatandaş olmak bu belediyede suç kabul ediliyor demek ki.

Adını vermek istemeyen engelli bir vatandaş

***

Lütfen belediye bize kırılmayanını versin!..

Yıldırım Belediyesi temizlik görevlilerinin, çıkmaz sokaktaki çöp kutusunu kırınca çıkmaz sokak sonundaki evimizin çöp kutusu tüm sokağın kutusu olarak kullanılmakta.

  1. KEZ ÇÖP KOVASI ALMAK İSTEMİYORUZ

Daha önceki iki çöp arabası da kırıldıktan sonra aynı şikayeti belediyeye bildirmiştim. 3. çöp arabasını aldık fakat aynı durumu yine yaşadık! Ağırlıktan kaldırma bölümleri kırılmakla birlikte bu sefer kapağı da kırıldı. Halbuki çalışanlara son ana kadar uyarılarda bulunduk.

POŞETLERE DÖNÜŞ YAPALIM

Artık bıktık. Yenisini de almak istemiyoruz. Lütfen  belediye bize kırılmayanı versin ya da biz de çöp kutusu kullanmayalım, çöpümüzü poşetiyle sokağa bırakalım. Bu isteğimizi Yıldırım Belediyesi’nin sitesine de yazdık, ancak bir dönüş alamadık. Gereğinin yapılması ricamızdır.

M.B.

Ahırlar tamamen kaldırılsın

Güneştepe Mahallesi, Meşe Caddesi’nde yıkılan ahır tekrar yerine yapıldı. Lütfen artık buna kökten bir çözüm bulun. Bu ahırlar mahallemizden tamamen kaldırılsın. Gereğinin yapılmasını tez vakit önemle arz ederiz.

Mahmut Şengül

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500