Advert
‘Genel Merkez’den yerel başkanlara ziyaret
Erkan Ateş

‘Genel Merkez’den yerel başkanlara ziyaret

 

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkan Yardımcısı MYK üyesi Zeynep Altıok,  CHP Bursa milletvekili Orhan Sarıbal ile birlikte Bursa da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaretlere eşlik etme fırsatı buldum. Altıok’tan genel merkez düzeyinde gelecek hafta İzmir’de gerçekleşecek yerel yönetimler ve tarımsal kalkınma konulu sempozyumuna genel başkanın onayı ile milletvekili düzeyinde Sarıbal’ın da seçilerek bu alana katkı sunacağını öğrendik. Hal böyle olunca CHP’nin seçilmiş yerel başkanları Mudanya ve Nilüfer Belediyeleri ziyaret kapsamına alınmıştı.

İlk ziyaret noktamız CHP Mudanya İlçe Başkanlığı oldu. Burada partililer ile bir araya gelen CHP  Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok,  daha sonra Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile görüştü. Görüşmede Türkyılmaz 25 yıl aradan sonra CHP’nin bayrağını Mudanya’da dalgalandırdıklarını ifade etti. Özellikle Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya sahillerinde planlamak istediği yeni adımların CHP’li belediyelerin başarılarını gölgelemeye dönük olduğunu vurguladı. Türkyılmaz Mudanya’da hayata geçirdikleri projeleri yeni bir tanıtım aracı ile tüm kamuoyu ile paylaşmayı planlıyor.

Altıok daha sonraki görüşmesini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile gerçekleştirdi. Nilüfer Belediyesi’nin yaşam kalitesini arttırarak örnek kentler arasına girmesinde büyük emeği olan Bozbey, Belediye’yi daha sosyal içerikli projelere açtığını bu kapsamda sokak tiyatroları, kırsal bölgelerde sokak basketbolu yanı sıra huzur evleri ve engelliler için yeni projeleri öne çıkaracaklarını vurguladı. Bozbey’e gelecek dönemde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığı konusundaki düşüncelerini sordum. Bozbey gelecek döneme ait çok çarpıcı cevaplar verdi. Bozbey öncelikle aday belirleme yönteminin, tüm Nilüfer halkının katılacağı bir kamuoyu yoklaması, geçmiş dönemde yapılan hizmetlerin kıyaslanması ve yeni adayların tecrübeleri şeklinde bir seçim yöntemi ile gerçekleşmesini uygun buluyor. Bu seçim yöntemlerinin içinde CHP’li üyeler ile bir seçimin olmasını uygun bulmuyor Başkan. Ayrıca yapılan kamuoyu yoklamasının Nilüfer için yapılmasını Bursa için düşünmediğini ifade ediyor. Anlaşılan Başkan Bursa Büyükşehir için yapılacak bir anketin sonucunu biliyor gibiydi. Belki de tüm sorun Bursa Büyükşehir için aday olması durumunda Nilüfer’de hangi  CHP’li olacağıydı.

Ekibin içinde Orhan Sarıbal olunca eylem ve basın açıklaması kaçınılmaz oldu. Eğitim-Sen’in düzenlediği liseli gençlere destek amacını taşıyan basın açıklamalı eylemine de katılan Altıok daha sonra Bursa Pir Sultan Alevi Derneği’nde bir panele katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500