Advert
Tanıyamadım siz kimsiniz?
Fatih Akkuş

Tanıyamadım siz kimsiniz?

Fatih AKKUŞ

Bursaspor geçtiğimiz hafta Bursa’da Beşiktaş’a karşı muhteşem atmosferde öyle bir maç oynadı ki Akhisar’da herkes galibiyet beklentisine girdi. ‘Geçtiğimiz yıl bizi kötü sona hazırlayan maç yine Akhisar deplasmanıyla olmuştu’ diye özellikle belirttim. Bu maçtan öncede söyledim ancak ben ilk defa “Pardon siz kimsiniz? Tanıyamadım da…” diye sormak istedim sahadaki futbolculara. Beşiktaş maçında biz aynı takımı izlediysek eğer ki ben inanmıyorum, o zaman bunlar kim? Ne oldu da bir haftada bu kadar kötü bir takım sahaya çıktı? Bunun nedenlerini araştırması gerekenler nerede?

BAŞKAN NEREDE?

Bursaspor ya başkansız yönetiliyor ya da artık masaya birilerinin yumruğunu vurması gerekiyor. Le Guen ve talebeleri, şikesiz şampiyon olmuş bir takımda oynadıklarının farkınavarmalı artık. Eğer ki bu camia geçen sezon yaşadığını yaşarsa işte o zaman taraftar birçok şeyi hatırlatır. Ben Akhisar’da tribünde oturanın dışında bir başkan göremedim. Futbolcular paralarını alamadıkları veya başka nedenlerden dolayı maç seçiyor ve oynamıyor. Sen Akhisar’dan puan alamayacaksan neden o koltuktasın?

BİR ANLIK ÖFKE

Maçtan hemen sonra yapacağım analizi bir gün sonraya bıraktım. Büyüklerimden öğrendiğim ‘Olayın sıcaklığı ile yazmamak’ öğüdünün nedeni ise basit. O öfkeyle yazılan yazı olmayacak cümlelerin çıkmasına ve camianın zora girmesine neden olacak. Şimdi bunları konuşmayacağız da ne zaman diyecek birileri,“Ben önce Bursasporluyum, bu takımın kötülüğünü istemem” diye. O koltukta bir başkan var ve ne olursa olsun desteklenmeli ancak o da bazı şeylerin farkına varıp radikal kararlar almak zorunda. Bu kararların başında ise ne yazık ki kan değişikliği. Mayıs ayında yapılacak kongreye kadar birlikteysek o zaman Le Guen gidecek ve kendi adamlarını oynatmayan başarıya aç bir hoca gelecek.Kızmayın ama gerçek bu

Kimse kızmasın, darılmasın gerçek bu. Transfer edilen bütün oyuncular ne yazık ki hocanın isteği ve doğrultusunda gelen oyuncular. MoussaSow nerede? Hadi diyelim sakat, neden hafta içi idmanlarda herkesten daha sağlıklı koşuyor, hep mi son gün sakatlanıyor bu adam? JiresKembo için söylenecek söz yok. Adamın zihniyeti belli “Ben Le Guen’in arkadaşıyım ve bu takımın en iyisiyim mecbursunuz beni oynatmaya” diyor kendisi bence ancak sahaya yansıyan bu değil. Burası ne yazık ki Katar değil. Beşiktaş maçının yıldızı Yusuf Erdoğan’ın çabalarının yetersiz kalması ise kahreden diğer bir ayrıntı.YANLIŞ TERCİH BİZİ BİTİRDİ

Le Guen geldiğinden beri yanlış oyuncu tercihleriyle gündemden düşmek bilmedi. Hala “Savaşacağız” diyebiliyor ve bu yetkiyi kendinde görebiliyor. Ne zaman savaşacaksınız Mösyö? 18. sıraya demir attığımızda mı? Şimdi Malatyaspor sizce bu futbolla bize puan verirmi? Peki,arena deplasmanından puan alabilirmiyiz? Kim beni buna inandıracak? Biz paraşütü açmayı unuttuk hocam. Acilen birisinin o paraşütü açması gerekiyor. Yoksa yere çakılacağız.Yeni Malatyasporve Galatasaray’a karşı kritik maçlarda mücadele verecek olan Bursaspor,ligin 24. haftasında Kayserispor’la karşılaşacak. Bu müsabakalardan toplanacak puanlar Fransız çalıştırıcı Le Guen’in kaderini de belirlemiş olacak.

Futbol terörü nedir?

Akhisar deplasmanında‘Futbol terörü nedir?’ sorusunun cevabını öğrendik. Senelerdir Bursa taraftarına bu muameleyi layık görenler şimdi nerede? Öyle bir konuma Stadyum yapıyorsan oradan çıkarken yaşanacakları da göze alacaksın. Şehrin merkezine tek şerit gidiş - geliş olan bir yoldan gidiyorsan ve Bursa seyircisinin yaklaşık 40 otobüsünü oradan sokup çıkarıyorsan gerekirse şehri boşaltacaksın. Maç başlamış, normal bir taraftar takımını destekler ve sadece takımı için bağırır ancak yok…Akhisar’daki taraftar 90 dakika Bursa ve Bursaspor lehine küfürler ve hakaretler ediyor, buda yetmiyor stadyumdan çıkan otobüsler taşlanıyor ve bir kahvehaneden baltalı bir adam çıkıyor ve koca baltayı otobüse vuruyor. Yine aynı kahvede silahlı bir babayiğit silah çekiyor. Sonra Bursaspor taraftarı otobüslerden iniyor ve olanlar oluyor. Akhisar bir anda ıssız bir kasabaya dönüşüyor. Şimdi nerede geçen hafta sahaya su atan Bursa taraftarına ‘Terörist’ diyen yorumcular?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500