Advert
Yanlış Acilen  Düzeltilmeli
Sevinç Çelebi

Yanlış Acilen Düzeltilmeli

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na (Fomara) bakan AK Parti İl Başkanlığı yan duvarında yer alan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitleri ve şanlı bayrağımızın portrelerinin bulunduğu bölümlerde, Sayın Cumhurbaşkanı’nın resminin hemen üstündeki boş alandan ticari amaçlı reklam çıkarılıp (ki doğrusu da budur) 15 Temmuz logo ibaresi konulurken, şehitlerimizin ve Ay Yıldızlı bayrağımızın ticari reklam logolarıyla birlikte bırakılması doğru olmamıştır. AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nı ve meydan proje sahibi Osmangazi Belediye Başkanlığı’nı acilen bu yanlışı düzeltmeye davet ediyoruz.

Cemil AYDIN

MHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Grup Sözcüsü

Trafolar sosyal mesajlarla  renkleniyor

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla “Trafolar Konuşuyor” projesini hayata geçirdi. Toplumsal sorunlara dikkat çekmek amacıyla kadına şiddet, trafik kuralları, madde bağımlılığı, kan bağışı gibi konulardaki sosyal mesajlar trafolar aracılığıyla verilecek.

SANATLA ELEKTRİK BİR ARADA

Büyük ilgi gören ve farkındalık yaratan proje ile ilgili bilgiler veren UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, trafolardaki tekdüzeliğin ve olumsuz yazıların önüne geçmeyi amaçladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımıza hizmet verirken toplumsal ve güncel sorunların çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Trafo merkezlerini sosyal içerikli, algıda fayda sağlayacak, hatalara dokunacak, insan hayatına katkı sunacak bir platforma çevirdik. Grafiti sanatçısı arkadaşlarla ve kamu kurumlarıyla iş birliği yaparak, hangi mesajları vermemizde fayda olacağına karar verip trafo binalarının soğuk ve karanlık yüzünü topluma faydalı bir hale getirmek için bir proje başlattık.

TRAFOLARDAN MESAJ

Biz, 30 trafo bölgemizde bu projeyi uygulayacağız ve güncel konularda sosyal mesajlar vermeye çalışacağız. Türkiye’nin gündeminde önemli yer tutan ‘kadına şiddetin’ önüne geçmek için farkındalık oluşturmayı hedefledik. Bununla ilgili ‘bizim ne faydamız olabilir, nasıl bir algı oluşturabilir’ diye düşünüp uyuşturucu bağımlılığı, engelsiz hayat, trafikte emniyet, kan bağışı gibi belirli konularda verilecek mesajları bir sosyal sorumluluk projesiyle dile getirmek için böyle bir mecrayı kullandık.”

4 TRAFO BOYANDI

Sokak sanatı olarak bilinen grafitiyi sosyal sorumlulukla birleştiren projenin bu anlamdaki ilk uygulama olduğuna dikkat çeken Gümüşlü, “Grafiti sanatçılarımızın desteğiyle hizmet bölgelerimizdeki trafolarımızı renklendirdik. Şu anda 4 trafo boyandı. Proje, bildiğimiz kadarıyla sosyal içerik anlamında yapılan ilk uygulama” diye de ekledi. Projenin tüm hızıyla ve farklı konular ile devam edeceğini belirten Gümüşlü, sosyal marka olmanın gerekliliklerinden biri olan sosyal sorumluluk projelerine UEDAŞ olarak titizlikle devam edileceğini kaydetti.

UEDAŞ KURUMSAL İLETİŞİM MÜDÜRLÜĞÜ Seni hiç unutmayacağız Mümin Aga!

7 Şubat Çarşamba günü, Mümin Agamızı kabri başında rahmet ve saygıyla andık. Bal-Göç ve BGF Kurucu Genel Başkanımız Mümin Gençoğlu’nu 25. ölüm yıl dönümünde kabri başında rahmet ve şükranla yad ettik. Ruhun şad, mekanın cennet olsun Mümin Agamız. Nurlar içinde yat. Anma töreninde konuşan oğlu, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı ve Gençoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Gençoğlu, “Babam Bulgaristan’dan ailesi ile birlikte göç etmek zorunda kalarak Bursa’mıza sırtında ceketi ile gelip, Bursa ekonomisine çok büyük hizmetler vermiştir.

ADI HEP YAŞATILACAK

24 yıl Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis Üyeliği, 20 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği, 3 yıl Oda Başkan Vekilliği ve 3 yıl Oda Meclis Başkanı olarak görev yapmıştır. Bursa eğitimine önderlik ederek yaptırdığı ve kendi adını taşıyan iki okul ile adını eğitim gönüllüleri arasına yazdırmıştır. 1975-1978 yılları arasında 3 dönem Bursaspor Başkanlığı yaparak dönemin en modern tesisleri olan Vakıfköy Tesislerini Bursaspor’umuza kazandırmıştır.

BAL-GÖÇ’Ü KURDU

Doğduğu topraklardaki dostlarını unutmayan ve 80’li yıllarda Bulgaristan’da yaşanan asimilasyon ve baskı rejimi altında ezilen kardeşlerimizin sorunlarına çare olmak için, dava arkadaşları ile Bal-Göç’ü kurmuştur. Soydaşlarımız için çok önemli çalışmalar yaparak, soydaşlarımızın sorunlarını gerek uluslararası platformlarda gerekse TBMM’de dile getiren bu çalışmaları sırasında Ankara’ya giderken elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz, vatanımıza, ekonomimize, camiamıza ve Bursa için büyük hizmetlerde bulunan babamızı 25 yıl sonra anmak için yine burada toplanmış bulunmaktayız. Ruhu şad, cennet mekanı olsun, kabrinde huzur içinde dinlensin. Bizleri 25 sene sonra yalnız bırakmadığınız için şahsım ailem ve camiamız adına teşekkür ediyorum” dedi.

HER DAİM ÖZLEYECEĞİZ

Anma törenine merhum Mümin Gençoğlu’nun oğlu Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, kızları Ayşe Sözüçetin, Nurcan Gülerer, Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan, Bursa eski Valisi Zekai Gümüşdiş, Bursa eski Milletvekili Ali Kul ve çok sayıda sivil toplum örgütü başkanları, üyeleri ve sevenleri katıldı. Okunan duaların ardından anmaya katılanlar merhum Mümin Gençoğlu’nun mezarına çiçek bıraktılar.

Seni hep özledik, her daim özleyeceğiz ve de hiç unutmayacağız sevgili Mümin Aga! Nur içinde yat.

Bulgaristan soydaşları adına

Yunusemre Mahalle Muhtarı ve Bal-Göç üyesi

Sevinç MUTLU

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500