Advert
Babalar günü

Babalar günü

Bu dünyada bizim için çok ama çok özel insanlar vardır. Dünyaya gelmemizi sağlayan kutsal insanlar; ana-babamız bizim en değerli varlıklarımızdır.

            Ana rahmine düştükten itibaren kalpleri evlatları için çarpan  bu kutsal insanların hakkı ne yapılsa ödenmez.

            Baba demek sırtını yasladığın bir dağ demektir. Yaş kaç olursa olsun bir babanın varlığı insanın güven ihtiyacının sağlanması demektir. Başa gelen her olumsuzluğu kolayca atlatacağın hissini tüm hücrelerinde hissetmek demektir.

            Yaşı kaç olursa olsun bu dünyadan göçmesi insana sonsuz acı veriyor. Küçüklüğünden beri yaşadıklarının gözünün önünden gitmesi mümkün olmuyor. Zaten gitmesini de istemiyorsun. Anılar insana güç veriyor. Senin anne baban ebediyete gitmiştir ama çocukların için sen aynı görevi sürdürmek durumundasın.

            Yaşanması gereken duygu selinin sevgi ve bağlılık olmasına rağmen, anne ve babalarını ihtiyaç halinde yardımcı olmayan, onları başkalarına muhtaç bırakan, gözleri kapıda evlat bekleyen yaşlıları hayal kırıklığına uğratan evlatlar da var aramızda.

            Sonsuzluğa uğurladığım babam, seni çok özlüyorum. Üzerimdeki emeğinin hakkını helal et babam. Senin ve tüm babaların babalar gününü kutluyor, o mübarek ellerinizden hasretle öpüyorum.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500