Advert
Bal-Göç’ten Bir Mutlu Gün Daha
Sevinç Çelebi

Bal-Göç’ten Bir Mutlu Gün Daha

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi’nin uzun yıllardır birlikte gerçekleştirdikleri ‘BAL-GÖÇ Engelliler ile El Ele Bowling Turnuvası’ 21.01.2018 tarihinde Nilüfer’de gerçekleştirildi. 12 takımın ve engelli kardeşlerimizin kendi kategorilerinde yarıştığı turnuvanın sonunda en çok kazanan şey tabii ki yine dostluk, dayanışma ve kardeşlikti.

Özetle; kazanan tüm katılımcılar olmakla beraber dereceye giren engelli kardeşlerimiz şöyle:

1- Savaş - İjla Akıncıoğlu

2- Burhan Hızarcı – Mustafa Durmaz

3- Erdoğan Coşkun – Hüseyin Ataş

4- Canan Ateş - Mustafa Polat

DİĞER KATEGORİDE YARIŞAN  TAKIMLARDAN DERECEYE GİRENLER

1- BAL-GÖÇ Osmangazi Şubesi

2- BAL-GÖÇ Genel Merkezi

3- Killililer Kültür ve Dayanışma Derneği

4- Koşukavak Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği

Turnuvaya çok sayıda izleyici katılırken turnuvamızı teşrifleriyle onurlandıran Sağlık eski Bakanımız ve AK Parti Bursa Milletvekili hemşehrimiz Dr. Mehmet Müezzinoğlu engelli kardeşlerimize madalya ve kupalarını takdim etti.

Ayrıca bowling turnuvası şeref ve açılış atışını Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, BAL-GÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan ve Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şube Başkanı Müzeyyen Yıldırım Hanımefendi birlikte yaptı.

BAL-GÖÇ çatısında oluşan birliğin ve yeni dönemin yapılan ikinci etkinliği olarak birçok güzelliklere sahne olan bu turnuvada emeği geçen genel merkez ve şube tüm yöneticilerimiz ile katılan derneklere ve özellikle engelli kardeşlerimize teşekkür ederiz.

BAL-GÖÇ

SADECE BİZİM DEĞİL ÜLKENİN DE SORUNU

Türkiye Sakatlar Derneği 2. Dönem Bursa Şube Başkanıyım. Öncelikle belirtmek isterim ki, her üç yılda bir olduğu gibi bu sene de Mart ayında Genel Kurulumuz var. Ancak devam etmek için henüz karar vermiş değilim. Gelelim konumuza; geçmişten ve ne mutlu bana ki, benim dönemime de isabet eden 9. Geleneksel Türkiye Sakatlar BAL-GÖÇ Bowling Turnuvası’na katıldık. Her zaman çok keyifli bulduğum bu etkinlik için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Aslında bu turnuva her zaman olduğu gibi, yine 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün hemen akabindeki pazar günü gerçekleşecekti ancak BAL-GÖÇ’ün Genel Kurulu olduğu için biraz gecikti. Ve çok mutluyuz ki başkan olarak yine Sayın Yüksel Özkan seçildi. Bu vesileyle Başkan Özkan’ı bir kez daha canı gönülden tebrik ediyoruz.

KAYNAŞMAK VE FARKINDALIK

Ve burada, BAL-GÖÇ sayesinde, hep birlikte yine çok güzel ve keyifli bir pazar günü geçirdik. Teşekkür ederiz. Kaynaşmak, farkındalık yaratmak bizi her daim olduğu gibi yine çok mutlu etti. Her şeyden evvel turnuvaya katılan 20 engelli arkadaşımız çok mutlu oldu. Bana gelince; kimsenin bu mutluluktan mahrum olmaması için ince eleyip, sık dokumaya çalışıyorum ve her yıl turnuvaya değişik engelli arkadaşları getiriyorum. Çok sıkıntılı arkadaşlarımız için ne yazık ki elimde sihirli değneğim olmadığı için yapabileceğim bir şey yok. Ancak elbette ki tüm bunlar sadece işin renkli yanı olan sosyal faaliyetler…

TEŞEKKÜRLER BAL-GÖÇ

Her zaman söylediğim gibi, engellilerin en büyük ihtiyacı henüz toplumda oluşmamış engelli bilincinin oluşmasıdır. Ulaşımdan erişebilirliğe… Kısacası engelliler, sorunsuz, sıkıntısız, bağımsız olmak istiyorlar. Ve bu sorun sadece bizim değil, aslında ülkenin de sorunu. İnsanların mutlaka bilinçlenmesi gerekli ve bu durum çok önemli. Belki de burada birçoğu hayatında ilk kez bowling oynadı ve bundan dolayı da çok mutlu oldu. Gülümseten yüzlerin her daim gülmesi dileklerimizle. Teşekkürler BAL-GÖÇ.

Türkiye Sakatlar Derneği 2. Dönem Bursa Şube Başkanı

Müzeyyen YILDIRIM

 

SADECE BİZİM DEĞİL ÜLKENİN DE SORUNU

Bu yıl da, her yıl olduğu gibi, 21 Ocak Pazar günü, BAL-GÖÇ’ün geleneksel hale getirdiği ve engelliler için düzenlediği BAL-GÖÇ Engelliler ile El Ele Bowling Turnuvası’na katıldım. Ancak bu yıl, diğer yıllara nazaran çok daha farklıydı. Çünkü turnuvada sürpriz isimler vardı ve bu durum da bizi fazlasıyla mutlu etti. Geçen dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve BAL-GÖÇ’ün başarılı Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan bizimle birlikteydi ve de madalyalarımızı bizzat kendileri verdi. Bizimle birlikte bowling oynadıkları ve de bu tarifsiz duyguyu biz engellilere yaşattıkları için Sayın Müezzinoğlu’na ve de BAL-GÖÇ Başkanı Sayın Yüksel Özkan’a derneğimiz ve tüm engelliler adına çok teşekkür ediyorum.

YETER Kİ İSTENSİN…

Düzenlenen turnuvada bir kez daha görüldü ki, eğer insan isterse her şeyi yapabilir ve hiçbir engel aslında engel değildir. Bu güzel etkinliği düzenleyen ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, her tür derdimize koşan ve tüm gönlüyle yanımızda olan agazete Köşe Yazarı Sevinç Çelebi’ye meslek yaşamında sonsuz başarılar, özel yaşamlarında sonsuz mutluluklar diliyoruz, agazete’ye en içten teşekkürü borç biliyoruz.  

Saygı ve sevgilerimizle

Engelliler adına

Erdem ATEŞ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500