Advert
Bahçeli’nin Apartmanı…

Bahçeli’nin Apartmanı…

Allah ziyadesiyle artırsın. Bahçeli’nin hali vaktinin yerinde olduğunu biliyorum.Ankara’da A.İ.T.İ. da genç bir Asistan iken evinden parası gelmeyen öğrencilere Devlet Bank’tan “hibe kredi” kullandırdığına birinci elden tanıklığım vardır. Kendisiyle de TBMM de tanıştık ve odasında konuğu oldum. Tanıştığım en kibar insanlardan biridir diyebilirim. Mitinglerde ya da Salı grubunda sesini parçalama halinden eser yoktu. Nezaket odada kol geziyordu.

Bence, 2002 de aldığı erken seçim kararı ile işlediği siyasi intihar eylemi sonucunda siyaseten mefta olunca yine kendi zarafetine yakışanı yaptı ve istifa etti.İstifa olayı düzmece değilse, o gün ona gitme kal diyenlerin kendi alıştıkları düzenin sürmesini isteyenler olduğunu fark etmedi ve 12 yılda, 12-0 mağlup olacağı bir oyuna tekrar girdi.

Siyasette süreçlerin verdiği mesajları doğru okumak gerekir. Bunu dönüşünden sonra Bahçeli hiç yapmadı. Belki de yaptırmadılar. Koskoca MKYK’ da uçkuruna sahip çıkan eser sayıda insan çıktı ama kimse bedel ödemedi. Hatta uçkur defolu bir aday istifa talebine karşı gider yaptı ve TBMM’ye girdi. Benim tanıdığım MHP’de bu durumlarda iradenin talimatı “seve seve” yapılırdı, yapılmazsa da yaptırılırdı.

Şimdilerde yeni bir kaos davetiyle karşı karşıya kalan MHP’de sonuç ne olursa olsun asla kazanan olmayacaktır. Bir kongre toplamada işini mahkemeye düşüren partinin memleketin derdine ilaç olacağını kimseyi inandırmazsınız. Öte yandan ben varsam her şey tamam benden sonra her şey tufan diyen bir Genel Başkan olmaz. Genel Başkanlar gönüllerin de başkanı olmak zorundadır. Partiyi kendi evi görmek, göreni de partiyi de küçültür. Bu apartman sahibinin aynı zamanda yönetici olmasına benzer ve kiracılar genellikle o tür evlerde oturmak istemezler. Ben şahsen Bahçeli’nin evinde kiracı olmak istemem çünkü olabilecek sorunlarda çözümün gecikeceğini ama kira gecikirse neler olacağını tahmin edebiliyorum.


 

Ankara’da evimiz var ama içi boş!

Bursa Büyük Şehir Belediyesi Ankara’da iftar verebilir mi? Bütün Balkan ülkelerinde, serhat boylarında, illerinde ve hatta ilçelerinde verdiğine göre Türkiye’nin Payitahtında mı vermeyecek. Hem de orada adımıza evimiz bile varken vermese ayıp olur. Ama güzel yurdumun topu temeli elli bin nüfuslu illeri bu tür etkinliklerde Ankara’yı fethettik diye yeri göğü inletirken, bizim davetin uvertür faslından muamele görmesine kızıyorum. Bursa’da peynir, bulgur, çörekotu, mısır gevreği satmak için hemşeri günü tertip edenlere bizler devlet protokolü uyguluyoruz ama bizim Ankara etkinliğinden gerçek basının haberi bile yok. Bir haber etiketi ile çeşme açılışı bülteni kıvamında basına servis ediliyor.

Madem biz kendimizi öyle görüyoruz. Kimse Bursa’dan kabinede bir bakan, mecliste özgül ağırlıklı vekil, federasyonda bir ağır abi beklemesin. Olmaz ama oldurmazlar değil bizim kendimize olan ihanetimizdendir.

Biz lobiyi otel girişi zannedenlerin anlayışı ile idareye ve yaşamaya devam edelim. Sırtımıza binsinler. Belimizi büksünler. Elimizi dilimizi bağlasınlar kader deyip geçelim.


----------------------------------


İğneli yorum


 

Bir konuda bizatihi futboldan başarı bekliyorsan lumpen adamlara değil bilim insanlarına yetki ve sorumluluk vereceksin. Bilim kahırlı ve uzun yoldur ama meyvesi tatlıdır. Şimdiden 2018 Dünya Kupasına değil, 2020 Avrupa Şampiyonasına kadro kurarsan bugünün U 19 ve U 21 leri ile çalışıp bir futbol karakteri oluşturursun. Yoksa karaktersizliğe devam ederek sen üzülmesen de 80 milyonu üzersin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500