Advert
Eski köye yeni adet istemiyoruz ne olursa olsun Altıparmak’ı yaşatacağız
Sevinç Çelebi

Eski köye yeni adet istemiyoruz ne olursa olsun Altıparmak’ı yaşatacağız

Altıparmak, İntizam Mahallemizde bulunan Rusçuk Camii’nin bahçesi (avlusu), yıllardır bakımsız ve kullanışsız bir haldeydi. Dolayısıyla bu seneye kadar cenaze kılma yerimiz dahi yoktu. Biz de bu eksiğimizin giderilmesi, caminin hak ettiği görüntüye kavuşması için canla başla mücadele ettik, çalmadık kapı bırakmadık, en sonunda caminin avlusunu düzenledik. Bugün, Rusçuk Camii’nin bahçesi, yapılan tentesiyle ve düzenlemesiyle, artık cenazelerin rahatlıkla kılınabileceği bir hale geldi. Rabbime sonsuz şükürler olsun ki bu hizmete vesile olmak bana nasip oldu.

BAŞKAN DÜNDAR’A ÇOK TEŞEKKÜRLER

Bu vesileyle çok kıymetli yardımları için başta Osmangazi Belediyesi’ne, destek veren tüm esnaflara ve yardımcı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca ve de özellikle bize tartışılmaz desteği olan Osmangazi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Dündar’a çok teşekkür ediyor ve İntizam Mahalle sakinleri olarak biraz daha sık mahallemize uğramasını rica ediyoruz. Hatta lokma dağıtımımıza gelmenizi bekledik fakat başka bir programınızdan dolayı katılım sağlayamayacağınızı öğrendik ve de çok üzüldük.

BUGÜNE GELİNCE

Yenilenen cami bahçemiz ve de Cuma günü dolayısıyla, mahallemizin hayrı için Rusçuk Camimizin tam önünde, eskiden, anneannelerimizden kalma ancak geleneksel hale getirmek istediğimiz lokma dökme günü tertipledik. Bundan böyle her sene yerine, üç ayda bir Cuma namazından çıkanlara lokma dağıtılacak. Bizler bu ve de buna benzer eski adetlerimizi birer birer mahallemizde yeniden yaşatmak için çalışmalar başlattık. Ve hepsini bir gelenek haline getirmek istiyoruz.

ESKİYİ ÇOK ÖZLÜYORUZ

Nasıl ki eskiden anneannelerimiz Cuma günlerinde, bayramlarda lokma dökerlerdi, biz de mübarek günlerde bunu yapmak istiyoruz. Her kim ve ne kadar da Altıparmak bölgesini ‘bitti’, ‘eski yıllar asla dönmez geri’ gibi değerlendirse de, bizler buradayız ve de buna müsaade etmeyeceğiz. Elimizden geldiği kadar tüm eski geleneklerimizi yaşatacağız ve herkesi geçmiş yıllara döndüreceğiz. Çünkü eskiyi çok özlüyoruz. Komşuluk, beraberlik, eski merhabaları, güler yüzlü komşularımızı özlüyoruz. İstiyoruz ki yeniden herkes birbirini tanısın, sevsin, saysın. Ayrışım yapılmadan. Eski bayramlar nasılsa biz aynısını tekrar yaşamak istiyoruz. Allah’ın izniyle hepsini tekrar yaşatacağız.

Özetle;

Yıllardır mahallemizde eksik olan bir yeri tamamlamış olmaktan çok gurur duyuyorum. İnşallah bundan sonra yazın olduğu gibi, kış aylarından da burada zorlukla kılınan cenaze namazları artık rahatça kılınabilecek. Sabit bir musalla taşı özellikle istemedik çünkü amacımız, başka yerimiz olmadığı için avluyu ramazan ayında iftar yemeği vermek için değerlendirmek, halkımızı bütünleştirmek.

İLÇE TEŞKİLATI YALNIZ BIRAKMADI

İntizam Mahallesi olarak ilkini tertiplediğimiz bu önemli lokma gününde, sağ olsunlar yeni kurulan Osmangazi İlçe Teşkilatımız bizi yalnız bırakmadı ve davetimize icabet etti. Bu vesileyle onlarla da tanışmış olduk. Böylece teşkilatımız da yeni yapılan işi yerinde görmüş ve gördüklerinden de çok memnun oldu. Bu da bizi memnun etti.

İntizam Mahallesi Muhtar Azası ve AK Parti Mahalle Başkanı

Kemal EREN

İntizam Mahallesi’ni tebrik ediyorum

İntizam Mahallesi Mahalle Başkanlığımızın vermiş olduğu lokma ikramı için mahallelinin ziyaretine geldik. Sağ olsunlar bizleri çok iyi karşıladılar. Aynı zamanda da bizlere şikayetlerini ilettiler. Biz de bu şikayetleri gerekli mercilerle görüşmelerimizi yapıp inşallah en kısa sürede sonuçlandırmak için mücadele vereceğiz. Böylesine kararlı oldukları ve de gelenekleri yaşatma yolunda olmalarından dolayı, Mahalle Başkanı Kemal Eren’i ve tüm mahalleliyi canı gönülden tebrik ediyorum.

SAĞLIK OCAĞI VE KALDIRIM İŞGALİ MAHALLELİNİN BAŞLICA ŞİKAYETLERİ

Mevcut sağlık ocağının oldukça uzakta olmasından dolayı, mahallelinin başlıca ihtiyacının sağlık ocağı olduğunu öğrendik. Ayrıca çevredeki bazı dükkanların verdiği rahatsızlık dile getirildi ve bizden destek istendi. Dükkanların önlerinde bulunan kaldırımların işgal edilmesi çok fazla şikayete neden oldu. Bizde tüm bu şikayetleri gerekli yerle söyleyeceğiz ve hepsini teker teker inşallah çözüme kavuşturacağız. Önemle belirtmek isterim ki teşkilatımız herkese açık. Ve gelmek isteyen her vatandaşımızı bekliyoruz.   

Osmangazi Teşkilat Başkanı

Kenan GÜR

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500