Advert
Bir numara göreve başladı

Bir numara göreve başladı

 

Peygamberler Şehri Şanlı Urfa’dan, Osmanlı Türk tarihini bağrında barındıran Bursa Valiliği’ne atanan İzzettin Küçük, dün saat 16.00’da Heykel ’deki valilik konağına gelerek görevine başladı.

 Saat 13.30 gibi Valilik önüne geldiğimde Basın mensupları Valilik önünde kameralarını yerleştirip Urfa’dan Bursa valiliğine atanan İzzettin Küçük’ü karşılamak için beklerken,  Bursa’daki kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri toplanmışlardı.   Vali Bey’in vilayetine az bir zaman kala Vali vekili Ergün Güngör’ün talimatı ile olsa gerek,  Valilik önündeki karşılamaya gelenler,  mevki ve makam sırasına göre dizildiler.  Protokol sıralamasının başında bulunan Vali vekili Güngör,  kucaklarında çiçekler bulunan biri kız biri erkek çocukla vali beyin gelişini beklerken, çocuklar basın mensuplarına kendilerini televizyona çıkarlanmaları istiyorlardı. Bu arada çocukların birinin annesi çocuğunun vali Küçük’e çiçek sunarken beklerken görevlilerin bulunduğu yeri terk etmesini isteyince vali vekili Güngör, görevliye çocuklarımızdan birinin annesidir ikazında bulunduğu gözlendi. 

Vali Küçük, arabasından indikten sonra önce oradan geçen vatandaşların elini sıkarak onları selamladıktan sonra Vali vekili Ergun Güngör, "Hoş geldiniz sayın valim" diyerek elini sıktıktan sonra çocuklar vali Küçük’e bir buket çiçek sundular. Çocuklara yakın ilgi ve sevgi gösteren Vali,  onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Bu arada elinde karnesi babasıyla valilik önünden geçen bir kız öğrenci, Vali Kütük’e karnesini gösterdi.   Kız öğrencinin karnesini inceleyen Vali Küçük,  öğrencinin karnesini inceledikten sonra onu öpüp kutladı ve kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.   

Valilik önündeki karşılamadan sonra valilik protokol salonunda yaptığı konuşmada,  Peygamberler şehrinden Urfa’dan Osmanlı Türk tarihini ve şahsiyetlerini bağrında barındıran Ulu şehir Bursa’ya geldiğinin bilincinde olduğunu belirterek  “ İnşallah şahsıma hayırlı olur” dedi.

Bursa’nın sadece Osmanlı tarihinin görkemini bağrında barındıran bir şehir olmadığını aynı zamanda Tarihi ile kültürü ile turizmi ile teknoloji yaratma potansiyeli ile güçlü modern bir dünya şehri olduğunu söyleyen vali Küçük, Bursa’yı Bursa halkıyla birlikte, birlikte istişare ederek, ortak bir akil ve anlayışla yöneteceklerini bildirdi.

“Pek çok iş yapacağız bu işler ve hizmetler Bursa’mızın ve ülkemizin geleceği için yapacağız” diyen vali Küçük, yapacağımız işlerde Bursa’nın hatırı herkesin hatırından yüksek ve ali olacaktır “dedi.

 Konuşmada, kendinden önceki görev yapan Vali Münir Karaloğlu ve ondan önce Bursa’da görev yapan valilere de hizmetlerinden ötürü teşekkür eden Vali Küçük, valilik makamına çıkarak göreve başlama defterini beraberinde Bursa büyükşehir belediye Başkanı Recep Altepe olduğu halde imzaladı. Daha sonra Makamına geçen Vali, Burada Basın mensuplarına fotoğraf görüntüsü verdi. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500