Advert
Kim dur diyecek?
Sevinç Çelebi

Kim dur diyecek?

Avdancık Köyü (Mahalle) ve civarında taş ocaklarının doğaya verdiği zararın önüne bir türlü geçilemiyor. Bölgede faaliyet gösteren ve geçmiş yıllarda yargı süreci ile baş başa kalan taş ve mermer ocaklarının gerek ormanlık bölgeye, gerekse tarihi eserlere verdiği tahribat son derece düşündürücü noktaya ulaşmıştır.  Geçtiğimiz yıllarda yerinde tesbit ettiğmiz tahribatı gözler önüne seren fotoğrafları aşağıda Bursa kamuoyunun bilgisine sunduğumuz günden itibaren durumda bir değişiklik olmamıştır.

DİNAMİTLE PATLATMALAR ÇOĞALMIŞTIR

Cenevizlere ait olduğu belirtiler surlar ve tarihi mağaraların gerek dinamit patlatma, gerekse diğer fiziki yollarla yo edilmeye çalışıldığı bölgede define aranıyor iddialarının da ciddiyetle ele alınması kanaatindeyiz. Son günlerde irli ufaklı mağaraların içinde ve önünde dinamitle patlatmalar çoğalmıştır.

GEREĞİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ

Osmangazi Belediye Meclisinde gerek yazılı önergeyle, gerekse gündem konuşmalarıyla defalarca gündeme getirdiğimiz ilçemizde faaliyet gösteren taş, kalker ve mermer ocakları ruhsat işlemlerinde eksiklik var mıdır, ruhsatsız ocak mevcut mudur, denetim yapılmakta mıdır sorularımızı Avdancık Köyü’nde yaşanan bu kabul edilemez görüntüler vesilesi ile tekrar ifade ediyor.

Osmangazi Belediye Başkanlığını acilen ilgili ve yetkili diğer kurumlar ile işbirliği ve gereğini yapmaya davet ediyoruz.

 Cemil AYDIN

MHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Grup Sözcüsü

Acil serviste tek doktor olmaz!

Önceki gün (26 aralık 2017) sabah saat 10:00 sularında çocuğumun rahatsızlığı sebebiyle Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittim. Ancak gördüm ki koskoca acil serviste hasta kuyruğu vardı ve de tek bir doktor çalışıyordu.

Sormak istiyorum Hastane Yönetimine ve de Sağlık İl Müdürlüğü’ne: Bu durumda tek çalışan acil doktoru, sizce ne kadar sağlıklı muayene yapar? İstese dahi yapamaz! Ve yapamadı da zaten.

DOKTOR UYARILMALI

Ben yine de her şeye rağmen, çocuğum söz konusu olduğu halde iyi niyetli davranmaya ve durumu anlamaya çalışıyorum. Ancak acildeki doktor sayısının, acilen arttırılmasını talep ediyorum ve de bize bakan doktorun bir konuda samimi olarak uyarılmasını istiyorum. Çünkü durum ne olursa olsun tavrı ve durumu hiç hoş değildi.

KİMSE KUSURA BAKMASIN…

Şimdi şikayetimi örnekle destekleyerek gerisini siz sevgili ilgili yetkililerin takdirine bırakıyorum…  Çocuğumun ateşi düşmezken, bir anne olarak içim kaynarken, doktorun bana “normaldir, korkmayın geri zekalı olmaz” demesi ne kadar doğru soruyorum. Kimse kusura bakmasın ancak bir anne olarak o anda ben buna gülemem, bu cümleyi anlayışla karşılayamam.

SİSTEM YANLIŞ

Sistemin çok yanlış çalıştığı belli.. Acil serviste tek doktor çalışmamalı. Hatta özellikle çocuk doktoru olmalı. Gereğinin yapılmasını önemle arz ediyorum.

Özlem YERLİKAYA

TEŞEKKÜR PANOSU

Ne acısı 'Tatlıbadem'

Benim Acıbadem Onkoloji Servisim. 5 yılı devirdik hep birlikte. Ve bu süreçte kendimi hiç yalnız ve de kötü hissetmedim. Bu sebeple başta Doktorum Zuhal Başkan Hanım, Kemoterapi servisi başhemşiresi güzel Aysel’i ve ekibi. Can kızım Ecem, hemşirem Berrin, içeriye girer girmez beni o kocaman gülüşleriyle karşılayan kızlarım Hayriyem, Zelişim, Damlam, İlknur’um! 

Size nasıl teşekkür etsem bilmiyorum. Bilmenizi isterim ki ömrümün sonuna kadar her daim hayatımda olacaksınız. Sizi, Bu güzel ekibi çok SEVIYORUM. İyi ki Varsınız.

VE 25 ARALIK 2017

Radyoterapi ünitesindeki 25. ve de son kürüm. Güzel ve samimi ekip! Her birinizden çok memnun kaldığımı önemle belirtmek istiyorum. Halbuki ışın tedavimin başlangıcında ne kadar da çok tedirgin olmuştum…

Bu yüzden de, tüm korkularımı boşa çıkardığınız için, radyoterapi ünitesindeki ailem olduğunuz için, başta doktorum Aslı Saran İkizler Hanım olmak üzere, hemşirem Kübra, ışın tedavisini bana uygulayan Özlem  Hanım, Betül, Özge, Merve, Gizem, Oğuz Bey ve Hasan Bey, “Şefkat ablam, kaydını yaptım, geçebilirsin” diyen güzel gözlü Mirayım, oğlum gibi gördüğüm Murat! Her birinize çok çok sonsuz teşekkürler ediyorum. Benimle çok ilgilendiniz. Her birinizi çok seviyorum.

Veee çok önemli bir teşekkürüm de Bursa Acıbadem Yönetimine! Bu kadar iyi sağlık elemanlarıyla bizlere hizmet sunduğunuz için size ayrıca teşekkür ediyorum…

TEŞEKKÜRLER BAŞHEKİM SİBEL PASİN! İyi ki varsınız ve İyi ki bu güzel ekibin başındasınız.

Sonsuz sevgi ve saygılarımla

Şefkat YURDAKUL

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500