Advert
OSB fiyatına bir adres satıldı.

OSB fiyatına bir adres satıldı.

    LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformudur. Aralık 2002'de kurulan LinkedIn'in web sayfası 5 Mayıs 2003'te kullanıma açılmıştır.

     Facebook kadar halkın içinde, Twitter kadar popüler, İnstagram kadar cilveli olmayan bu paylaşım sitesinde yeni nesil iş aleminin temsilcileri ile karşılaşmak mümkündür. Benim de yaklaşık üç yıldır aktif kullandığım siteyi ülkemde İnternet kullananların yarısının bilmediğine ve ancak yüzde beşinin kullandığına iddiaya girebilirim.

     Hal böyle iken Mikrosoft bu  kariyer sitesini LinkedIn'i bünyesine kattı. Bu satın alma kapsamında 26.2 milyar dolar (yaklaşık 75 milyar TL) ödedi. Bu rakamı eski para 75 katrilyon olarak revize edersek daha anlam kazanır diye düşünüyorum.

     Domates biber patlıcan ya da otomobil, yazılımı dışarıdan gelen makine veya etek ya da pantolon ile ihracatın üst çıtası bellidir. Bu tip üretim ve satışlarla dış ticaret dengesini lehinize değil teraziye bile asla getiremezsiniz.

     Merak etmeyin!  Mikrosoft oraya verdiği milyar dolarları çok kısa sürede ve katıyla hepimizden tıkır tıkır tahsil edecektir.

     Ana sınıflarına koymamız gerekirken, orta öğretimden bile kaldırılması düşünülen bilişim ve yazılım derslerinin sonucunda varılacak nokta fakirlik ve köleliktir.

     Dünyayı kelleler değil beyinler yönetir. Yüce Allah o beyni de insanlara vermiş ve ufkunu açmasını emretmiştir. Bizim kellelerin ördüğü örümcek ağlarını temizleyelim ve gerçek ibadetin insanlık adına bir şeyler üretmek olduğunu bilelim. Başka türlüsü olsa Allah o buluşları yapanların rızkını keserdi.Oysa ki; onlar kazanıyorken, emrine uymayanlar açlıkla savaşıyor.

Hisar içi turunda içimi yakan olay…

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Tophane semti Hisar içinde yapılacak düzenleme, restorasyon ve arkeopark çalışmalarını görmek için gazeteci grubu ile dolaşırken bir meydanda toplandık. Yanımıza gelen başörtülü ve manto giymiş bir orta yaşlı kadın “Başkanım çocuklarımız küçük yaşta yoldan çıkıyor. Buraya bir dergâh kurun da onlara ahlak ve din eğitimi versin de onları kurtaralım” dedi. Kadına şaşkınlık içinde baktım. Bir çocuk sahibi olmanın adının onu doğurmak ya da doğurmak olmadığını ilk olarak aile ortamında ona iyi ahlak ve öğretilerin verilmesi gerektiğini 60 yıldır biliyordum ama kadının bunu taşerona havale etmesini aklım almadı. Kaldı ki bir takım Vakıfların içerisinde olan cinsel istismarların patladığı bir dönemde bir anne bunu istiyordu.

     Başkan Mustafa Dündar ne diyecek diye merakla bekliyorum. Allaha şükür  benim içimden geçeni söyledi ve “ Hanımefendi bina işi kolay… Bir yer bulur dergahı kurarız ama sen hocadan haber ver. O eğitimi verebilecek hocayı nasıl bulacağız.”cevabı ile içimi rahatlattı.

Elbette değerli ilim irfan sahibi hocalarımız var ama popüler kültür onları yok sayıp, insanlara sövüp sayanları manşetlere taşıyor. Bu da topluma yön verecek kararları alacak insanların kılı kırk yarmalarını gerektiriyor.

     Bu konudaki hassasiyeti nedeniyle Mustafa Dündar başkanıma kocaman bir teşekkür borcum olsun.


DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500