Advert
 Gönüllüler Uludağ’a çıkarma yaptı lösev yine zirvede!
Sevinç Çelebi

Gönüllüler Uludağ’a çıkarma yaptı lösev yine zirvede!

Her sene LÖSEV tarafından geleneksel hale gelen LÖSEV Gönüllüleri Günü Uludağ gezisi, bu yıl da 3 Aralık (Pazar) günü yoğun katılım ile gerçekleşti.DJ Adile, Burak Şenöz ve yüzlerce gönüllü üyesi ile Bursa Uludağ’da bir araya gelen LÖSEV Gönüllüleri 5 Aralık gönüllüler gününde 1 yıllık çalışmanın ardından  stres attı. Bazı üyeler ödüle laik görülürken Füsun Emecan Özcan, yaptığı basın açıklamasında şu bilgileri paylaştı.

“5 Aralık, 1985’ten beri Birleşmiş Milletler tarafından gönüllü çalışmaları ve faydalarını duyurmak ve gönüllü programlara katılımı artırmak amacıyla Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 123 ülkede Gönüllüler Günü olarak kutlanıyor.

LÖSEV ailesi de bu özel günü gönül dostları ile birlikte kutlamak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Amacımız bu özel günde gönüllülerimizin başarımızdaki katkılarının farkında olduğumuzu bilmelerini sağlamak…

Yolu sevgiden, yardımseverlikten, lösemili- kanserli çocukların hayatından ve LÖSEV ’den geçenlerin sayısı 3.014.918” dedi.

Üç milyonu aşkın gönüllüsüyle ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü olan LÖSEV “Gücümüzü gönüllülerimizden alıyoruz, gönüllülerimiz bizim gözbebeğimizdir. Ve ne mutlu ki bugün biz bilinçli ve duyarlı kocaman bir aileyiz. Bu bir tesadüf olamaz. Sizlerin bağış ve desteklerinden bizler güç ve cesaret alıyor, lösemili-kanserli çocuklarımız ise yaşama bağlanıyorlar. İyi ki varsınız!” diyerek gönül dostlarına seslendi.

LÖSEV’DE GÖNÜLLÜ OLMAK

1998’de lösemili çocuklara destek olmak amacıyla kurulan vakfımız bugün çocuk – yetişkin tüm kanser hastalarına maddi – manevi destek veriyor. Yılda 180 bin kişinin kanser tanısı aldığı ülkemizde çalışmalarımızın ne kadar kıymetli olduğu açık.

Bu kıymetli çalışmalara destek veren gönüllülerimizin en büyük ve tek kazancı, minicik bedenlerin sevgi dolu kucaklamaları, gülen gözleriyle bakışlarıdır.

“Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir ki?” anlayışıyla desteklerimizin daha çok çocuğa ulaşmasına, onların sağlıklarına kavuşmasına, mutlu olmasına katkıda bulunan tüm gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyoruz” dedi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN DİKKATİNE

Hijyen şart

Tophane’de bulunan Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’nin temizlik ve hijyen bakımından çok kötü durumda olduğundan Sağlık Bakanlığı’ndan denetim yapmalarını ve bu konuya kalıcı çözüm getirmelerini istiyorum. Hastanenin odaları, koridorları, özellikle de hastanenin iç duvarları o kadar kirli ki insan tiksiniyor. Hele asansörleri ve sedye ile hasta taşınan asansör felaket! Otopark derseniz hiç yok.  VC’ler ona keza. Uzun lafın kısası Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi bir insanın sağlıklı girip hasta çıkabilecek nitelikte. Söz konusu hastanenin tek güzel olan tarafı çalışan personelin, güvenlikçisinden hasta kabulüne, doktorundan hemşiresine kadar çok ilgili ve işini bilenler olması. Doktorlar ve tüm personel hastalara gerektiği gibi hizmet veriyorlar ve hastanın rahat etmesi ve iyileşmesi için ellerinden geleni yapıyorlar olması. Hijyenin, özellikle sağlık kurumlarında en önemli unsurlardan birisi olduğuna inanıyor Sağlık Bakanlığı’nın uyarımı dikkate alıp ve gerekeni yapmalarını rica ediyorum.

Saygılarımla

Adını vermek istemeyen bir okur

TEMİZLİK İŞLERİNE DUYURULUR

Caddelere yakışıyor mu!

Sevinç Hanım, köşenizde zaman zaman yolların durumu ile ilgili şikayetler çıkıyor. Özellikle Bursa merkezde yaşayan duyarlı vatandaşlar Atatürk ve Altıparmak Caddesi üzerindeki deliklerden ve tramvay yolundaki rayların ‘berbat’ durumundan bahsediyorlar. 
Ben de birkaç gün önce Altıparmak Caddesi üzerindeki çöpleri ve yolun durumunu görüntüledim. Caddede çöp kovaları olmadığından yerlere atılan çöpler çirkin görüntü oluşturuyor. Bu yüzden Bursa’da oturan bir vatandaş olarak bu görüntülerden ben utanırken, merkeze gelen turistlerin düşüncelerini tahmin etmek dahi istemiyorum.

TEMİZLENMELİ VE ONARILMALI

Kaldı ki Osmangazi Bursa’nın en merkez ilçelerinden biri. Dolayısıyla görüntüsü yerli ve yabancı turistler için fazlasıyla önemli.   
Ricam caddelerin ve sokakların, özellikle de Altıparmak Caddesi çöplerden arındırılması yönündedir. Ana caddede ve trotuarda bulunan delikler ve rayların çevreleri mutlaka onarılmalı. Yaralı insan misali görüntü ortadan kalkmalı. Kol bacak kırmak an meselesi olan caddelerin ve sokakların bakımlarının yapılmasını rica ederiz. 

Niyazi Kaya

TEŞEKKÜR PANOSU

Osmangazi Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz

Çekirge Mahallemizde bulunan Süleyman Çelebi Camii çevre düzenlemesinden sonra tente takıldı. Osmangazi Belediyesi’ne teşekkür ederiz. 

Çekirge Mahalle Muhtarı

Coşkun Alıntaş

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500