Advert
İşte yorgun bürokrat kafası

İşte yorgun bürokrat kafası

Bir çocuğun gözyaşları bunlar, saf ve içten, temiz ve hüzünlü. Susturulduklarında ya da susmak zorunda kaldıklarında kuşandıkları silahları.

Ve bir çocuk ağlamasın diye herkes susmalı gerekirse. Bir çocuğun gözyaşları, validen de kaymakamdan da bütün cihandan da önemli.

Tarih boyunca en çok zarar görenler onlar çünkü. İnsanlığın en çok zarar verdiği onlar. Ailesi tarafından şiddet gören, sokaklarda itilip kakılan, her şeyden habersiz hayata tutunmaya çalışan. Verilen bir şeker karşılığında dünyayı kucaklayan onlar çünkü.

Çocuk yetiştirmek büyük iş hem de çok büyük. Çocuk yetiştirmek için illa anne baba olmaya gerek yok. Vicdan sahibi olmak yeterli. Peki ya umursamadan yapılan ve çocuklarda büyük yaralara neden olan davranışlar. Düzeltin onları, derhal düzeltin ki umudu olan çocukları karanlığa itmeyin.

Bir çocuğa kimsenin en değerli olduğunu öğretmeyin. En fazla saygı duyulması gereken insanı siz söylemeyin. Onlar hissedip severler de sayarlar da hatta en güzel onlar sever.

Bir yere basın çağrıldıysa yapılan hareket 1 kere değil 10 kere düşünülmeli. Bu bizim yüceliğimizden değil sadece görmeyi bildiğimizden. Şahit olduğum bir haksızlık karşısında susarsam şayet inandığım bütün değerleri yitireceğimi düşünürüm. Bütün bunları bana söyleten olayın ne olduğuna gelince...

Önceki gün Dünya Çocuk Hakları Günü sebebiyle düzenlenen bir takım etkinliğin ardından Vali İzzettin Küçük'e de ziyaret yapılacaktır. Vali Bey'in yanına çıkacak çocuklardan biri eşofman giydiği gerekçesiyle gruptan çıkarılmıştır... Bunu yapanın kim olduğu hiç önemli değil. Kendisi bir bürokrat...

Bu bürokrat efendimizin yaptığından acaba Vali İzzettin Küçük'ün haberi olsaydı ne olurdu? Ben inanıyorum ki eğer birazcık Vali Bey’i tanıyorsam o çocuğun döktüğü gözyaşlarının bedelini o bürokrata ödetirdi.

Bizim bildiğimiz Sayın Vali, bir çocuğun üstündekine asla bakmaz.

Çocuk her zaman çocuktur... Ayrıca böylesine aptalca bir ayrıntıyı kafaya bile takmazdı. Kraldan çok kralcı olunca bürokratlar işte böyle absürtlükler yaşanıyor... Biz geçen gün boşuna manşet yapmadık, "Tek metal yorgunu olan belediye başkanı veya teşkilat başkanları değil" diye... İşte size yorgun bir bürokrat kafası örneği... Arada bir fark var...

Erdoğan, başkanlara çekilin diyebiliyor ama bürokratlar için bu kural geçerli değil. Şırnak'a sürmenin de hiçbir faydası yok.

Oysa gün ne güzel başlamıştı... Sayın bürokratımızın elindeki pankartta ne de güzel yazıyordu, "Çocuğum haklarım var"…

Bu dövizi taşıdıktan 10 dakika sonra o çocuğun haklarını hiçe sayan bürokratımıza sormak isterim... "Değer miydi!!!"

Bir çocuğun gözyaşına sebep olmak size yakıştı mı!..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500