Advert
BUSİAD iftarına nur yağdı…!

BUSİAD iftarına nur yağdı…!

Kameraların karşısında şehvete kapılan kocaman sıfatlı, şebek suratlı, fitne fıtratlı meczupların dini mesaj vermek yerine hönkürdemesi ülkemin gündemini salladığı günlerde katıldığım BUSİAD iftarına konuk olan ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı’nın konuşmasını beklerken doğrusu merak içindeydim. İnanan ya da inanmayan bütün duyguların rencide edildiği, şirkin en babasının yapıldığı bir dönemden geçiyoruz. Toplumsal akıl tutulmasının yarattığı bu tabloda sağduyunun sesini ne zaman duyacağımızı hasretle bekliyordum.

     Ben o sesi dün gece BUSİAD iftarında duydum ve gelecek adına umudum küllerinden yeniden doğdu. Mustafa Hoca, Kuran’ın nasıl okunması gerektiğini anlatarak başladığı konuşmasında bahsettiği tilavet değil içerikti. İslam aleminin son yıllarda çektiği büyük sıkıntılar ve maruz kaldığı suçlamaların altında yatan sorunun Kuran’ın kendisine değil yorumuna katılan fesat ve hilelerdi.

     Aynı Kuran 1400 sene önce de vardı. O zamanın zifiri karanlık Avrupa’sına bile ışık tutup aydınlattığı halde bugün aynı Kuran’ı şiddet ve teröre referans göstermenin vebalinin kimin boynunda olduğunun tespitinin doğru yapılması gerekiyor.

     Arap dünyası kabile kültürünü ve cahiliye dönemini Kuran ile aşmışken, Endülüs’te İslam insanlığın kurtuluşu olarak benimsenmişken, günümüzde İslamiyet’i terör ile tamlamak Kuran’ın doğru okunmadığının göstergesi değil midir?

     Hakkını helal et Mustafa Çağrıcı Hocam!

    * * *

Şart mi dur?

   Temel bir sabah kahveye girer ve “ben cumhurbaşkanlığına aday olacağım” der. “Sen deli misin?” cevabını alınca “şart mi dur” diye sorar.

     BŞB Stadyumunun yan yolları için yapılacak köprü çalışmaları için 18 Haziran’ı içine alacak bir süre içerisinde Mudanya yolu ulaşımda kısmi felç yaşayacak. Elbette bir şeyler yapılırken çevre güvenliği ve şartlar gereği geçici sıkıntılara katlanacağız ama 18 Haziran’da üniversite yerleştirme sınavı var. Hayatlarının en önemli sınavlarından birisini ulaşım sıkıntısı ile neden risk etsinler? O işin 18 Haziran’dan sonra yapılması daha uygun olmaz mı? Stadyumda bir ton eksik varken bunun düşünülmemesi ve o çocuklara ve ailelerine ekstra yük bindirilmesini yanlış buluyorum.

     BŞB işlere güçlere bakıyor ama bazen de ters bakıyor.

* * *


 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500