Advert
Annem

Annem

 

Çocuk ne kadar büyüse de hep çocuk olarak kalır annelerin gözünde. Tüm şefkat ve sevgisiyle sarıp sarmalar çocuğunu. Koruma içgüdüsü hiç bırakmaz onu. Canından can parçası hayatının yaşam amacıdır. Tırnağının ucuna zarar gelse tüm hücrelerine kadar acısını hisseder. Uğruna ölümü göze alacak kadar bir sevgidir evlat sevgisi.

Annelerin yaşadığı yüce duygu selleri, bu dünyayı terk etseler bile son bulmayacaktır. Ama geride bıraktıkları evlatlarının da anne sevgisi ve özlemi hiç bitmeyecektir.

Sadece bir gün değil her gün sevgi, minnet ve özlemle anıyorum seni annem.  Her zaman hayatının tek noktasıydık senin. İyiliği, güzelliği, dürüstlüğü öğrettin bana.  Hayata karşı dik durmayı, sevdiklerin için fedakârlık yapmayı öğrettin. İçimiz ve dışımızın bir olmasını, doğruların peşinden hiç duraksamadan gitmeyi öğrettin. Çocuksu saflığın ve asla kimse için kötülük düşünmemen, haksızlıklara karşı direncini kaybetmemen  belki  benim  ve ablamın da babamız gibi hukukçu olmamızı sağladı. Şu anda bulunduğum yerin temelinde sen varsın canım annem.

O güzel ellerinden, pamuk yanaklarından hasretle ve doya doya öpmek isterdim, sen de bunu hissediyorsun biliyorum. Adın gibi cennetin İrem bağlarında olduğuna eminim. Huzur içinde uyu sevgili anneciğim, anneler günün kutlu olsun.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500