Advert
MÖSYÖ DÜŞÜNCELİ

MÖSYÖ DÜŞÜNCELİ

 

Göztepe maçının hazırlıklarını hız kesmeden sürdüren Timsah’ta moraller yerinde. Sakatlıklarla boğuşan Le Guen, son olarak takıma katkısı olmasa da yokluğu hissedilen tecrübeli futbolcu Bilal Kısa’nın sahalardan 6 hafta uzak kalacağı haberiyle sarsıldı. Milli takımlardan dönen futbolcuların yorgun olması ise 12. hafta maçı öncesinde Fransız çalıştırıcıyı oldukça düşündürüyor.

U21 hazırlık maçı sonrasında 1 günlük izin yapan oyuncular dün gerçekleştirilen tek idmanla tekrardan topbaşı yaptı. Morallerin yerinde olduğu idmanda Fransız teknik adam Paul Le Guen kurmaylarıyla çok sık bir araya gelerek görüşmeler gerçekleştirdi. Özellikle sakatlıkları devam eden Yusuf Erdoğan, Onur Atasayar ve Yusuf Abdullah’ın düz koşuya başlaması hocayı biraz olsun sevindirirken, son haftaların formda oyuncusu Mikel Agu ve Bilal Kısa’dan gelen haber hocayı deyim yerindeyse yıktı. İlk yarıyı kapatan iki oyuncunun tekrardan sahalara dönmesi en az 6 haftayı bulacak.Oyuncunun bugün yapılacak tetkiklerinden sonra enjeksiyon tedavisine başlanacağı öğrenildi.

 AGU PORTO YOLCUSU

Mikel Agu yaşadığı sakatlıktan sonra tedavi sürecine başlayabilmek için kulübü Porto’nun doktorlarından onay almak için Portekiz’e gitti. Orada yapılacak kontrollerden sonra ameliyat kararı verilecek ve oyuncunun tedavisine başlanacak. Bilal Kısa’nın ise 6 hafta enjeksiyon tedavisi göreceği ve bu süreçten sonra takımla birlikte idmanlara başlayacağı gelen bilgiler arasında.

 SAKATLAR GERİ DÖNDÜ

Tedavisi devam eden oyuncular Onur Atasayar ve Yusuf Erdoğan fizyoterapist eşliğinde çalışmalara başladı. Ayak başparmağında nasır çıkan Yusuf Abdullah ise kısa tedavinin ardından düz koşuya başlayan bir diğer isim olurken, Le Guen özellikle Agu ve milli takımlarda bulunan oyuncuların sıkıntısını yaşıyor.

Şimdiden kara kara

Fransız teknik adam sakatlıkların artması ve milli takımlarda bulunan oyuncuların yorgun dönmesi yüzünden Cumartesi sahasında ağırlayacağı Göztepe maçı öncesi bir hayli düşünceli. Titi’ninkart cezalısı olduğu haftada, Agu’nun da sakatlanması ilk 11’den iki oyuncunun olmayışı anlamına geliyor. Geniş birkadroya sahip olsa da kulübede bu iki oyuncusunu ekarte edebilecek oyuncusunun olmaması hocanın canını sıktı. Nasıl bir kadroyla sahaya çıkacağı merak konusu olan tecrübeli teknik adam şimdiden kara kara düşünüyor. Jires Kembo’nun son haftalardaki düşük performansı, Delarge ve Yusuf Erdoğan’ın hazır olmaması konusunda ne yapacağı sürpriz olan Le Guen, Emre Taşdemir ve Ozan Can Kökçü’yü kadroya almayı planlıyor.Özellikle Emre’nin durumunu toparlaması kondisyonsuz olsa da oynayabilme olasılığını arttırıyor.

 TARAFTAR HAZIR KITA

Öte yandan sahasında oynayacağı Göztepe maçına tek hazırlanan oyuncular değil. 11 Sene sonra karşılaşacak olan ve özellikle dostluk bağları kuvvetli iki tribünşimdiden müsabakaya hazır. Bu maçta cezası bulunmayan tribünlerin büyük oranda dolacağı, tek sorunun maç saati olduğu söyleniyor. Göztepe taraftarının kendilerine ayrılan biletleri tamamen tüketeceği söylenirken. Bursaspor tribünleri bu maçaözel bir hazırlık içerisinde.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500