Advert
Ali Baba'nın çiftliği

Ali Baba'nın çiftliği

Bursaspor zor bir süreçten geçti. Herkes eleştirisini yaptı, herkes yüklendi. Bende o süreçte yüklenen isimlerden oldum hatta istifa çağrısı bile yaptım. Ancak gelinen nokta da başkan Ali Ay’a destek olunması gerekiyor. Geçen sene yaptığı işler ve hataların bu sene telafisi yapıyor. Çalışıyor, çabalıyor, uğraşıyor. Ancak tek yanlışı bu seneye dair. Sırf taraftar kökenli diye personelin işine son verdi ve bu seneye bambaşka bir kadroyla devam etti. Fakat hala daha ne iş yaptığı hususta şüpheleri bulunan insanlarla yola devam ediliyor.

Bursa basınında çalışan arkadaşlarla yine her zaman olduğu gibi tesislerde antrenman saatini bekliyoruz. Daha önce tesise gelenler bilir antrenman sahalarının orada yol vardır ve araç girişi yasaktır. İki araç yayıncı kuruluş adına sahanın ortasına kadar geliyor, ekipmanlarını indirip sahasının ortasına giriyor. Biz senelerdir geçmediğimiz çizgiyi falan hiçe sayıyor ve orta sahada antrenmanda oyuncularıyla konuşan Le Guen’in yanına gidip tercüman Altuğ Günaydın aracılığıyla röportaj istiyor. Sahanın ortasına kadar girip futbolculara laf söylüyor ve en önemlisi antrenman esnasında oyuncunun motivasyonunu bozuyor. Daha sonra Günaydın ile sohbet ediyor. Le Guen tercümanına seslendiğinde ne yazık ki personel asli görevini yerine getiremeyecek kadar zevkli bir şekilde bu eleman ile konuşuyor. Şimdi dışarıdan bakıldığında buraya kadar her şey normal. Peki bütün bunları kimin izniyle yapıyor? Sorulduğunda ben yayıncı kuruluşum diyecek kadar da küstah.

Yani sen üç, beş kuruş veriyorsun diye bütün hakları ihlal etme yetkisine sahipsin öylemi ? Sorun bence sende değil sana o izni veren yetkisiz arkadaşta. Sonra orada bir basın ve medya sorumlusu var. O adam ne için var? Sen işlerini tercüman aracılığıyla çözeceksen başka personele ne ihtiyaç var? Bu güne kadar bize hiç sıkıntı çıkarmayan ve ciddi anlamda yardımcı olan insanlar varken 3. Kişilerin bu olaylara girmesi bizim canımızı sıkıyor. Orası kimsenin ne çiftliği ne malı. Sayın başkan bu duruma el atması ve acilen düzenleme getirmesi şart. Düşünsene sen ayda yılda bir geleceksin ve senelerdir orada bulunan disiplini alt üst edeceksin. Sonra seni uyaran medya sorumlusu Orçun Olukçu’yu tersleyeceksin. Yok ya…

Edep, adap bunlar sadece Bursa’da öğretilmiyor. Ben o tesisin kapısından ilk girdiğim gün büyüklerim ve işin uzmanlarının öğrettikleri ile hareket ediyorum ve bugüne kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Sen o yaşına rağmen bunu öğrenemediysen ben bu yaşımda öğretirim merak etme. İstanbul’da büyütülmüş takımların tesislerine girip bu hareketi yapacak cesarete sahipsen buraya gelip yaparsın o hareketi. Şimdi Le guen’in bile disiplinini bozan ve sinirlenmesine sebep olan bu olaydan sonra sorumlular nasıl ceza alacak? Yada bu sorumluları kimler nasıl sakınacak merakla bekliyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500