Advert
Farkındalık

Farkındalık

Bir uzvu almak, ampute etmektir. Yani bir bedende ;el,kol, bacak gibi uzvun atılmasıdır. 

Ülkemizde bir çok ampute dernekleri vardır. Son günlerde hepimiz ampute ismini sık  duymaya başladık. 

Sporu takip edenler kadar etmeyenler de Ampute futbol Milli takımımızı duymuştur. Sporda canla başla mücadele eden, birçok 'ENGEL'e rağmen futbol sahalarında boy gösteren Ampute Milli Takımımız için  Avrupa Şampiyonu olmak hiç de ENGEL değil.

Nitekim şampiyon  oldular. Pazartesi akşamı, Vodafone Park'ta  oynanan mücadelede 2-1 lik skorla İngiltere‘yi mağlup eden milliler kupayı ,şehitlerimiz nezdinde ülkemize armağan ettiler.

Büyük başarıyı biz de buradan kutluyoruz. Aslına bakarsanız milli takımın futbol başarısı, Ampute olan sporcularımızı acıma içgüdüsüyle bakıldı.

Sosyal medya ve TV kanallarında farkındalık yaratılmaya çalışılmadan sporla gelen zaferle ay yıldız naralar atıldı.

Elbette büyük başarı alkışlanacak. Alkış tutan bizler yine gidip  araçlarımızı engelsiz vatandaşlarımızın yerine çekeceğiz. Bankalarda, otobüslerde, maç girişlerinde öncelik yine biz engelliler olacak. Süper bir zaferden sonra başarımızın farkındalık yaratmasını istiyorum.

Ampute milli takımını tebrik ediyor nice başarılarla bizleri taçlandırmalarını büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz.

LUCESCU ‘NUN ENGELSİZLERİ

Ampute olmayan Milli Takımımız elendi. Finlandiya beraberliğiyle topumuz 2 yıl daha taça çıktı. Umudumuz 2020 Avrupa Şampiyonası. 24 Avrupa ülkesinin katılacağı şampiyonaya katılma ihtimalimiz yüzde 90. Zaten çoğu ülke gidiyor.O günleri görür ve aynı gruba da düşersek İzlanda fırtınasıyla mücadele etmeyi çok isterim.

2018 maceramız Fatih Terim'le başladı Lucescu ile noktalandı. Başarı dediğimiz şeyi, primlerle, kavgalarla, entrikalarla yedik bitirdik. Ülkeye hainlik yaptılar. Kim ne derse desin benim gözümde her gün ayet paylaşan Arda turan kaptanımız, primci Burak gibi arkadaşlar oldukça milli takım İzlanda karşısında da boynu bükülür... Rusya ya gitseydi de perişan olur ve gazeteci dövmeye devam eder. Teknik konulara girmeden, Lucescu‘nun biletini Yıldırım Demirören beyle birlikte kesmenin zamanı geldi.

Ülke futbolunu kaosa sürükleyen TFF, gerek lokal ligimizde  yapılan; hakem hataları, rapor değişikliği ve hakem atamalarıyla meşruluğunu kaybetmiştir. Hiçbir futbol takımının ( sadece 1 takım hariç ) güvenmediği Yıldırım Demirören ve kurulları Türk futbolundan men edilmediği sürece ligimiz berbat bir lig, Milli Takımımız da prim takımı olmaya devam edecektir.

Artık boş konuşma zamanı değil gücü olanın bu işe el atma zamanı gelmiştir. TFF inecektir ve meşru kurullarla yepyeni bir Hasan Doğan başkan profilinde bir babayiğit TFF'nin başına geçmelidir. Kurullar ve yönetim futboldan anlayan insanlardan oluşmalıdır.

Başarı için adil hakem yönetimleri ve adil futbol düzeniyle şeffaf bir yönetimle ülke futbolu yükselişe geçecektir. 

Ampute milli takımımızın başarısıyla farkındalık yaratalım.  Unutmayalım ki 5 dakika sonrasında ne olacağımız belli değildir. O yüzden hepimizin bu sıkıntılara acımak, para yardımı yapmaktan önce destek olacağımız  şeyler var. Bunların en önemlisi sıkıntılarını anlamalı ve onlara yardımcı olmalıyız.

Engelsiz vatandaşların engellerine öncü olmalıyız. Unutmamalıyız ki artık onlar futbolda Avrupa şampiyonu olabilecek farkındalıkta bireylerdir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500