Advert
TUFAD’ın cürmü ne kadar?

TUFAD’ın cürmü ne kadar?

Bursa Futbol Kamuoyunda Bursaspor’da futbol oynayan, Teknik Adamlık, Profesyonel Yöneticilik, Televizyon Yorumculuğu, Yazarlık yapanve bence en önemlisi futbol üzerine rapor haline getirdiği ve saygın bir fikri olan Mehmet Tan’ın kurucularından olduğu TUFAD’dan “kovulması” konuşuluyor. Başta Mehmet Hocam olmak üzere TUFAD’ ı kuranların muratlarının ne olduğunu bilmem ama uygulamalarından maksadın hasıl olmadığını söyleyebilirim. TUFAD günümüzde ön yüzü olmadığı için arka bahçedir ve Futbol Baronlarının istediği makamda çaldığı ve yönetiminin oynadığı bir enstrümandır. TUFAD bir meslek kuruluşu olmasına rağmen üyelerinin hakları ve sömürülmesi konusunda fikri olmayan bir kurumdur. Senin varlığının sahibi, Kulüp Başkanları ya da Futbol Direktörü değil üyelerinken sorunlar karşısında “taraflı” bitaraf olman ne olduğunu ortaya koyuyor.   

NE ÇEKTİYSE DİLİNDEN...                  

Yılmaz Vural’ konusunu ben de üyelerinden biri ile tartıştım. Yılmaz Hoca, 3 yabancı dil bilen, iki futbol akademisi mezunu ve sadece Türkiye Spor Toto Süper Ligi’nde neredeyse TUFAD üyelerinin yaşı kadar takım çalıştırmış ama ne çektiyse dilinden çekmiştir. Bir üyenin haklarını korumak zaten yaptığın iş değil de fikrinin olması gerekirken, 80’lik bir adamın 18 lik bir çocuğun aklına uyup 3 saatte bitirdiği bir seviyeli birliktelik(!)için yorum yapan magazinci gibi kendi kararlarıdır saygı duyarım diyemezsin.     Ben şunu iddia ile söylerim ki; Posta Güvercinleri Derneği Genel Başkanının adını Türkiye’de bütün Posta Güvercini sevenler bilir ama 1997’den beri TUFAD koltuğunun oturanı İsmail Dilber adını isteseniz futbolun mabedi Teksas’ ta soralım bakalım yüzde 10 çıkacak mı? İnanın ben bile muhteremin soyadının dilber mi dülger mi olduğunu hazreti Google sordum da yazdım. Anadolu, sıfır kere milli olmuş bir Milli Takım kaleci hocasının Türk Futbolunda kalecilik tarihinin kendisiyle başladığını ve referans olarak bugün milli takımda bile olamayan Onur ile Tolga’yı göstermesine isyan ederken TUFAD’dan ya da Bursa’dan tek ses çıkmaması TUFAD’ın içinin ne kadar dolu(!) olduğunu göstermektedir. Mehmet Tan ile geçtiğimiz yıl boyunca LİNE TV ekranlarında partner olarak TV programları yaptık. Ben hikaye anlatırken, onun bütün söylemleri Türk futbolu için genelinde ve Bursaspor özelinde neler yapılacağı değil bunlarla ilgili ürettiği projeleri üzerine olmuştu.

ONLAR HOCA DENMEZ...

Çok trajikomik bir anımı anlatmak istiyorum. Son projesinin eylem planına paydaş olarak TUFAD’ı koyduğunu okudum ve yanlış dedim. Onlar siyasetin kanatları altında dolanıyor. Onlardan hoca olmaz dediğimde, onlar da kendini check eder merak etme demişti ama benim yorumlarıma saygı duyar ve birbirimizi tamamlıyoruz “ortak“ diyecek kadar iltifatta cömertti.         Kadere bakar mısınız? Projesinde yer verdiği kurum onu kovdu ve ben haklı çıktım.                                   Sonuç olarak ülkemin futbolunda Mehmet Tan ve onun gibi etik ve proje düşünen insanların mesleki infazı ortalama ortaokul mezunu liyakat(!) sahibi insanlara düştüğünden, Türkiye Futbolunda belirli makamlara gelebilmenin kuralı “koşulsuz biat ve bir fikrinizin” olmamasıdır.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500