Advert
Bunu yapmayacaktın be Ceyhun Hocam!

Bunu yapmayacaktın be Ceyhun Hocam!

Bir parti başkanı düşünün ki; siyaseten yaptığı bütün muhalif konuşmalardan sonra maksadını hasıl edemeyerek yanlış anlaşılanı düzeltmek nefsi müdafaa yapmak üzere günlerce uğraşır ve sonuç alamazsa o kişinin liderliği, karizması, belagat ve hitabeti tartışılır.

Kılıçdaroğlu, Kürt açılımının içindeydi ne de yanındaydı. Ne sınırda seyyar mahkemeler kurdurdu ne de onlarla Dolmabahçe’de masaya oturdu. Ne “akil” adamlardan biriydi ne de onların “sakil” hallerinin sebebi oldu. Ne Oslo’ya gitti, ne de İmralı’da pazarlık yaptı. Ne devlet iradesi elindeydi ne de altında hükümetin koltuğu vardı.

     Hal böyle iken şehit cenazelerinde yumurta ve mermi çekirdeğinin hedefi oluyorsa, bu süreci iyi okuması gerekir. Dahası muhteremin siyaseten okuma yazma öğrenmesi gerekir.

     Bir tek ekranı varken onu ötekileştirmek adına kullanmak, modası vadesi ve kalitesi tartışılır isimlerin “arenası” haline getirmek akıllı insan işi değildir.

     Ekran tarafında görülen defolar saymakla bitmez. Bir haber ve iletişim kanalında kap kacak ya da cinsel güç artırıcı(!)gergedan boynuzu satan Anadolu kanalları gibi günde yedi vakit pazarlama yapılmaz. Akıllı çalışkan ve iş bilen bir reklam departmanı kurarsın ve elindeki yüzde elliden destek istersin. Bunu isterken de içeriğini sadece küçümseyen sözlerle diğer yüzde elliye sallayan çakma meddahları ekran gülü yapmazsın.

     CHP’nin TBMM grubunda geçmişte olduğu gibi şimdi de olmaması gereken onlarca isim var ama bunları fark edemiyorsan, edip de halledemiyorsan zaten sen lider değil emanetçisin.

     Bir yandan birkaç ay hapis yatmak ya da bir soruşturma geçirmek CHP’de listeleri delmek için yeterli oluyorken, öte yandan rakipten gelenler baş tacı edilirse senin ne parti ideolojin kalır ne de disiplinin…

     Dr. Ceyhun İrgil’in bir Bursalı olarak kendisine olan sevgimi, saygımı ve muhabbetimizi kimse ile tartışmayacağını biliyorum. Onun Bursa ve TBMM için bir kazanç olmasının ötesinde partisinin geleceğinin önemli bir aktörü olacağına inancımı çok söyledim ve yazdım.

     Hani derler ya insan beşermiş ve şaşarmış. Ben onun hakkındaki düşüncelerimden şaşmadığımı biliyorum ama o Nilüfer Belediyesi’nin popüler kültür sevdasının kurbanı olarak, şarkı türkü işi bittikten ve ham çökelek kelek olduktan sonra varlığını hükümet ve Cumhurbaşkanı’na sallamak ile devam ettiren bir sosyal medya oyuncusuna alet etmesini sindiremiyorum.

     Atilla Taş,alemler görmüş, akıllı çocuk, CHP’de listeye girmenin formülünü iyi çözmüş ve kartlarını oynuyor. Davalardan sıyırırsa, ilk seçimde (tabi yapılırsa) aday adayıdır. Belki de kontenjandan Bursa 1 den listededir.

     Fareli Köyün sakinleri salonda kurgulanmış oyun seyredip güleceklerinde Esentepe Mezrasına geliversinler de nereleri ile gülmeye şaşıracakları rezillikleri izleyip, giderayak Muş’u parselleyip satsalar alamayacakları yeşil alanın ne karşılığında peşkeş çekildiğini görseler.

     Bu tiplerden siyaseten medet ummak parti ideolojisinin dip yaptığının göstergesidir. Tanrı CHP’yi korusun

* * * 

İğneli Yorum

     Ramazanda oruç tutanların, oruç tut(a)mayanlara karşı hoşgörülü olması gerektiği üzerine yazdık çizdik ama oruç tutmayanların, oruç tutanlara karşı saygılı ve anlayışlı olması gerektiğini unutmayalım… 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500