Advert
Pes

Pes

Pes artık, cidden pes ettik. Sahaya çıkan futbolcular aslında şuanda süper Lig’de birçok takımın isteyeceği bir kadro. Özellikle genç yeteneklerin geleceğe damga vuracak bir kalitesi var. Yousuf Abdullah, Ozan Can Kökçü, Mert Örnek, Pascal ve dahası…

Gel gelelim Balıkesir’de sahaya yansıyan tablo hiç iç açıcı değildi. Nitekim sahada 11 futbolcu var, ancak 2 kişilik oyun. Eleştiri yapıyorum evet… Demeyin, “Daha sezon başı eleştiri olmaz” diye. Ancak sen, ben eleştirmezsek eksikler görülmeyecek. Başkanla konuştuğumuzda para konusunun can sıkıcı olduğu ortada. Taraftar ise sahada mücadele eden bir takım istiyor haklılar. Sonuç? Bence bu Bursaspor yeni sezonda iş yapacak, ancak kanat şart. Takıma 3 futbolcu gerekiyor. Birisi 6 numara, ikisi kanat. Hocaya sorsan ‘Ben transfer şart diyorum’ diyecek. Başkana sorsan ‘Hoca istemedi’ diyecek… Neticede gerçek olan bir şey var! 3 yerinde transfer gerekiyor hem de hemen.

Başakşehir’de bu futbol ve dizilişle sahaya çıkarsak; en az 5 yeriz, demedi demeyin. Ancak Bursaspor Türkiye ligine uygun bir futbol mantalitesi sahaya yansıtmak zorunda. Mesela Ozan Can Kökçü aslında oynadığı kulüplerde hep kanat oynamış, fakat hoca onu orta sahada deniyor. Hocanın kararına saygı duyuyoruz, ancak oyuncunun alıştığı mevkide oynaması daha uygun değil mi?

Ben artık pes ettim. Yazsam ne olacak, yazmasam ne olacak! Benim buradan yazmam ne taraftarı hareketlendirecek ne de yönetimi. Taraftar acilen üzerine düşeni yapıp; ‘Biz görevimizi yaptık’ mesajı vermeli. Satılan kombineler yanıltmasın. 8.000 dolayında BTSO aldı rakam ortada. Maraton platformu gibi bütün gurupların topluca kombine ve forma alması gerekiyor. Bu diğer gruplarıda tetikleyecektir. Bu da başkana ‘Para yok’ deme lüksü vermeyecektir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500