Advert
Yüreğimiz daha çok yanacaktır.

Yüreğimiz daha çok yanacaktır.

 

Acılar coğrafyasının batı ucunda yaşamanın bedelini ödemeye devam ediyoruz. ABD’nin Irak’a demokrasi getirmeye (!) karar verdiği güne lanet olsun. Ardından Kuzey Afrika’dan başlattığı çirkefi Fas, Libya, Mısır derken son olarak Suriye’ye taşıdı. Göz alıcı ve şehvetli bir bahar ambalajı ile başlattığı hain planın vereceği yıkımın dışında kalacağımız bir gün bile düşünmedim.

O hain plan ki; önce komşularımız, ardından Rusya finalde de AB ülkeleri ile ilişkilerimizi lam elif ederek karıştırdı. Yakın gelecekte de Anadolu topraklarının büyük acılara hamile olduğunu görmemek için sanırım Türkiye’de hariciye eğitimi(!) almak gerekir.

Güneydoğu’da yaşananlar, terör belası, arada sıkışan her halde dayak yiyen halkın ardından Ankara, Bursa, İstanbul’da patlayan bombalar “toplumsal kimyamızı” bozmadan çözüm için somut ve acil adımlar atılmasını şart koşuyor.

İstanbul’da acısı kanamaya devam ederken Midyat Emniyet Müdürlüğünden yürek yakan haberler geliyor.

“Akil İnsanları” lanetleyenler şimdi onları “Sakil İnsan” insan yapanlara yapanları lanetler oldu. Bunu konular deneme yanılma yoluyla yapılamayacak kadar ciddi ve önemli işlerdir.

Bu adımlar terör ile pazarlık ya da teröre teslim olma şeklinde asla olmamalıdır. Bu sorununhalli konusunda dünyada çeşitli örnekler varken tek doğru benimkidir diyenlere, Gazeteci Hüsnü Mahalli’ nin 20 yıldan beri yazdığı Ortadoğu analizlerini okumalarını öneriyorum.

Bu kadar basit bir denklemi çözmekten aciz siyasetçilerimizi, diplomatlarımızı ve strateji uzmanlarımızı yetiştirme başarısı gösteren bütün kurumları en kalbi ve hasbi duygularla kutluyorum(!)

* * *

İğneli Yorum…

78 milyondan 11 futbolcu çıkaramayacak kadar futbol ve futbolcu fakiri olan, ama en az 30 milyon +1  “Türkiye Futbol Direktörü” zengini olan ülkem sadece ve ancak gruptan çıkabilecek ufku ile Fransa 2016’ ya başlamak için gün sayıyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500