Advert
Elimize, belimize, dilimize…!

Elimize, belimize, dilimize…!

 

Ramazan ayı geldi ve oruç başladı. Aç kalmaktan daha çok bir nefis terbiyesi olan Oruç ibadetini yerine getirenlerin Allah yardımcısı olsun. Oruç tutmak sağlıklı bedenin diyetidir diyenler de var. Sağlık sorunları nedeniyle Oruç engelli insanlardan biri de benim. ByPass ameliyatı geçirmiş ve günde çeşitli saatlerde üç hap içmesi gereken bir insan olarak Oruç tutamıyorum ancak tutanlara saygı göstermek adına oruçlu gibi davranmak gibi etik ve dini bir görevim olduğunu da biliyorum.

Oruç tutamamak Ramazan ayını yok saymak olmamalıdır. Bununla beraber Oruç tuttuğu için tut(a)mayanlara dini infaz yapmak da doğru değildir. Herkes orucu kendine tutar. Tut(a)mayanlar hesabını kendileri ve hesap soracak tek irade olan Allah’a verirler.

Bütün semavi dinler ihtiyaçtan hasıl olmuştur. Hepsinin en güzel özeti veson din olan İslamiyet ve Kuran-ı Kerim, ibadetinizi Allah rızası için yapın ve yargılamayı Allah’a bırakın derken şirkin önüne duvar örmüştür.

Ramazanımız mübarek, sofralarımız bereketli, dilimiz kem sözlere bağlı, elimiz haramdan ırak olsun…

 

MHP hemzemin geçitte kaza yapar mı?

MHP seçimli kongre sürecine girdi. Bahçeli’nin 2018 e kadar kongre yok nidaları bumerang gibi boş duvarlara çarpıp geri döndü ve kendisini vurdu. O müthiş özgüven(!) ve takımına sahip olma irade beyanı dört lastiği biden patlamış kamyona döndü. Bahçeli ile tanıştım. İnanılmaz nazik ve dinlemesini bilen bir insan olarak bende kendisine saygı uyandırdı diyebilirim.

Ama süreç bana şunu gösterdi ki; kim olursa olsun her şeyi bilemez ve her kararı doğru olamaz. O nedenle doğru liderler kendisinden daha akıllı insanlarla çalışırlar ve onlarla yaptıkları istişareler sonucunda karar verirler. Devlet Bahçeli’nin a takımı yoktur ve hatta takımı yoktur. Bu sürecin kesin özeti budur.

Kendi yol arkadaşlarını eleştirirken haddini aşıp suçlarken Fetöcü yapan bir zihniyetin akıl sağlığından şüphe etmek gerekir.

Parti içi kaynamayı, kıpraşmayı ve fokurdamaları göremeyen bir takımın çizdiği yol haritasında kontrolsüz ve bariyersiz hemzemin geçide gelinmiştir.

Haziran’da ya da Temmuz’da yapılacak seçimli genel kurulda ortaya çıkacak sonuç parti içi kavgayı asla bitirmeyecektir. Bu kongre sağlıklı yapılmazsa, dürüst ve eşit bir seçim olmazsa MHP hemzemin geçit üzerinde arıza yapmış gibi trenin altında ve barajın altında kalır.

Böyle biline…

 

 

İğneli Yorum

Nilüfer Esentepe Mezrasında Ramazan eğlenceleri birahane görünümlü çakma pavyonlarda “kons” eşliğinde devam etmektedir. Maaile gülümseyin yetkililer.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500