Advert
Bazen bir maç sezonu kurtarır!

Bazen bir maç sezonu kurtarır!

Tarihinin kötü sezonlarının birisini yaşayan Bursaspor, bugün BJK ile bence kendisi açısından sezonun en önemli maçına çıkıyor. Bursaspor son üç maçında toplam 16 yiyerek Bursa'ya kabus yaşatırken, aynı zamanda uçurumun kenarına kadar geldi.

Beşiktaş ile düşmanlık demek istemiyorum ama ezeli rekabetin nedenlerinin başında BJK’nin Karadeniz'de kurguladığı bir oyunun sonucunda Bursaspor'un küme düşmesi gerçeği yatmaktadır.

Ali Ay yönetimi bütün şehir arkasında olmasına rağmen bu yıl krizleri yönetme becerisini gösteremedi. Takıma uygun hoca seçiminde basiretsiz davrandı. Mutlu hoca seçimi konusunda vizyon hatası yaptı. Sonunda altyapıya koordinatör diye getirdiği Adnan Örnek' i takımın başına dört maçlık getirdi. Yani bir anlamda dört maç için altyapının da belki de olmayan dokusunu bozdu.

Bu maç bu büyük günahların hepsinin beratı anlamına gelmektedir. Bunu Hocanın ve takımın aklına işleyecek olan Ali Ay'dır.

Adnan Hoca'da kafasında maç sonunda gider yapacak ve atarlanacak cümleler oluşturma derdine düşmeden, sahada başı önüne düşmeyen bir takım oluşturma hedefini kovalamalıdır.

Bunlar olursa gelecek sene yeniden yapılanma adına bir nefes alınacaktır. Kırılgan yapının onarılması elbette kolay değildir. Burada kadro yapısını, kapasitesini ve haddini bilerek oynamak sonuç verebilir.

Unutmayalım ki; küme düşmesi kesinleşen Adanaspor İstanbul'da BJK 'ye kök söktürmüştü. Yine beşlik olur diye düşündüğüm FB maçında galip gelemediler.

Futbol üç sonuçlu bir oyundur ve üçü de olabilir. Kötü oynayabiliriz ve yenilebiliriz ama mücadele etmemek gibi bir hakkımız ve lüksümüz yoktur.

Umut tacirliği falan yapmıyorum. Türkiye'de oynanan futbol kalitesi ortadadır. Avrupa'nın hiç bir kupasında yarı final göremeyen karakteri olmayan ve kabız bir futbol oynuyoruz. En iyisi dediğimiz takım bile rampada çekmiyor ve TFF destekli yardım ile bayıra karşı maçlar alıyor.

Bu sezon Avrupa hayallerimiz yandı bitti kül oldu. Allahtan ilk yarının 27 puanı ve son üç takımın inançsızlığı yüzünden kümede kalıyoruz.

Bütün bu yaşananlardan ders alabilecek kalitede oluşacak Başkan, Yönetim, Teknik kadro ile seneye kabus yaşamayız.

İlk yarı kapasitesini ve haddini bilerek oynatılan bu takım ve futbolcular devreyi beşinci bitirmiştir. Siz paralarını vermezseniz. Taahhütlerini yerine getirmezseniz. Oyuncularınıza otobüsün içinde saldırı yapıldığında göz yumarsanız. Kimseden fedakarlık isteme hakkınız olmaz.

Herkes şapkasını önüne koyup düşünsün. Düşünürken de Kocaeli, Bolu, Mersin, Sakarya ve Altay'ın düştüğü durumları aklından çıkarmasın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500