Advert
Körü körüne biat etmeyin!

Körü körüne biat etmeyin!


CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın Haliç Kongre Merkezi’nde  ‘İstanbul Meridyen OPEN’ 17 Uluslararası Münazara Turnuvası’ ödül töreninde yaptığı konuşmanın altına ülkemin geleceği imzamı atarım. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Gençlerin gözlerinde şahit olduğum pırıltı beni gerçekten heyecanlandırıyor. Bize sorgusuz, sualsiz biat eden cahil bir gençlik değil, neye inandığını, neyi savunduğunu, neyin mücadelesini verdiğini bilen, bunun için gereken her türlü donanıma sahip bir gençlik lazım.’şeklindeki konuşması aslında olması gereken eğitimin de altını çiziyordu.

Gençliğin böyle bir düşünce sistemine sahip olabilmesi için pozitif bilim ve teknolojiyi yüksek ahlak ile harmanlayıp öğrencilere vermeniz gerekmektedir.

Mayasında hurafe olan, araştırmayı reddeden, öğrenmeden ve bilmeden inanan genç beyinlerin tutsak edilerek ne hale getirildiğini aslında FETÖ’nün lanetli kalkışmasında hep birlikte yaşadık.  

Sosyal Medyada ‘Körü körüne biat etmeyin’ sözü üzerinde birçok yorum yapıldı. Öncelikle geçmişten örnekler verilerek sözlerin samimiyeti sorgulandı. Ardından 16 Nisan referandum sonuçları ile eş zamanlı olarak toplumun sinir uçlarına dokunup gerek ahlaksız ve gerçek dışı tarih yazmaya kalkan meczupların sorgulanmamasını örnek göstererek Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının gemi azıya aldıkları yazıldı çizildi.

Kişisel olarak benimde rezervlerim var, ama ülkemin mevcut Anayasa’sı ile seçilen Cumhurbaşkanımın sorumluklarının bilincinde olduğunu ve ülkemin geleceği adına kaygıları olduğunu düşünmekten zarar gelmez diye düşünüyorum. 

Bu sözlerin 14 yıldır iflasın eşiğinde olan ve belki de AK Parti iktidarının en zayıf notu olan eğitim sisteminin üniversal kimlik ile yeniden tanımlanarak taçlanması ile anlam kazanacağını düşünüyorum.

Türkiye, Haziran ayına partili Cumhurbaşkanı ile girecektir. Bu süreç ülkenin gelecekte ödenecek bütün faturalarını Cumhurbaşkanının önüne koyacaktır. 

Ben Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu tarihi sorumluluğu taşıyacağına inanmak istiyorum. Erdoğan’ın kendisinden daha çok çevresindekilerin, onu da rahatsız ettiğine inandığım anlayışı değiştirerek yola devam edeceğini düşünüyorum. Aksi halde gelecekte neler yaşanabileceğini tarih kitaplarında bulabilirsiniz. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500