Advert
Sizi gidi yalancı borsacılar!

Sizi gidi yalancı borsacılar!

 

Payitaht Çarşısı alışveriş günleri törenle başladı. Geçmiş yıllarda meydana gelen izdihamı göz ününe alan BTSO ve BESOB Başkan ve Yönetimi bu yıl hemşeri dernekleri vasıtasıyla Yıldırım ve Nilüfer’de başka illerin sağlıksız sergilenen ürünleri ile ucuzcu tapon tekstil ürünleri içeren panayır çadırları kurdurarak kargaşaya izin vermediler.

Bursa’da bir market ‘2017’nin en ucuz on günü’diye bir kampanya başlattı, sizin tanıtıma harcadığınız 100 binlerce liraya rağmen size tur bindirdi. Biraz düzgün olun ve düzgün çalışın da makamınızın içini boşaltmayın ve Bursa’ya gerçekten değer katan projeler üretin.

Arif Tak, siyasi figürlere sallamaya ayırdığı zaman kadar bu işlere kafa yorsa belki bir şeyler değişir, ama kabahat onda değil ki; onun esnafını hemşeri derneği görünümlü bezirgânlar tırmaladığında sesi çıkmazken, esnaf hala onu neden seçer anlamış değilim.

Bence Tak az bile yapıyor.

An itibariyle Defterdar’ın kiraya verdiği iki çok değerli lokasyonda çadırlar kurulu ve çatır çatır fişsiz, belgesiz ve sağlıksız ürünler satılmaktadır.

‘Yalnız şehir Bursa’ için bu da normaldir. Bursa kıtlıktan çıkmış Afrika ülkesi sınıfına sokulup her satışa geleni buyur ederken, siyasetçilerimizin kökü dışarıda olduğundan onların seslerini duymak da mümkün olmuyor.

Bu işlere göz yumanlar ve kumpanyacılar doymak için geldikleri Bursa’yı doğdukları kentler gibi senede gelen üç beş çadır panayırında bir şeyler gördükleri mahrumiyet bölgesi zannetmesinler.

Bir zamanlar Türkiye’de içinde güzellik, sağlık ve huzur olan her şeyin adı Bursa ile başlardı.

Bu işler borsada işlem hacmini artırmak için numara çeviren yalancı borsacı fıkrasına döndü. Kimin ne yediği belli değil.

Recep Altepe’nin doğrularına doğru dedik, yanlışları eleştirdik ama en azından bu konuda hormonlu alışveriş günlerini değil, konu ile ilgili her konuşmasında Kapalı Çarşı esnafının kendini yeniden formatlamasını söylediğinin tanığıyım ve doğru olan budur. Sabah 10.30’da dükkan açıp, akşam ezanında dükkan kapatmak devri bitti. Kapalı çarşı esnafı eski camların bardak olduğunu öğrenmelidir.

Tak bunu bile bilmiyor ki; kime neyi öğretecek?

Burkay’ın seçim beyannamesinde yer alan vizyon projelerinden biri olan Payitaht Çarşısı Alışveriş günleri fiyaskodur.

Bol bol konuşmak yerine Sönmez döneminden kalma ve sadece isim değiştiren bu projeden beklenen yararın sağlanmasıiçin Bursa kent içi alışverişi değerlerini ve kalitesini sıkıntıya sokan korsan organizasyonlar için bir şeyler yapmaları gerekmektedir.

Bu işleri düzeltmeden başta koltuklarda oturanlar olmak üzere kamuoyunun önüne çıkıp esnafa, ‘Ticarete destek veriyoruz’diyen herkes yalancı borsacıdır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500