Advert
Geleceğin İnegöl’ü

Geleceğin İnegöl’ü

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın görev başında geçen 13 yıllık öyküsünü dinlemeye gittim. İnegöl ve Bursa basınının büyük ilgi gösterdiği toplantıya Ak Parti İnegöl İlçe Başkanı,Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri ve başkanın A takımı katıldı.

13 yılı anlatırken kurduğu tek cümle ‘Sizlere İnegöl’e hizmet olarak neler yaptığımızı anlattığımız bülteni dosya olarak verdik. Bizim yaptıklarımızı geriye dönük olarak üç seçim döneminde hemşerilerimin evlerini ziyaret ederek verdiğimiz üç seçim beyannamesinde yazılıdır’o nedenle uzun uzun anlatmayacağım dedi ve konuşmasında geleceğin İnegöl’ününvizyonunu çizdi.

O İnegöl’ü anlatırken ben de 13 hizmet yılının mukayeseli rakamlarının bulunduğu tablodaki geometrik artışı görüyor ve bir başkanın tesadüfen gönüllerin adamı olmadığını anlıyordum.

Başkanın anlattığı geleceğin İnegöl’ünde tek tek sanayi, mobilya, tarım, turizm, spor, kentleşme falan yok.Bütün bu renklerin yer aldığı tabloda yaşanabilir ve dünya markası olabilecek özellikleri ile doğal güzelliklerinin öne çıkarılması ile mutlu insanların yaşadığı dünya markası İnegöl hedefi var.

Elbette ben markayım demekle marka olunmuyor. Bursa gibi önemli bir markanın içinin oyularak zaman içerisinde ‘tığ teber şahmerdan’ bırakılmasını içimiz acıyarak ve tarih kenti diyerek tarihin gerisine taşınmasına göz yumarak hep birlikte Bursalılık suçu işliyoruz. İnegöl’ün kentsel değer ataklarını da hayranlıkla izliyoruz.

Alinur Başkanın konuşmasının her ana başlığındadestekleri için teşekkür ettiği parti büyükleri, çalışma arkadaşları, BŞB Başkanı, Ak Parti İlçe Başkanı ve İnegöl halkı varken, anmadığı bir ismi geleceğin İnegöl’ünün hafızasında hizmet faslından bir iz bırakmayacak gibi hissettim.

Bölgede neredeyse kent nüfusuna sahip Doğu Beyazıt ilçesinde Kaymakam’ın kayyum olarak atanması sonucunda Bursa’nın İnegöl’ünden Alinur Aktaş’ın belediyenin kent düzenleme hizmetlerini yürütmek yerine koşturması referandum sonuçlarında kendisini göstermiş ve sandıkta 14 puan artışla halkın Başkana moral verdiğini anladık.

Özne Alinur Aktaş, konu belediye, fasıl seçim olunca temcit pilavını yemeden olmaz dediler ve o meşhur soruyu iki türlü sordular.

İnegöl’den sonraki hedefiniz nedir?

Anlamlı soruya verdiği cevap aslında her zamanki gibi bazen kasıtlı olarak çarpıtılan samimi fikriydi. Bugün için İnegöl’den başka gailesi olmadığını, bütün enerjisini buna harcadığını ve özel bir gelecek hesabı peşinde olmadığının altını özenle çizdi. Kendisinin görev ahlakı ve disiplini gereği parti büyükleri ve karar vericilerinin gösterecekleri bir istikamet olursa da buna hazır ve yeterli olduğunu ifade etti.

Anlamsız, biraz şeytani ve mukayeseli soruya ise kişisel fikrinizdir size ne düşüneceğinizi ben dikte edemem ama bu düşüncenizin beni yaraladığını bilmenizi isterim dedi ve Altepe’nin güne malzeme yapılmasını ret etti.

İnegöl Halkının ilçe yönetime katkı ve katılımda interaktif olduğunu ve bu konuda İnegölspor dışında çok da başarılı olduğunu hep yazdım. Başarılı bir 13 yıllık dönemin özetini dinlerken, gözüm kürsüye takıldı ve gördüğüm bir detaya üzüldüm.

Konu İnegöl ise gerisi teferruattır diyemeyen, siyaseti ve İnegöl’e hizmeti sadece kavuniçi koltuk olarak gören bir anlayışın medyasının ve devletin mikrofonunu göremedim. Vizyon olarak izlenecek hedefler koymazsanız bir gün siz bile kendinizi izlemekten sıkılırsınız ve hüzün ile kanka olursunuz diyelim ve İnegöl’ün özellikle DOSTUM ana başlıklı projesinin sonuçlarını tez zamanda bekleyelim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500