Advert
Küçük hesap adamcıkları!

Küçük hesap adamcıkları!

Aylar önce yazılmış ve ardından yazar ile konunun muhataplarının görüşmesi sonucunda yazarın yanlış ve eksik bilgilerle yazdığı yazıyı geri çekmesi ile biten sürecin ardından süfli amaçlarına hizmet etmek için iftira kazanının altına ateş taşıyan zihniyetin, pek kutsadığı sanal alemde konuyu tazelediğini gördüm.

Öncelikle beğenirsiniz beğenmezsiniz ama Bursa matbuatının ilk okunacaklar listesinin tepesinde oturanlardan biri olan Mehmet Ali Yılmaz’a parayla, turayla veya tehditle ayar veremeyeceğinizi bilirsiniz.

Dersimizin ahlak, konumuzun ekmek parası olduğu yer tevil götürmez diyelim ve önce ekmeğin fırınını yakından tanıyalım.

Litera bir yazılım ARGE ve destek şirketidir. Litera Bursa’nın çok önemli projeler ve katma değer üreten bir kıymetidir. Litera Türkiye’de değişik partilerin kazandığı birçok belediyeye hizmet eden, yazılım üreten ve destek veren bir bilim ve teknoloji şirketidir. Litera bünyesinde 100’e (yüz) yakın özelliği olan mühendis ve üst düzey eğitimli insan çalıştıran bir şirkettir.Litera’nın bütün hesapları denetime açık ve bilgi edinme hakkına saygı gösteren bir şeffaflıktadır.

Bu şirketin ortakları Osman Akın ve Şadi Özdemir’dir. Konuyu sapma noktasında getiren sapığın muradı Şadi Özdemir’in CHP Bursa İl Başkanı olması nedeniyle girdiği ihalelerde avantaj sağladığı iddiasıdır.

Bunu da köşe yazısını referans alarak dedikodusu bile CHP İl Başkanı açısından yakışık almaz diyerek Şadi Özdemir’e vurmak için yakın gelecekte dünya ligine çıkma hedefi olan Litera şirketini hedef koymak ahlaksızlıktır.

Osman Akın ortağının muhalefet partisinde İl Başkanı düzeyinde görev almasının vereceği sıkıntıları bilemeyecek kadar öngörüsü olmayan birisi değildir ama ortağının tercihine saygı duyarak ve ekibinin üretim kalitesi ve gücüne inandığı için piyasada tercih edildiklerinin farkındadır.

O yazıda yer alan 7 milyonluk ihale aldıkları konusu ise baştan sona çarpıtmadır diyen Osman Akın, BŞB’ye kesilen bir tek faturamız yoktur. Belediyenin birçok şirketi var belki 3-5 binle ifade edilen bir iki küçük yazılım faturası dışında bir ilişkimiz yoktur diyen Akın, kendilerinin belediyelere üstün nitelikli yazılımlar ürettiklerini, bunu da çok makul rakamlarla sundukları için tercih edildiklerinin altını çizdi.

Şimdi aklımın ermediği şey bir iş adamı idealleri doğrultusunda meşru siyaset yapamaz mı?

Bir şirketin ürettiği kaliteli ve ekonomik ürünü siyasi görüş farklılıkları dolayısıyla almayan belediye bile yanlış yapacağı gerçeği varken, bunu parti içi çekişmeye malzeme yapmanın ahlakı var mıdır?

Siyasi emellerini gerçekleştirmek için yüze yakın özelliği olan mühendis ve personel çalıştıran, bir Bursa şirketine hayali iddialarla vurmak adamlık mıdır?

Önüne klavye alanın yazar geçindiği alemde süne zararlılarının bu güne kadar kaç liralık katma değer ürettiklerini, basın işçisi olup olmadıklarını, telif alıp almadıklarını merak ediyorum. Bunlar yoksa belli ki hortum takılarak besleniyorlardır.

Son tahlilde bir sivrisinek vızıldaması gibi sosyal medyada önüme çıkan bu kumpasa karşı çıkarken, inandığım değerler hilafına bir tek gerçek açıklanırsa son yazımda hedefe kendimi koyacağımı da taahhüt ederim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500