Advert
Helal olsun! Meryem Anne…

Helal olsun! Meryem Anne…

İnsanlığın rehberi olan Kuran-ı Kerim’in Alîİmrân Suresi 185. Ayetinde vahiy edilen ‘Her canlı ölümü tadacaktır…’ mutlak gerçeğini İnegöl Belediye BaşkanıAlinur Aktaş’ın annesi Meryem Aktaş da yaşadı ve ebedi aleme yürüdü.

İnsanoğlu, doğduğu gün kabul etmiş olduğu bu mutlak gerçeği zamansız olarak görür ve bütün ölümler erkendir diye düşünür. Aslında ölümleri makama varılan Şebi Aruz olarak görmek, yaşamak için Hz. Mevlana gibi içinizin dolu olması gerekir.

Ben kulunuz her daim ölüm ile randevunun sıralı olmasını dilerim. Yani bir evladın ana babasını toprağa vermesi, ana babanın evladını toprağa vermesinden daha münasiptir diye düşünürüm. Elbette ilahi turnikede böyle bir sıra yoktur ama böyle bir acıyı hiçbir ana baba yaşamak istemez.

Meryem Anne’nin cenazesi inanılmaz kalabalıktı. Evladı Alinur Aktaş’ın siyasi kimliğinin, protokol ve toplumdaki müstesna yerinin toplanan cemaatte payı var olabilir diye düşünülmeyecek kadar onu rahmete uğurlayan büyük bir cemaat vardı.

Meryem Anne’nin cenaze namazını inancını içinde en iyi şekilde yaşayan ve icraatlarında pozitif bilimden ve halka hizmetten şaşmayan oğlu Alinur Aktaş kıldırdı ve annesi için cemaatten helallik istedi.

İşte o anda Meryem Anne’nin topluma bir makam değil bir adam hediye ettiğine benimle birlikte binlerce kişi tanıklık ve haklarını helal etti.

İnegöl’de devraldığı hizmet bayrağı ile yürürken geçmişi asla karalamadan ve hatta hayırla yad ederek geleceğe taşıyan bir evladı yetiştiren anne için İnegöl halkı üzerine düşeni yaparak son yolculuğunda onu yalnız bırakmadı.

Hangi yaşta olursak olalım annemizi kaybettiğimizde ‘öksüz’ kalırız. Çünkü annelerin gözünde evlatları hiç büyümez. Ben de Meryem Anne’ye Allah’tan rahmet, öksüz Alinur Aktaş’a ve ailesine sabırlar diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500