Advert
Dikkat Ali Ay! Tehlike kapıda!

Dikkat Ali Ay! Tehlike kapıda!

Bu sezon kayba koştuğumuzu, yarışmacı kimliğimizin bittiğini gördüğümden ve ilk yarıda toplanan 27 puan ve beşincilik durumu ile 41 puana ulaşarak bu yıl sıkıntı çekmeyeceğimize inandığımdan kalp kırmamak için sezon bitene kadar Bursaspor yazısı yazmamaya karar vermiştim.

Bizim başarısız olacağımız gün gibi aşikardı ama ben altta kalanların da teslim bayrağı çekeceğini düşünerek son üçte yer almayacağımızın hesabını yapmıştım ama evdeki hesap çarşıya uymadı ve en dipteki 20 puanlı Adanaspor’un bile bizden daha inançlı bir şekilde hâlâ lige asıldığını görünce korkularım şelale olup çağlamaya başladı.

Son altı maçımıza baktığımda içerde GS, BJK, Gençlerbirliği dışarda ise Rize, Antalya ve Trabzonspor ile oynuyoruz.

Bana bu altı maçta oynadığımız futbolla ‘kesin alırız’ diyebileceğimiz bir tek maç söyleyemezsiniz. Gençlerbirliği demeyin onlar şampiyon olduğumuz yıl bile bize yenilmedi.

Ali Başkan ve Yönetim kötü gidişattan tek ve en büyük sorumludur. Biz mi sahaya çıkıp oynayacağız diyemezsiniz. Sizler doğru adamlarla yola çıkacaksınız. Kulübü doğru adamlar yönetecek, kulübede doğru adamlar oturacak. Bunları seçecek olan sizlersiniz. Mutlu ile mutlu olamayacağımızı daha o gelmeden yazarken bizler fesattık ve sizler bu işi biliyordunuz öyle mi?

Sizden önceki yönetimi beğenmediğiniz için göreve talip oldunuz ama onlardan daha başarısızsınız. Onları aklamama hakkınız elbette vardır ama devri sabık yarattınız. Verdiğiniz sözler kayıtlarda duruyor şimdi sizler ne yapacaksınız?

Basında bir goygoyculuk aldı başını gidiyor. Bursaspor yönetimi, teknik kadro, futbolcular yerden yere vurulurken başkan için ‘Ali Ay çok iyi insan ama…’ diye sinyalcilik yapılıyor. Başarı da başarısızlık da patronundur. Bunu kimse unutmasın.

Son operasyon da yanlıştı ve acı meyvesini Akhisar’da yedik. Recai Hoca eski futbolcu ve yeni kariyeri doktorluk ve uzmanlık alanı ortopedidir. Ondan Bursaspor’a sportif direktör olmaz. Size hangi üst akıl ona bu hobiyi yaşatmanızı söyledi.

Bursaspor’u son altı maçta kurban etmeyin. Hayatını futbola adamış, haftada yirmi maç izleyen, kulübü iyi tanıyan Beyhan Çalışkan’ı karşınıza alıp dinleyin. Size oynatacağı futbolu anlatsın. İkna olursanız görev verin ama Recai Hoca’ya sormayın ‘hayır’ der, o zaman da bana eski defterleri açtırırsınız.

Tam bir şeyler değişecek diye düşünürken öyle kararlar alınıyor ki; gelecek sene için uykularımızı kaçırıyorlar. ‘Hamza Hoca’yı geç gönderdiğime pişmanım’ diyorsun ama adama ‘sanki yerine Mourinho’yu mu getirdik’ diye sorarlar.

Bölükbaşı yönetimini mahkemeye veriyorsunuz ama onun profesyonelleri ile çalışıyorsunuz. Bu ne yaman çelişkidir!

Ali Ay Başkan bu arada özel sektörden destek istiyor haklıdır ama kulüpte bununla ilgili çalışmalar üretim yapmak varken para istenmesi yakışıksızdır. Profesyonelleriniz projeler geliştirir ve iş adamlarına sunumlar yapılır ama bu işler bostan gibi yatarak olmaz.

Bu gidişatta ortak akıl yoktur. Bu gidiş gidiş değildir. Biz seneye ne olacak diye düşünürken, bu sene zokayı yutarsak ‘beşincilik bile başarısızlıktır’ diyenler sokakta gezemez.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500