Advert
PERYÖN yeni yönetimi ile merhaba dedi…

PERYÖN yeni yönetimi ile merhaba dedi…

 

PERYÖN Güney Marmara Şubesi Başkanı Barış Gül ve Yönetim Kurulu üyeleri, Crown Plaza’da düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna yeni dönem hedefleri ve projelerini aktardı. Gül, yeni dönemde görev alan yönetim kurulu üyelerini kısaca tanıttıktan sonra yaptığı konuşmasında insan kaynakları mesleğinin stratejik önemine dikkat çekti.

Mayıs ayında Bursa’da 15.’sini gerçekleştirecekleri İnsan Kaynakları Zirvesi’nden de bahseden Barış Gül, bu yıl da yine çok çarpıcı konu ve konuklarla Bursa iş dünyasının fayda sağlayacağı bir Zirve gerçekleştireceklerinin altını çizdi ve Zirve’nin gündeminde ‘İnsan Kaynakları 4.0’ konusu olacak” dedi.

Bu sene İnsan Kaynakları Zirvesi’nde birbirinden değerli konuşmacıları Bursa’da ağırlayacaklarını söyleyen Gül, en büyük sürprizin ise ‘The School ForGods’ kitabının ünlü İtalyan yazarı Eliod’Anna olduğunu açıkladı.

Ayrıca 11-12 Mayıs 2017 tarihlerinde Merinos AKKM’de yapılacak Zirve’de Zubizu, Markafoni, Nike, Siemens, Vodafone, Şhaya Holding, Atasun Optik, UniLever, Shell, TAV Holding, Bosch, Sahibinden.com ve Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden üst düzey konuşmacılar da yer alacaklarını öğrendik.

Kobilerin önemine vurgu yapan Gül, Türkiye’de kobilerin üretimde büyük yer tuttuğunu ve çalışma barışının önemli bir ayağını kobilerin oluşturduğunu ifade etti. Bu arada yetişmiş ara elemanların azlığının altını çizerken, Endüstri meslek okulları ile yıllarca dama taşı gibi oynandığı için ortaya çıkan sonuca itiraz etmeleri gerektiğini ve daha önemlisi Taşeron sisteminin emeği sömürdüğü fikrime Avrupa’da da bu tür enstrümanların kullanıldığını ifade etti ama en azından Türk tipi taşeronluk sisteminde iş ve işçi güvenliği konusunda büyük yanlışların olduğu konusunda anlaştık.

Bu tür STK’ların sorunları konuşurken, üretime eleman kaynağı yaratırken ve çalışma metotlarını oluştururken akademik üslup kullanmaları normaldir ama sistem ve yasa dışı uygulamalara doğru varsayılan normaller üzerinden yanıt aramaları var ve saygın olan İK ilkelerine uymuyor diye düşünüyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500