Advert
Uyan Burkay! Seçim bitti şimdi geçim zamanıdır…

Uyan Burkay! Seçim bitti şimdi geçim zamanıdır…

Otuz binin üzerinde ve her siyasi görüşten üyesi olan BTSO’nun Başkanı İbrahim Burkay’ın referandum sürecinde sosyal medya üzerinden popçular ve topçular gibi makam arabasından mesajlar atmasına şaşırdığım için referandum sonuçları üzerine yaptığı değerlendirmelerini okuduğumda şaşırmadım.

Sanki 15 yıldır yamalı bohça gibi iğreti kurulan hükümetler ile yönetilen ülkenin ekonomisi tehlikeli sulara girmiş de Referandum sonuçları ekonomiyi sakin ve güvenli sulara götürecekmiş sözünü Ak Partili profesyonel siyasetçiler bile kullanmazlar.

Bilirler ki; Ak Parti hem lider hem de sayısal üstünlük bakımından Cumhuriyet tarihinin en güçlü ve uzun hükümet etme dönemlerinden birini yaşamaktadır.

Sayın Burkay! Ekonomi, siyaset ve hamaset bilmez, onun anladığı tek dil üretim hatta yüksek katma değerli ve ihracatı yapılan üretimdir.

BTSO yakın zamanda kendi seçimini yapacaktır. Yeni dönemde de varım diyorsanız, kendinizi güvende zannettiğiniz bu siyasi limandan çıkmanızı, kullandığınız siyasi jargondan arındırmanızı ve yazan çizenle, yağdanlıkları birbirinden ayırmanızı şiddetle öneririm.

Bursa’ya gelen bakanlar adabımızca saygı ile karşılanmalı ama bakanlık alanları ile soru ve talep yağmuruna tutulup diken üzerinde oturtulmalıdırlar.

Bursa’nın hızlı treni 2016 yılında bitecekti ama 2023’te biter mi bilmiyorum. Bunun hesabını sorarken Ak Parti iktidarının bütün yatırımlarını bitiş tarihinden önce açtığı dönemde Bursa’nın neden ıskalandığı vurgusunu yapmalısınız.

Yılan hikâyesine dönen Yenişehir Oto Test Merkezi’nde son yalan o benim projemdir diyerek ilgilenen vekil Ekim 2016 yılında söylenmişti ve Nisan 2017 yılında temel atılacaktı ama son dakika haberi ile sonbahara ertelendi.

Bir yandan kent içi trafik felaket, Mudanya sahil yolu projesi üç yaşına basmış bir rezalet, BŞB Stadı hala bir şantiye görünümde iken öte yandan ihracat kapıları birer birer kapanma noktasına gelirken…

Bütün bu dertlerin sorumlusu biz miyiz diye sorabilirsiniz, belki değilsiniz ama Bursa adına yapılmayanlara karşı bir duruş eksikliğiniz olduğunu kabul etmelisiniz.

BTSO’ya yancılık değil yol göstericilik yakışır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500