Advert
Türkyılmaz ‘Masaya Mudanya’nın geleceğini koyarak kimse ile uzlaşma yapmam!

Türkyılmaz ‘Masaya Mudanya’nın geleceğini koyarak kimse ile uzlaşma yapmam!

Mudanya Belediyesi'nin 2016 Yılı Faaliyet Raporu Belediye Meclisi'nde oylandı ve sonuçta oylama beklendiği gibi ama olmaması gereken şekilde rapor 11 lehte, 15 aleyhte oy ile sonuçlandı. CHP oyları ile Meclis'e gelen dört isim Ak Parti ve MHP ile birlikte hareket ederek kırmızı oy kullandı.

Peki! Faaliyet raporunda gerçeğe aykırı ifadeler mi vardı? Yoktu!

Kişisel menfaat, izah edilemeyen harcanmalar, zimmet, irtikap şüphesi, yalan, talan ve usulsüzlük mü vardı? Yoktu

On yıllardır hizmet fakiri olan, belediye yerlerinin ulufe gibi dağıtıldığı, işletmeci kiracıların bedavadan ucuz oturdukları, borç içinde yüzen bir belediyenin başkanının üçüncü yılı sonunda gururla anlattığı hizmetler vardı.

Muhalefet partilerinin Türkyılmaz’ın çalışmalarına kırmızı oy vermesi bir anlamda normaldir. Biz daha iyisini yaparız ve iktidara gelirsek yapacağız demeleri de kabul edilebilir. Var olma sebepleri de budur.

Bir belediye başkanının kendi meclis grubu başkanın hizmetlerini eksik bulabilir ve bunu kendi içinde kıyasıya tartışabilir ve hatta yeni dönemde aday olmaması için çalışabilir ama hırsızlık, zimmet, usulsüzlük yoksa bir inat uğruna ilkelerini pazara çıkarmış şüphesini yaratacak şekilde oy kullanmazlar. Hele ki faaliyet raporunun kapsadığı dönemdeki icraatlarda kendi olurları da varsa bunun adına demokrasi içinde şerefli bir sıfat takamazsınız.

Rahmetli Uğur Mumcu’nun otuz yıl önce söylediği 'bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar'ın sesleri hala çok çıkıyor.

Oylama sonucunda Hayri Türkyılmaz’ın başkanlıktan düşürüldüğünü yazanlar ve yayanların yerel yönetimler yasasını okumalarını öneririm. Bu sonuca göre faaliyet raporu zımnen kabul edilmiştir.

Medya dünyasında eşine, sevgilisine mektup yazamayan, bir kuruma halini arz edecek dilekçe yazmaktan aciz insanların köşe yazdığını biliyoruz. Bir de bunlar güçten yana yağdanlık yaptıklarını düşünürsek durumun aslında yazar, çizer ahlakı adına ne kadar vahim olduğunu görürüz.

Hayri Türkyılmaz’ın basın açıklamasında basın emekçilerinin vicdanına seslenmesinin altında yatan gerçek buydu. Hepimizin yazdıkları tarihe bırakılan notlardır. Bu yazdıklarımız bir gün karşımıza konduğu zaman yüzümüzün kızarmaması için ahlak ve adalet terazisi aklımızdan eksik olmamalıdır.

Ak Parti grubuna gelince maksat Mudanya’ya hizmet ise üç yıldır Mudanya ve Bursa halkının zekası ile alay eden, hala itina bitirilmeyen Mudanya Sahil düzenleme inşaatı için basın açıklaması yaparlardı. Bu kafa ile Mudanya’da belediye yüzü göremezler ve partilerine hizmet değil külfet getirdiklerini anlayamazlar.

Mudanya Sahil Projesinin savsaklanması Ak Parti’ye Bursa’da büyük bir bedel ödetecektir. Bunu şimdiden ifade ediyor altına imza atıyorum. hep Bursa olduğu için söylüyorum.

Hayri Türkyılmaz konuşmasında hesabını veremeyecekleri tek bir kalem harcamalarının olmadığını ve hizmete aynı şevk ile devam edeceklerinin altını çizerken güçlerini Mudanya Halkının kendilerine olan güvenlerinden aldıklarının altını özenle çizdi.

Başkan Türkyılmaz, CHP İlçe Örgütü'nün, Belediye Meclis Üyelerinin tam kadro katıldığı basın toplantısında son olarak,

Tavrınız olacak,

Tarzınız olacak,

Çizginiz olacak,

Hedefiniz olacak,

Farkınız olacak,

Sınırlarınız olacak,

İlkeleriniz olacak

Bunların hepsi bizde var…

Davranışlarınız taklit,

Düşünceleriniz satılık,

Değerleriniz emanet olmayacak

Bunlar da bizde yoktur derken katılımcılardan büyük alkış aldı.

Toplantı öncesi ve sonrasında yaptığımız özel sohbette keşke böyle olmasaydı, uzlaşma sağlasaydınız dedim. Masaya Mudanya’nın geleceğini koyarak kişisel beklentileri olan kimse ile anlaşma yapmam dedi.

Ben de noktayı koydum!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500