Advert
Dünya’yı kurtaracak insanı aramayın ‘o’ sizsiniz!

Dünya’yı kurtaracak insanı aramayın ‘o’ sizsiniz!

Bilgi çağı geldiğinde olağanüstü bir hızla gelişen teknolojinin insanlığa hizmet edeceğini ve bilginin rehber olduğu sistemin bilge insanlar yetiştireceği hayalimiz, Ege’de denizin dibine, metrolarda ya da sokaklarda teröre, ortak yapısı fakir olan ülkelerde ise bomba ve iç savaş olarak kayboldu gitti.

ABD ekonomisini düzeltmeye karar veren Trump, çareyi her biri 3 milyon dolar füzelerle Suriye’yi bombalamakta buldu.Öte yandan bölgenin büyük ayısı benim diyen Putin Ukrayna ve Kırım’da kan ve gözyaşı eşliğinde oyununu sergiliyor.

Bu iki lanet olası güç dışında kalanlar, biz dahil her an içinde rol alma ihtimali olan acıklı bir film gibi süreci izliyoruz.

Demokrasi Havarileri’nin (!) emellerine ulaşmak için kayıtsız şartsız ve hesapsız harcadıkları tek şey insanlardır. Bu iki gücün siyasi haritaların çizildiği günden bu yana insanlık adına attıkları tek bir adım yoktur. Bütün hesapları dünyayı paylaşmak üzerinedir.

Ve masumlar…

Ve mazlumlar…

Ve demokrasi umudunu onlara bağlayanlar…

Bu yalanlara inanmanın bedellerini bir yandan kan ve gözyaşı olarak öderken, öte yandan vatanın namusunu hain çizmelerin kirletmesine karşı koyamamaktadırlar.

Bize bedelsiz olarak verildiğini sandığımız dünya, aslında geleceğe ve çocuklarımıza emanet etmek zorunda olduğumuz borcumuzdur. Ve bu süreçte cebimizde harcayabileceğimiz birkaç tane dünya yoktur.

Geleceğe, çocuklarımıza, torunlarımıza, hiçbir şeye acımasak bile kendimize acıyalım ve her birimiz ömrümüz süresince bu dünyayı yaşanası kılmalıyız.

Tarih herkesin hakkını teslim ettiğine göre kimse kahraman aramasın.Her birimizin dünyayı kurtaracak kahramanı kendimiz olursa gelecek kuşaklar bizi hak ettiğimiz yere koyacaktır.

Dünyanın kurtulmasını başkalarından beklemeyelim ve bilelim ki çoğunlukla kahramanlar önce kendisini kurtarırken geriye kan ve gözyaşı bırakıyor.

Mustafa Kemal Atatürk gibi ‘Yurtta sulh cihanda sulh’  diyenler de yüz yılda bir geliyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500