Advert
İmparatorum! Allah benim cezamı verecektir…

İmparatorum! Allah benim cezamı verecektir…

Sanki üç Avrupa Kupası, bir Dünya Kupası almış, iki kez final oynamış Moldova’yı yenen gençlerden oluşan kadroyu göklere çıkaran Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i dinlerken gözlerim doldu.

Altyapıların yarışmacı değil eğitim takımları olması gerektiğini ifade eden Terim, kulüpler tarafından altyapıların masraf değil gelir getirici unsur olduğunu anlaşılmasının şart olduğunun altını çizdi.

Biz TFF olarak altyapıdan yetişen oyuncuların oynaması teşvik veriyoruz diyen Fatih Terim, takımların genç oyuncularını A takımda oynatmasını istedi.

On yıllardır kısa aralarla Türk Futbolunun başında olan Fatih Terim, hala bir oyun karakteri bile olmayan Milli Takımı gurbetçi futbolcular ile şekillendirdiğini biliyoruz.

Türk Futbolunu bitiren sınırsız yabancı serbestliğini ülkeye ben getirdiğim için kendilerinden özür diliyorum.

Süper Ligi geçtik, diğer liglerde ve hatta amatör, mahalli belediye takımlarında bile yabancıların cirit atmasını sağladığım için beni affedin İmparator Fatih Terim!

Futbolun boş tribünlere oynanmasında da benim büyük vebalim vardır. Türk Halkının çoğunlukla sevdiği tek spor olan futboldan soğuttuğum için affınıza sığınıyorum Büyük Hoca!

Kim ne ders desin ister sevsin ister sevmesin, bu ülkeye futbolda gerçek tek başarıyı getiren Şenol Güneş’i kılığı, saç kesimi, kıyafet ve aksanı nedeniyle İstanbul Basın Baronlarına infaz ettirip Milli Takımdan gönderen de benim!

Futbol emekçilerini dinleyip, yanında ışığı olan tek bir asistan çalıştırmayan kaz kafalı da benim!

Mehmet Tan’ın yılların birikimi ve emeği ile hazırladığı sunumunu yaptığı Türk futbolunun anayasa taslağını beğenip rafa kaldırtan da benim!

Olimpik sporlarda bile devşirmeleri toplayıp getiren ve onları haplayarak madalya kazandıran da benim!

Bu ülke üzerinde gizli emelleri olan ve gelişmemizi istemeyen yabancı güçlerin madalyaları geri almaları son derece ayıptır.

Bu kadar yanlışın içinde olduğum için beni affedin 'Büyük İmparator', siz Milan’ı uçurduğunuz büyük taktik anlayışınızla Türk futbolunu layık olduğu yere getireceksiniz. Allah benim de cezamı verecektir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500