Advert
Ankara’dan ağabeylerimiz geliyor…

Ankara’dan ağabeylerimiz geliyor…

Türk Parlamenterler Vakfı üyelerinden oluşan 45 kişilik bir grup tarihi başkent Bursa’mıza dört günlük turistik ziyarette bulunmak üzere yarın kentimize geliyorlar.

Türk siyasetine bir dönem damgasını vurmuş, milletvekili ve bakan olarak ülkemize hizmetleri olmuş değerli konuklarımız dört günlük süre içerisinde ilk gün kent içindeki Ulucami Yeşil Türbe, Hanlar Bölgesi, Emirsultan, Kapalı Çarşı gibi tarihi ve manevi değerleri mekanları ziyaret edecekler.

İkinci gün Gölyazı, Mudanya, Siği, Trilye’yi gezip, tarihi ören yerlerinin yanı sıra Mudanya Mütareke Binasını gezecekler.

Üçüncü gün Keles, Kocayayla, Gököz Natural Park, İnkaya Çınarı gezisi yapacak olan Türk Parlamenterler Vakfı üyeleri Misi Köyünde çay molası ile günü sonlandıracaklar.

Son günü Gemlik’te karşılayıp dünyanın en önemli inanç turizmi merkezlerinden birisi olan İznik gezisinin ardından kentimizden ayrılıp Ankara’ya dönüş yapacaklar.

Bu gezi boyunca kendileri ile birlikte olmak şerefine nail olacağım ve Bursa’mızın çok iyi bildiklerine inandığım değerleri ve lezzetlerini bir kez daha beraber yaşayacağım.

Bu süre zarfında programın sağlıklı yürümesi için görüştüğüm ve desteklerini esirgemeyen Berussa Otel, Hasan Eker, Hüseyin Esen, Gököz Natural Park Arif Doğru, kent içinde bize rehberlik yapacak olan Uğur Çelikkol’a, kendisi fuar nedeniyle Almanya’da olacak olan ama konuklarımızı tesislerinde ağırlama için her türlü hazırlıkları yapan Kardelen Kestane Şekeri Mümin Akgün’e konuklarımız ve Bursa adına teşekkür ediyorum. İnsan dostları ile kendisini daha güçlü hissediyor.

Elbette bu gezinin mimarı olan Bursa 14. dönem Milletvekili Ertuğrul Mat büyüğüme de hoş geliyorsunuz diyorum.

Gerek şahsen, gerekse sosyal medya üzerinden kendilerini tanıma fırsatı bulduğum, bilgi, tecrübe ve ülke sevdalarına hayran olduğum bu müstesna insanların TÜPAV tarafından Bursa’ya düzenlenecek olan seferlerin ilk akıncı kolu olmasını diliyorum.

İçinde her şey olan ve bir efsane olarak Tanrının yeryüzüne güzellikler bağışlama gezisinde Bursa üzerinde iken torbası delinip tüm güzelliklerin üzerine yağdırdığı anlatılan Bursa’mızın kendisini ülkeye ve dünyaya yeterinde ifade edemediği gerçeğini biliyoruz ve yaşıyoruz. O kadar yaşıyoruz ki ilk sıra vekillerimiz ve bakanlarımız bile Bursa’dan pek çıkmıyor.

Bu ve bunun gibi gezi amaçlı ziyaretlerin bu algıyı kırmak için çok yararlı olacağı inancını taşıyorum. Onun için de bu gezinin en iyi şekilde geçmesi için elimden geleni yapacağım ve süreci sizlerle paylaşacağım.

BİLDEF çok üzgün…

BİLDEF’in Merinos Atatürk Kültür Merkezinde düzenlediği Anadolu günlerinde düzenlenen Bulgaristan Türkleri ile bir etkinlik için yapılan bildirim ve afişe Bulgaristan Muhacirleri tarafından büyük tepki olmuştu. Ben de bu yanlışı köşeme taşımıştım. Beni telefonla arayan BİLDEF Başkanı Mustafa Dursun ve Basın İşleri Sorumlusu Ramazan Alp Bey yapılan yanlışın bir matbaa hatası olduğunu bünyelerinde bulunan derneklerin ülke için yapıcı ve birleştiriciunsurlar olduklarını kimseyi ayrıştırıcı bir anlayışlarının olmadığını ve yapılan hatadan dolayı duydukları üzüntüyü benimle paylaştı.

Biz de bağcı dövmeyi değil bu ülkenin huzuru anlamında üzüm yemeği hedef edindiğimiz ifade ettik ve haberciliğin ahlakının güzellemek, yağlamak olmadığını güzellikler kadar hataları paylaşmak olduğunu söyledik.

Son tahlilde birbirimiz anladık.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500