Advert
Fiili açmaz tasfiye edilmelidir

Fiili açmaz tasfiye edilmelidir

MHP lideri Devlet Bahçeli, referanduma 23 gün kala geldiği Bursa’da miting alanına 1 saat 20 dakika gecikmeyle ulaştı.

Bu arada, kendilerine mitingi platformun hemen yanı başına konuşlandırılan seçim otobüsü üzerinden izleyebilecekleri söylenen basın mensuplarına “güvenlik” gerekçe gösterilerek kapılar hiç açılmadı. Otobüsün ön ve orta kapısı önünde bekleyen basın mensupları, “Böyle de miting organizasyonu olur mu? Kabahat bizde, birlik ve beraberlik içinde olmadığımız müddetçe bizi adam yerine koymazlar” diye sitem etti.

Bahçeli, konuşmasında, 16 Nisan'da 18 maddelik anayasa değişikliğinin oylanacağını, buna milletin karar vereceğini belirtti ve “Türk milletinin içine çekildiği fiili açmaz, 16 Nisan’da tasfiye edilmelidir” dedi.

Türk milletinin içinde bulunduğumuz geniş coğrafyaya bakmalarını, komşu ülkelerin sancılı, kanlı tükenişine dikkat etmelerini isteyen Bahçeli, “Etrafımız husumet çemberidir. Küresel komplo vahşi ve acımasızdır. Suriye felakete düşmüş, erimektedir. Türkiye'nin milli bekasını tehdit eden risklerde artışlar yaşanmaktadır. Suriye'deki başarımızı çekemeyenler yeni oyunlar peşinde. Rusya, Suriye topraklarında özerk ve federal yönetim kurulmasından bahsetmektedir. Rusya, PYD, YPG işbirliği içindedir. ABD de bu koalisyona örtülü destek vermektedir. Bu durum Türkiye için beka sorunudur” diye konuştu.

MHP olarak “Fırat Kalkanı” harekatını desteklediklerini ve sonuna kadar gidilmesini istediklerini ifade eden Bahçeli, “Konu Türkiye'dir, vatan ve milletin selametidir. Irak’ta Kerkük'ün demografik yapısıyla oynanmaktadır. Türkmenlerin tarihsel hakları çiğnenmektedir. Kerkük'e sözde Kürdistan bayrakları şerefsizce asılmaktadır. Bu karanlık tablo karşısında el ele vermek, Türkiye'yi savunmak zorundayız. Başka vatanımız yoktur” dedi.

Bursalılara seslenen Bahçeli, “Türkiye'nin milli bekasını savunmaya var mısınız? Farklılıkları kenara koyup, milli hedeflerde buluşacak mısınız?” diye sordu.

Avrupa'yı ikiyüzlülükle suçlayan Bahçeli, Türkiye’nin ve Bursalıların Haçlı kalıntılarına asla ve asla eyvallah deyip boyun eğmeyeceğini, yapılanlara sessiz kalmayacağını söyledi. Bahçeli, ABD ve İngiltere’nin Türkiye'den yapılacak uçuşlara ambargo koymak niyetinde olduklarını, ABD'nin kararının art niyetli ve hukuka aykırı olduğunu bildirdi.

“FETÖ darbe teşebbüsünü milattır. Tavrımız, bu ihanetin öncesi ve sonrasıyla aynı olmayacaktır. 15 Temmuz sonrası anladık” diyen Bahçeli, anlamsız tartışmalar yerine bir olmanın gereğine dikkat çekti.

Bahçeli, konuşmasında CHP’yi frenleri patlamış sanzımanı dağılmış arabaya benzeterek, 'hayır' diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şu sözlerle yüklendi:

“'Hayır' diyen CHP Genel Başkanı 15 Temmuz'u neredeyse hiç ağzına almıyor. Yüzsüzce eleştirilerini sürdürüyor. Aslında kendi partisinin frenleri patlamış, şanzımanı dağılmış görmüyor. Kemal Kılıçdaroğlu ‘evet çıkarsa Türkiye Suriye'ye döner’ diyor. Kılıçdaroğlu ya anlamıyor ya da kafası almıyor, karanlık zihniyetini gizleyemiyor. CHP'nin yanında eli kanlı aydınlıkçılar, PKK, DHKP-C hayırcı yoldaşları varken, bizim yanımızda Bursa vardır.”

Konuşmasında ‘Hayır’ diyen vatandaşlara seslenen Bahçeli,  Türkiye'nin şartlarını düşünüp kararlarını tekran gözden geçirmelerini istedi. Bahçeli, “Biliniz ki hayırda hayır yoktur, hayırdan vazgeçin, evette buluşun, beka için evet deyin. Biz şahsa değil, sisteme evet diyoruz” dedi.

“PKK'nın hayır demesini, kendini milliyetçi sanan, tutunacak demir parmaklık arayan hayırsızlar düşünsün” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Milliyetçi Hareket bir ve beraberdir. Bunu karartmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Yeni darbe girişiminde olan olursa, can feda olsun, sonuna kadar savaşırız. Bursalı kardeşlerim son kez soruyorum. Devlet için kararınız ne olacak? Bu ülke için yeminimiz var vazgeçilemeyecektir. Yemin Türkiye'nin sağlam iradesidir. Kaynağımız millet, kudretimiz devlet, irademiz evet yine evet, bir daha evet!"

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500