Advert
Bir Rockefeller ölür bin, Rockefeller gelir

Bir Rockefeller ölür bin, Rockefeller gelir

David Rockefeller’in 7 kez kalp, 3 kez böbrek ve 2 kez de ciğer nakli olduğu efsanesi bitti, uykusunda kalp yetmezliğinden öldü. 200 yaşına kadar yaşama dileği de gerçekleşmedi.

Günümüzde 1960’lı yılların zenginlik çağrıştıran tek adı olan Rockefeller ailesinden çok daha zenginler olmasına rağmen, siyasi gücü en iyi kullanan aile her dönemin karar verici zengini olmaya devam etti.

Petrol ve bankacılık sektöründe faaliyet gösteren aile dünya siyasi haritasında da karar verici olmaları için yaptıkları ile karanlık bir geçmişe de sahiptirler.

Siyasetin finansmanının mucidi olan aileden ABD Başkan Yardımcısı da çıkmıştır. 1974 yılında istifa eden Nixon’un yerine geçen Gerald Ford yardımcı olarak Nelson Rockefeller’i getirmiştir. Ailenin 3.2 milyar dolar olarak bilinen serveti bunun yüzlerce kat çarpan etkisiyle dünya siyasetinde etkisi olmuştur.

Bir soru üzerine David Rockefeller, “Bazıları ailemizin ABD'nin çıkarlarına karşı çalışan gizli bir örgüt olduğuna inanıyor. Bizi 'uluslar üstü' olarak görüyorlar ve daha global küresel ve politik bir yapı kurmaya çalıştığımızı söylüyorlar. Eğer suçlama buysa suçluyum ve bununla gurur duyuyorumdiyerek malumu ilan etmiştir.

O kadar güç, o kadar para, o kadar organ nakli, o kadar bakım olsa da doğduğu gün başlayan ölüme koşma yarışına 101 sene direnebilen David Rockefeller sonunda pes etti. Biz Türklerin dediği gibi “Ne kadar varlığın olursa olsun hepsi emanettir ve kefenin cebi yok“kuralına uyarakebedi dünyaya adım attı.

Sosyal medyada ölümünün ardından söylenen “odunu bol olsun” temennileri onun gücüne duyulan büyük öfkenin dile gelmesidir.Çünkü o servetin içinde Amerikan emperyalizmi, kan ve gözyaşı vardır.

Günümüzde müthiş zekâlarını kullanarak buluşları ile onlardan birçok kat daha zengin olan insanlara saygı duyan insanoğlu, sömürgeci zihniyete karşı duruşunun anlamı çok büyüktür.

Saygı gören para veya makam değil üretimdir ama sömürü dünyasında bir Rockefeller ölür bin Rockefeller gelir ve bilim ve teknoloji rehberimiz olmazsa asla bitmezler.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500