Advert
Hızlı kilo vermek isteyenler
Salih Kaba

Hızlı kilo vermek isteyenler

Hızlı kilo kaybı sağlayan diyetler genelde az kalori alma, fazla egzersiz ve normalin dışı efor harcama temeline kuruludur. Alışageldiğimiz yaşam tarzından çıkıp, az kalori ile çok egzersiz yapmak son derece sağlıksız bir durumdur. Diyetlerde, hafta başına 0.45 kilo ile 0.9 kilo arasında olan kilo kayıpları normal kabul edilmektedir. Ancak çok kişi için bu hesaplama çok yavaş gelir ve daha hızlı kilo vermenin yollarını ararlar. Ancak unutmayın, 0.45 kilo 3500 kaloriye bedeldir. Eğer haftada yaklaşık olarak yarım kilo vermek istiyorsanız, 1 hafta boyunca 3500 kalori yakmanız, yani gün başına 500 kalori fazla yakmanız demektedir.

VÜCUTTA BULUNAN SU

Hızlı kilo vermek her zaman yağ kaybetmek anlamına gelmez, çünkü yağ kalorisini yakmak kısa zaman içerisinde çok zordur ve kaybedilen kilolar yağlarınız yerine kaslardan ve vücutta bulunan su ağırlığından olur. Hızlı kilo kayıplarında mineral ve elektrolit dengesizliği, safra taşı problemi, aritmi, kan basıncının değişmesi, düşük kan şekeri gibi tehlikeli problemler oluşabilir.

İşte o maddeler

Hızlı kilo kaybının zararlarını kısa maddeler halinde özetler isek...

 HIZLI KİLO KAYBI VE KİLOLARIN GERİ DÖNÜŞÜ

Mayo Clinic’ e göre insanlar hızlı diyetleri, aşırı kalori yakmaya dayanan egzersizleri, çok sınırlandırılmış kalori alımını çok uzun süreli olarak tolere edemediklerinden, kısa bir süre sonra yemek yeme ve egzersiz alışkanlıkları normal seyrine dönmekte ve verilen kilolar çok daha kısa zamanda geriye alınmaktadır.

 ŞİDDETLİ AÇLIK VE DÜŞÜK KAN ŞEKERİ

Hızlı kilo kayıplarında kan şekeri sürekli olarak düşüktür ve bu durum kişinin kendini kızgın, yorgun ve isteksiz hissetmesini sağlar. Eğer araba veya tehlikeli bir alet ya da makina kullanıyor iseniz bu son derece riskli bir durum olabilir. Açlık şiddetinin artması ve kan şekerinin düşmesi kişinin kendini güçsüz hissetmesine, baş dönmesine ve hatta bayılmasına sebep olur.

 İNSÜLİN DİRENCİ VE DİYABET SORUNU

“Journal of Diabetes and its Complications” ‘ ın Mart 1996 da yayınladı bir makalede, diyabet semptomları olmayan hastalarda hızlı kilo kaybından sonra diabetes mellitus ( diyabet ) ve insülin direnci olabileceği belirtildi. Bu makale hızlı kilo kaybı diyetlerine başvuran 7 obez kişi üzerine yazılmıştı. Diet sonunda 2 kişide Tip 1 diyabet ( insüline bağımlı diyabet- IDDM ), 5 kişide ise Tip 2 diyabet (insüline bağımlı olmayan diyabet ) ortaya çıkmıştır.

 SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç dökülmesi olarak bilinen Telogen Effluvium, aşırı saç dökülmesi anlamına gelen tıbbî bir terimdir. Saç dökülmesi, yaşlanma gibi doğrudan doğruya doğaya özgü sebeplere bağlı değildir. Saç dökülmesi yaygın bir karaktere sahiptir ve genellikle aniden başlar ya da tıbbi açıdan bir akut başlangıcı vardır. Medline Plus'a göre şiddetli psikolojik stress, hormonal veya metabolik stres, özellike yeterli protein içermeyen ve hızlı kilo verdiren dietler saç dökülmesine neden olabilirler. Bazı durumlarda doktorlar hastaları için hızlı kilo kaybı sağlayan diyetler vermektedir ancak bu durumlar sadece obeziteden dolayı çok ciddi sağlık sorunları baş gösteren hastalar için kontrollü olarak uygulanmaktadır. Bu tarz hızlı kilo verdiren diyetleri kesinlikle doktor kontrolü olmadan uygulamayınız.

Kinoa nedir?

1. Bunların eşsiz bileşenleri insan metabolizmasını 5 misli hızlandırır ve böylece vücuttaki yağ hücrelerinde kayda değer bir düşüşün gerçekleşmesine katkıda bulunur. Bunun sonucunda da gıdalardaki tüm yağlar herhangi bir çaba gerektirmeden başarılı bir şekilde yakılır ve gıdalardaki besinler korunur.

2.Kinoa karaciğerde yer alan, obeziteye neden olan tüm kötü kolesterolleri yakan maddeler içermektedir.

3.Kinoa hipofiz bezinden büyüme hormonlarının “gençlik hormonları" salınmasını teşvik eder. Bu cildin daha genç görünmesini sağlar, yaşlanmayı önler ve uyku kalitesini artırır. İdeal kilo kaybı için (ayda 5-10 kilo) sabahları 250 ml süte karıştırılarak içilmelidir. Kadınlar için 1-2 kaşık ve erkekler için 2-3 kaşık yeterlidir. İdeal olarak tedavi yaklaşık iki ay sürmelidir.

Kısa bir süre içerisinde çok kilo kaybedenlerle gerçekleştirilen bir anket söz konusu genç kadınlardan hiç birinin önerilen dozaja uymadığını ve hepsinin bunu 3-5 misliyle aştığını doğruladı! Bu nedenle, kilo kaybı çok daha hızlı olmuştur: haftada 7-13 kilo Sonuçları görünce heyecanlanan bu kadınların pek çoğu buna dur diyememiştir ve bu da ciddi bir kilo kaybıyla sonuçlanmıştır.

Beslenme Enstitüsü, bunun ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği için aşırı hızlı kilo kaybına karşı uyarmaktadır.

Yeşil kahveye ve diğer kilo kaybı takviyelerine göre Kinoa gerçek bir yağ öldürücüdür. Tekrar tekrar kullanmak isteyeceğiniz bu benzersiz ürün besin takviyesi değildir ve sadece doğal maddeler içerir. Ana maddeler olarak doğal kakao, Goji üzümleri, yeşil kahve ve Ganoderma lucidum özü vardır. Ürün günlük kullanım için uygundur ve hiçbir yan etkisi yoktur.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500