Advert
Marka Holiday Inn Konsept Evin!..

Marka Holiday Inn Konsept Evin!..

Bursa iş aleminin saygın kuruluşu Yeşilova Holding turizm yatırımları kapsamında gerçekleştirdiği otel, dünyanın önde gelen hotel zincirlerinden Holiday Inn’in City Centre konseptli oteli Bursa şehir merkezinde hizmete açıldı.

4 yıldızlı işletme belgesine sahip olan otel Kent Meydanı’nda iş dünyasına hizmet etmek için hazırlıklarını tamamladı. İçerisinde suit seçenekleri de bulunan toplam 120 odalı ve 200 yatak kapasiteli otelin 3 ayrı toplantı salonu, 7/24 hizmet veren restoranı, şehir manzaralı çatı katı ve open concept lobisini çok amaçlı kullanıma sunulmuş…

Dünyanın önde gelen kahve zincirlerinden Starbucks da yine Holiday Inn bünyesinde misafirlerine hizmet verecek.

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova’nın bu yatırıma iki yıl önce başladığı bilinir ama bu öykünün onlarca yıl öncesine dayalı bir hayalin ürünü olduğunu ve gerçekleştiğini iyi bilenlerdenim.

Bütün oteller kendi sınıflarındaki otellere benzer ama farklılıkları küçük ayrıntılar belirler. Ben de bu farklılıklar nedir diye öğrenmek için en doğru adrese gittim ve Yeşilova Holding’in patronajından Nezihe Yeşilova hanımefendi ile sohbet ettim.

 

Nezihe Hanım bana hem oteli gezdirdi hem de her köşesinin öyküsünü anlatarak bilgilendirdi. Gerçekleştirdikleri konsepte Holiday Inn standartlarına ilave olarak kendilerinin bir müşteri olarak otel beklentilerini eklediklerinin altını çizdi.

Otele girdiğinizde sizi çok geniş ve rahatlatan bir lobi karşılıyor. Mobilya seçimleri, renkler, aydınlatma, dekorlar ve tablolar abartısız ama sımsıcak bir konfor olarak sizi sarıp sarmalıyor.

Tam bir profesyonellik algısı yaratan seçimlerin kimin tarafından belirlendiğini sordum. Tesisin yapımı sırasında şantiye şefliği dahil her adımında var olduğunu söyledi. O kadar ki anlaştığı iç mimar bir kaza sonucu ayağını kırınca seçtiği objeleri ve renkleri tespit edip evinde projelendirmesini istemiş ve bütün uygulamayı kendisinin yaptığını anlattı.

Restoran kısmı yine open konsept lobide kurgulanmış ve açık büfe kahvaltının standı oraya yerleştirilmiş ve akşam yemekleri için de aynı yerde ekstra alacard servis olarak hizmet veriliyor.

İkinci katta üç adet toplantı odası bütün iletişim altyapısı kurulmuş olarak müşterilerin hizmetine sunulacak şekilde hazırlanmış.

Otel odaları rahat, bol ışıklı ve rahatlamak için gereken bütün konforu kendi içinde başarı ile yakalanmış.

Şehir manzaralı, çatı katına çıktığımızda karşımızdaki ‘Kent Meydanı’ binasının görüntüsünün çürük diş gibi sırıtmasını görünce keşke dekoratif bir film ile her bölümünde çaydanlık kaynatılmış gibi buharlanmış halinin değiştirilmesi gerektiğini söylediğimde on ikiden vurdunuz dedi. Büyük bir masraf değil hem kendilerini yenilemiş olurlar hem de görüntü kirliliği ortadan kalkar dedik ve bunu yönetime götürme kararı aldık.

Bir çay içimi dinlenirken, ben iyi ve titiz bir otel müşterisiyim diye söze başlayan Nezihe Yeşilova, otelin sizi evinde hissettireni aklınızda kalır diğerleri hep aynıdır derken bina kalitesi, halılar, yatak, yorgan ve hatta yastık seçiminde çok titiz davrandıklarını hizmet anlamında kriterlerinin ev konforu olduğunun altını çizdi.

İşletmeyi de tecrübeye teslim etmişler ve çok eskiden tanıdığım Bursa’nın sektör duayenlerinden İsmail Kuru’yu otelin başına Genel Müdür olarak getirmişler.

Bursa’da güzel şeyler de yaşanıyor ve on yıllarca ‘sözde’ olan turizm atağı böyle yatırımlarla artık ‘özde’ oluyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500