Advert
İnegöl 62’den büyüktür

İnegöl 62’den büyüktür

 

İnegöl, 777 milyon dolarlık ihracatıyla aralarında Balıkesir, Diyarbakır, Şanlıurfa'nın da bulunduğu 11'i Büyükşehir 62 ili ardında bıraktı.
İlçe, ihracat sıralamasında, 850 milyon dolarlık dış satımıyla Kahramanmaraş'tan sonra gelirken, 723 milyon dolarlık ihracata sahip Tekirdağ'ın önünde yer aldı.
İnegöl, sadece ihracatıyla bile, 55 şehrimizin önüne geçmeyi başardı. İrili ufaklı bin beş yüz atölye ve fabrikada yaklaşık 30 bin çalışanıyla ilçe, sadece mobilya sektöründe geçen yıl 345 milyon dolarlık dış satıma imza attı.
Bunların yanında ilçenin yaptığı ihracatın, ithal girdilerin çok üzerinde olduğundan genel dış ticaret açığımızın başımıza dert olduğu gerçeğinden hareketle İnegöl’de üretimin katma değeri yüksek üretimden kaynaklandığının mutluluğunu yaşıyoruz.
İnegöl bir mucize değil, yaratıcı zekanın şeytana uymadan doğru üretimi ve kalifiye emeği kendisine yol haritası seçmesidir.


Stadyumlar insan ile güzeldir…

Stadiony.net ve StadiumDB.com siteleri tarafından uluslararası düzeyde her yıl düzenlenen Yılın En İyi Stadyumları Yarışması'nda ilk 20'ye Türkiye'den dört stadyum girdiği açıklandı. Bursa Timsah Arena’nın esamisinin okunmadığı listede BJK Vodafone Arena, Trabzon Medikal Park Arena, Eskişehir Stadı ve Sivas Dört Eylül Stadı listeye ilk ondan girmiş görünüyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nun bitişini yılan hikayesine dönen timsah kafasına bağlayanların, asansörlerin, ıslak hacimlerin, mağaza alanlarının, çevre yol bağlantılarının bitmediğini görememelerini hayretle takip ediyoruz.
Martı kanadından elektrik üretme çabalarının sürdürüldüğü dünyada kendi enerjisini bile üretmediği gibi maç günleri tribün hasılatının genel giderleri karşılayamadığı bir stadyumun Bursa’ya değer mi katacağı yoksa yük mü bindireceğini iyi hesap etmek gerekir.
Dünyanın en iyi uygulanması yapılmış stadyumları listesine baktığımızda ülkemiz adına seviniyoruz ama bu seyirci sayısı ortalaması ile Avrupa Kupası organizasyonuna talip olsak bile alma ihtimalimizin çok düşük olduğunu unutmayalım. Stadyumlar insanlar ile güzeldir.

1. Vodafone Arena – Türkiye - Kapasite: 41.903
2. Stadion FK Krasnodar – Rusya - Kapasite: 34.291
3. Estadio Campeon del Siglo – Uruguay - Kapasite: 40.005
4. Parc OL – Fransa - Kapasite: 59.186
5. Medical Park Arena – Türkiye - Kapasite: 41.461
6. CSKA Arena – Rusya - Kapasite: 30.000
7. Viking Stadyumu – ABD - Kapasite: 66.665
8. Yeni Eskişehir Stadyumu – Türkiye - Kapasite: 34.390
9. Sivas Dört Eylül Stadyumu – Türkiye - Kapasite: 27.532
10.Hard Rock Stadium – ABD - Kapasite: 65.326

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500