Advert
Böyle kapanış dostlar başına!

Böyle kapanış dostlar başına!

 

Mehmet Çetinkaya uzun yıllardır tanıdığım özü sözü bir olan bir gazeteci arkadaşımdır. Gazeteciliğe gazete patronluğu ile başlamıştır. Ardından içindeki cevher kalem olup köşelere dökülünce sadık bir okuyucusu da oldum. Mehmet Çetinkaya aynı zamanda belgeli Mali Müşavir ve saygın bir iş adamıdır. Dostluğun mihenk taşı ya ticaret ya da yolculuk derler. Ben ticaret yapmadım ama uzun bir Van seyahati yoldaşlığımız, ardından son günlerde Isparta gezisi arkadaşlığımız oldu. Lezzetini anılarıma sakladığım güzel bir yol arkadaşım oldu. Yolda bana anlattığı törenle iş yeri kapatma eylemi projesine ilk tepkim bir kez daha düşündün mü oldu.

Düşündüm! Biliyorum tören maliyetinin ötesinde belki bana zararı olacak ama bunu 1555 paydaş adına yapmalıyım dedi. Ben dimdik ayakta işimi sonlandırıyorum ama batanların ve evine ekmek götüremeyenlerin sesi olmaya mecburum dedi. Biz yola bir ve birlik olarak çıktık.

Bizi oyunlarına alet etmeye çalışan, emeklerimizi yok sayan, bu işle uzaktan yakından ilgisi olmayan fikir fukaralarının bizi sömürerek semirmesini herkes duymalı dedi.

Valla ben kapanışa gittim. Hüzün yoktu. Roman Orkestrasının ezgileri ile ortalık bayram yerine döndü. Temsili kara perde indi. 10 yıl önce Rahmetli KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kestiği kurdele bağlandı. Ardından da helvasını yedik.

Son aylarda binlerce iflasın yaşandığı ortamda böylesine kimsenin canını yakmayan, kimseye borç takmayan bir kapanış dostlar başına diyelim ve sebep olanların başı bitten kurtulmasın diye ilave edelim.

--------------------------------------------------------------

İğneli Yorum…

 

İğneli Yorum…

Yargıtay Başkanı, Cumhurbaşkanı gezilerine katılmasını eleştirenlere cevaben devlet davetlerine icabet etmelerinde bir sıkıntı olmadığını ve bu konuda ölçüyü aşan eleştirilere dava açacaklarını söylemiş.

Elbette davet icabet gerektirir ama koşullar müsait değilse makul bir sebep ile teşekkür de edilir. Frenkler LCV’yi bunun için icat etmişlerdir.

Yargıtay’da bekleyen dosya yoksa davet icabı Rize’de çay, Antep’te fıstık toplanır ama karar vermek için yıllarca sıra bekleyen dosya varsa Ankara’da misket oynama davetine bile mazeret bildirmek Hak’tır.

--------------------------------------------------------------

Arda’yı eleştirmek akil adamların görevidir.

 

Dünya’da örneği ve eşi menendi olamayan bizim icat ettiğimiz bir makama sahip olan Fatih Terim Bey, Arda’yı eleştirenleri neredeyse vatana ihanet suçu işleyen gafiller olarak nitelendirmiştir. Bu görüşün saygı duyulacak tek bir yönü akılla izah edilebilecek hiçbir yanı yoktur.

Arda Turan Türkiye’nin son yıllarda (tesadüfen) yetiştirdiği en büyük yıldızdır ve bana sorarsanız keşke söke söke formasını alıp sırtına geçirdiği Atletico Madrid’ te futbola devam etseydi. İnanıyorum ki Atletico Madrid o zaman Arda’lı kadrosuyla de finalde Real’i devirir ve en büyük kupayı kazanırdı.

Sponsorların gayretkeşliği ve Menajerlerin gözlerinin kamaştıran rakamlarla Barselona’ya transfer oldu. Mikro Milli kafalar onu bir günde Messi’nin varisi yapıverdiler. Oysa Barselona’da Messi’ye uzanan yollarda kimler yoktu ki?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500