Advert
Bozbey’den kişiye özel davet…

Bozbey’den kişiye özel davet…

Günümüzün en etkin algı yaratma ve imaj oluşturma reklamı Sosyal Medya enstrümanları üzerinden yapılan reklamlardır. Bir de bunu inovatif bir zekâ ile muhatabına yaptırırsan kaymaklı kadayıf olur.

Bu reklam için kendi aklımız yetmez öncelikle telefonumuzun da akıllı olması gerekir. Günümüzde akıllı telefon kullanıcıları akıllı insanlardan daha çok olduğundan burada da bir sıkıntı yoktur.

Telefonumda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den gelen 
WhatsAppmesajı gördüm. Mesajı açtığımda gözlerimin içine bakarak bana Osman Ağabey diye özel hitap eden Başkan pazartesi günü yani bugün saat 10:00 da Nilüfer Halk Evinde yıllık değerlendirme toplantısına davet ediyordu.

Ben ve benim gibi davetli bütün gazeteci ve köşe yazarları kendi mesaj kutularına gelen bu özel mesajları kendi hesaplarında yayınladılar. Bir anlamda bu günün sunumuna 1-0 önde başlayacak şekilde maksadı hasıl etmişti.

Akıllı insanlar ez an kendisi kadar akıllı insanlarla çalışarak başarılı olurlar tezinin en canlı örneğidir Mustafa Bozbey Başkan… Kendi ekibini dinleyecek vakti her zaman yaratır ve görüşlerini değerlendirir.

Bu anlayış klasik CHP Genel Merkez anlayışına taban tabana zıt olduğundan ona dişler bilenir ama koparmaya kimse cesaret edemez.

Geçen yıl değerlendirme toplantısına kadınlar üzerine yaptığı gayri ahlaki paylaşımlar yapan bir süne zararlısı davet edilmediği halde geldiği için kovulmadı ama basın seti verilmedi diye arıza çıkarmıştı. Bunu konuyu sömürmek adına dergisinde yazılar çiziktirmişti. Bu davet şekli o tür ruh hali ile davetsizlerle ilgili sıkıntıyı da giderecek diye düşünüyorum.

Mustafa Bozbey’i belediye hizmetlerindeki aksamaları zaman zaman eleştiririm. Her seferinde arar, sorunu konuşuruz ya açıklamasını yapar ya da haklısın der ve gereği yapılmak üzere talimatını verir. Kalemin kantarı kaçsa bile hiç iftira atmadığım ve bel altı vurmadığım için eleştiriyi kişisel almaz ve hukukumuza gölge düşmez.

Aynı şekilde Ankara BŞB Melih Bey’den de yazılı mesajlar geliyor ama birkaç kez okuduktan sonra torbadan geldiği belli olduğunu anladığım için artık okumadan siliyorum.

Neden dersiniz? Ona karşı bir ön yargım yoktur ama bir ayağı eksik kalıyor. Madem benim cep telefonuma ulaşabiliyorsun. O zaman bir program yazdır ve bana attığın özel mesaj bana hitaben olsun.

Ey P&R’cılar!

Bu işin ekmeğini Mustafa Bozbey yedi. Onun yaptığını tekrarlayarak prestij kazanamazsınız, kazandırmazsınız. Yaparsanız onu taklit etmiş olursunuz ve aslına hizmet etmiş olursunuz. Bakalım önümüzde ne gibi inovatif etkinliklere tanık olacağız. Bu konularda benim favorim Serdar Ömeroğulları’dır ve genellikle tuttuğum at gelir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500